Noże ratownicze wyposażone w elementy służące pomocą na wypadek zdarzeń losowych. Nóż ratowniczy z reguły posiada ostrze o specjalnym przeznaczeniu (cięcie linki, linki z elementami stalowymi, cięcie pasów w aucie) oraz inne elementy np. wybijak do szyby. Nóż ratowniczy rekomendowany jest jako dodatkowe narzędzie zarówno dla specjalistów od ratownictwa jak i każdego z nas.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Dostępność
  Cena

   Nóż ratowniczy specjalny FKMD FOX Rescue Emergency Tool AISI 420 Black

   69,00  brutto, ( 69,00  netto )
   Nóż ratowniczy specjalny FKMD FOX Rescue Emergency Tool AISI 420 Black to projekt włoskiego producenta wykonany na potrzeby wojska i udostępniony dla użytkowników cywilnych. Nóż ratowniczy FKMD to narzędzie ratunkowe stworzone, aby zapewnić bardzo prostą i szybką reakcję w przypadku natychmiastowej potrzeby przecięcia lin, linki spadochronowej, pasów bezpieczeństwa, sieci rybackich i tak dalej. Pochwa posiada z tyłu klips umożliwiający umieszczenie narzędzia w różnych pozycjach w kurtce bojowej, a także w sprzęcie nurkowym, szlufkach plecaka itp. Dzięki otworowi z przodu, po dołączeniu linki można używać go jako noż na szyję. Nóż posiada numer identyfikacyjny NATO: NSN 5110-15-000-0215. Nóż posiada ostrze ząbkowane z nierdzewnej stali 420J2B oraz rękojeść i kaburę z tworzywa FRN NYLON® (reinforced fiberglass - black) o czarnym kolorze.

   Nóż składany ratowniczy Black FOX Folding Rescue Knife BF-117

   145,00  brutto, ( 145,00  netto )
   Nóż składany ratowniczy Black FOX Folding Rescue Knife BF-117 to projekt włoskiego producenta o funkcjach przydatnych w razie nagłych wypadków. Nóż posiada szereg cech przydatnych zarówno dla specjalistów w dziedzinie ratownictwa (służby mundurowe: straż pożarna, ratownictwo medyczne oraz służby drogowe) jak i dla każdego kto lubi mieć wsparcie w razie nagłych zdarzeń losowych (np. dla kierowców). Główne z tych cech to: ząbkowane ostrze przydatne przy przecinaniu splątanej liny, lub liny z nitkami stalowymi, obcinak do pasów i wybijak do szyb. Nóż składany ratowniczy Black FOX Folding Rescue Knife BF-117 posiada głownię z satynowanej stali nierdzewnej 440A oraz rękojeść z anodyzowanego na widoczny czerwony kolor aluminium. Otwieranie noża następuje za sprawą wystającego z grzbietu thumb disc, natomiast blokowanie po przez system liner lock.