Wyświetlanie 1–12 z 24 wyników

Show sidebar
-25%
Zamknij

Długopis PARKER Jotter CT Khaki “ADVENTURE before dementia”

29,25 
Długopis PARKER® Jotter z korpusem wykonanym ze stali połączonej z częścią z tworzywa w kolorze khaki (stonowana zieleń). Idealny nie tylko do użytku codziennego (EDC - Every Day Carry), ale także dla ludzi ceniących różnego rodzaju aktywności. Kolorystyka khaki świetnie odnajdzie się zarówno w zasobniku bushcraftowca, jak i osoby lubującej się w klimatach militarno-taktycznych. Hasło przewodnie znajdujące się na stalowej części korpusu „ADVENTURE before dementia”  zachęcać ma do przekraczania granic, nie tylko w sensie dosłownym, ale również w przenośni.  
-8%
Zamknij

Nóż QSP Knife Neckmuk QS125-A

183,08 
Neckmuk to produkowany przez QSP Knife projekt Arthur’a Brehm’a. Jest to typowy nóż typu neck (na szyję), co podkreślone zostało również w jego nazwie. Miano Neckmuk odnosi się również bezpośrednio do kształtu ostrza wzorowanego na nożach używanych przez jednego z bardziej znanych dziewiętnastowiecznych amerykańskich popularyzatorów życia na łonie natury  Georga „Nessmuk’a” Sears’a. Z racji tego, że Nessmuk dużą część swojego życia spędzał w terenie, uważał że nóż do obozowania nie powinien być zbyt dużych rozmiarów, w tym mieć przesadzonej grubości a jego kształt powinien pomagać w oprawianiu zwierzyny, krojeniu mięsa i przygotowywaniu jedzenia. Projekt Neckmuk zdecydowanie mieści się w tym kanonie. Jest to mały, poręczny i zwinny nóż z ostrzem stałym, który sprawdzi się podczas różnorodnych aktywności terenowych, ale z powodzeniem może być też Twoim ostrzem codziennego użytku.
-8%
Zamknij

Nóż QSP Knife Neckmuk QS125-B

183,08 
Neckmuk to produkowany przez QSP Knife projekt Arthur’a Brehm’a. Jest to typowy nóż typu neck (na szyję), co podkreślone zostało również w jego nazwie. Miano Neckmuk odnosi się również bezpośrednio do kształtu ostrza wzorowanego na nożach używanych przez jednego z bardziej znanych dziewiętnastowiecznych amerykańskich popularyzatorów życia na łonie natury  Georga „Nessmuk’a” Sears’a. Z racji tego, że Nessmuk dużą część swojego życia spędzał w terenie, uważał że nóż do obozowania nie powinien być zbyt dużych rozmiarów, w tym mieć przesadzonej grubości a jego kształt powinien pomagać w oprawianiu zwierzyny, krojeniu mięsa i przygotowywaniu jedzenia. Projekt Neckmuk zdecydowanie mieści się w tym kanonie. Jest to mały, poręczny i zwinny nóż z ostrzem stałym, który sprawdzi się podczas różnorodnych aktywności terenowych, ale z powodzeniem może być też Twoim ostrzem codziennego użytku.
-30%
Zamknij

Nóż QSP Knife Stash QS106-B

172,90 
Stash to projekt QSP Knife określany jako zestaw 8 w 1 mieszczący się w kategorii set przetrwania. W zamyśle twórców ma to być uniwersalny niezbędnik do działań survivalowych czy innych terenowych. Z tego powodu oprócz podstawowej rzeczy jaką jest ostrze, elementy składowe modelu Stash to: 2-metrowy odcinek paracordu, ostrzałka, płaski wkrętak, otwieracz do butelek, krzesiwo i metalowy skrobak do niego, mini lampka led. Zestaw zawiera najbardziej intuicyjne rzeczy, które bushcraftowiec zazwyczaj ze sobą zabiera (np. krzesiwo) i inne, które można było uzyskać po przez właściwe uformowanie stali (np. otwieracz i wkrętak w rękojeści). Stash to kompleksowe rozwiązanie, które ma w sobie tą zaletę, że podczas przygotowań do wyjścia nie musimy pamiętać o pakowaniu poszczególnych części składowych swojego wyposażenia. W dodatku może on być naturalnym wyborem dla osoby zaczynającej swoje przygody terenowe, która unika w ten sposób zakupów poszczególnych części sety osobno.
-8%
Zamknij

Nóż QSP Knife Toukan I QS113

274,00 
Toukan I to twór QSP Knife inspirowany fizjonomią jaskrawych ptaków tukanów zamieszkujących w kilku cieplejszych rejonach naszego globu. Nazwę nóż zawdzięcza swojej kolorystyce kojarzącej się z tym zwierzęciem (zestawienie w okładce ciemnego koloru z pomarańczową przekładką). Toukan I to nóż z ostrzem stałym wykonany w klasycznym stylu przeznaczony do zastosowań survivalowych i innych wszelkiego rodzaju aktywności na łonie natury. Jest to produkt dla osób, które na swój sprzęt chcą przeznaczyć niezbyt wygórowane środki, liczą jednak na przyzwoitą jakość i cechy użytkowe. Toukan I z nierdzewnej, łatwej w ostrzeniu stali 9Cr14Mov, z rękojeścią z kompozytu G10 oraz wytrzymałą i trwałą kaburą z Kydex’u zdecydowanie jest w stanie podołać tym wymaganiom. Toukan I to nóż, który nie zawiedzie Cię, kiedy zaczniesz swoją leśną przygodę.
-20%
Zamknij

Nóż QSP Knife Workaholic-SK03 QS124-B

318,40 
QSP Knife Workaholic-SK03 to średniej wielkości nóż z ostrzem stałym przeznaczony do różnorakich zastosowań outdoroowych. Jest to autorski projekt niemieckiego design’era Svena Kinast’a. Workaholic to nóż pierwszej potrzeby na szybki wypad do lasu, biwak czy kemping, który dzięki zastosowanym w nim materiałom konstrukcyjnym będzie służył nam przez lata. Na szczególną uwagę zwraca wykonanie z niemieckiej stali premium Böhler N690, która długo zachowuje ostrość i jest bardzo wytrzymała. Obrazu całości dopełnia osadzony w ramach klasycznych a jednak wyróżniający się kształt z ergonomiczną rękojeścią. Ciekawostką w konstrukcji jest możliwość własnoręcznego demontowania okładzin z micarty i używania go w pełnej konstrukcji szkieletowej, bądź po opleceniu załączonym paracordem – w formie bardziej chwytnej. Nóż Workaholic nie bez powodu swoją nazwą sugeruje uzależnienie. Kiedy raz użyjesz go w swojej pracy, kolejny będzie już tylko formalnością…
-20%
Zamknij

Nóż składany QSP Knife Copperhead QS109-A

239,20 
QSP Knife Copperhead (miedziogłowy) swoją nazwę zyskał po przez skojarzenie z fizjonomią jednego z gatunków węży zamieszkującego Amerykę Północną. W budowie noża, po jego otwarciu, przykuwa naszą uwagę kształt górnej krawędzi, która zaczynając od wierzchołka ostrza stanowi jedną linię aż do zakończenia rękojeści. Wrażenie to wzmaga lekko wygięty ergonomiczny profil całości, który kojarzy się z prężącym się ciałem mokasyna miedzianogłowca. Nóż posiada jeszcze jeden wyróżniający się element. Mianowicie jest to charakterystyczna otoczka w kolorze pomarańczowym wokół śruby mocującej na linii głównej osi noża, która dodaje kolorytu do całości projektu. Budowa modelu Copperhead stanowi przemyślaną konstrukcję, „lgnącą” do ręki, która bardzo dobrze dopasuje się do kieszeni czy też organizera codziennego użytkownika. Z pewnością projekt ten zadowoli szczególnie zwolenników lepszych jakościowo materiałów, przez wzgląd na zastosowanie w nim szwedzkiej stali Sandvik 14C28N.
-20%
Zamknij

Nóż składany QSP Knife Daeva QS107-A Ostrze Częściowo Ząbkowane

199,20 
QSP Knife Daeva to projekt noża codziennego o dość prostej budowie, jednakże kilku elementach, które czynią z niego użyteczny, uniwersalny element ekwipunku. Oprócz sporej wielkości ostrza pokrytego tytanową powłoką nóż posiada dodatkowe atrybuty, które nadają mu cechy multi-narzędzia lub charakter noża ratowniczego. Jest to wybijak do szyb, obcinak do pasów i otwieracz do butelek znajdujące się w okolicach zakończenia rękojeści. Nóż występuje w dwóch wersjach – z pełnym ostrzem gładkim (QS107-B) lub z ostrzem częściowo ząbkowanym (QS107-A), ułatwiającym przecinanie sznurków, linek itp. elementów. W drugiej wersji może być np. przydatnym narzędziem dla operatorów taktycznych.
-5%
Zamknij

Nóż składany QSP Knife Mamba QS111-A

379,05 
QSP Knife Mamba swoją nazwę zawdzięcza sylwetce występującego głównie w Afryce węża. Już pierwszy rzut oka na kształt tego projektu QSP wystarczy aby zauważyć podobieństwo do postury gada. Nóż, niczym mamba posiada wysmukłą sylwetkę, która dopasuje się do każdej ręki. Okładziny rękojeści z włókna węglowego doskonale imitują charakterystyczną skórę węża. Na uwagę w modelu Mamba zasługuje jeszcze uniwersalne ostrze drop point z japońskiej stali VG10 – bardzo dobrze trzymające ostrość a jednocześnie dość łatwe do ostrzenia. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które chcą zaopatrzyć się w nóż aspirujący do klasy premium, ale nie celujących w najwyższą półkę stali proszkowych, które z reguły ciężej się ostrzy. Mamba zdecydowanie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i zadowoli swojego nowego właściciela stylowym i eleganckim wykonaniem.

Nóż składany QSP Knife Parrot QS102-A Stal 400c Czarny

98,00 
Nóż Parrot zaprojektowany i wykonany przez QSP Knife swoją nazwę zawdzięcza skojarzeniu kolorystyki okładek rękojeści występującej w tym modelu, z mnogością barw w jakie niejednokrotnie upstrzone są egzotyczne papugi. Parrot’a możemy spotkać z okładkami w kolorze czarnym, oliwkowym, niebieskim a nawet różowym. Na dodatek, otwarte ostrze drop point ze swoim zadziornym wyglądem jawi się niemal jak nastroszony czub tego sympatycznego ptaka. Obrazu dopełnia kształt rękojeści, która kończy się charakterystycznym ścięciem podobnym do piór ogonowych papugi. Te dwa elementy, mimo że są statyczne, wyrażają jednak swego rodzaju dynamikę, niemal tak jak nastroszone pióra papugi pokazują, że są gotowe do działania od razu, bez przygotowań i zbędnych przemyśleń. QSP Parrot to prosty nóż do noszenia na co dzień, który dzięki różnorodności kolorów uchwytów spełni wymagania zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Czytaj dalej
-10%
Zamknij

Nóż składany QSP Knife Puffin QS127-E2

584,00 
Nóż QSP Knife Puffin zainspirowany został sylwetką ptaka maskonura. Ten skrzydlaty niedużej wielkości zwierzak o sympatycznym wyglądzie został patronem modelu QSP z linii premium noży tej marki, którego design budzi podobne odczucia. Puffin to projekt o średnich rozmiarach, ale niezwykle ciekawym wykonaniu i dużych możliwościach. Materiały, z których został zrobiony zasługują na szczególną uwagę, ponieważ przekładają się bezpośrednio na jego właściwości tnące i wytrzymałość. Ostrze ze stali premium CPM S35VN oraz rękojeść z tytanu z wkładką z włókna węglowego to parametry, które osobom poszukującym informacji „co, z czego i dlaczego?” dostarczą świetnych argumentów „za” podczas podejmowania decyzji zakupowej. Pozostanie już tylko odpowiedź na pytanie – nie „czy kupić”, ale „kiedy kupić”? Puffin to projekt o bardzo ładnym i subtelnym wyglądzie, który skutecznie zadomowi się w kieszeni jeans’ów, organizerze EDC, niezbędniku leśnego wędrowcy, ale również świetnie dopasuje się do codziennej marynarki.
-5%
Zamknij

Nóż składany QSP Knife Sthenia QS101-A Stonewash

189,05 
Nóż Sthenia QSP Knife to projekt nawiązujący nazwą do zamieszkujących tereny Boliwii, Peru i Wenezueli owadów z rodziny motylowatych. W projekcie możemy doszukiwać się charakterystycznych dla sylwetki tej ćmy wyprofilowań, a w jaskrawym ubarwieniu jednego z modeli noża Sthenia – kolorystyki skrzydeł motyla. Nóż Sthenia został zaprojektowany jako proste narzędzie do pracy w ciężkich warunkach. Solidna, wysmukła konstrukcja, płynne otwieranie za pomocą flippera oraz łożyskowanie kulkowe dedykują go jako użytkowe narzędzie zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych. Dostępne są 3 warianty noża: 2 w czarnym wykończeniu ostrza i czarną rękojeścią z G10 i jedna z ostrzem satynowanym oraz pomarańczową rączką. Jaskrawa wersja jest dedykowana szczególnie tym osobom, które mają tendencje podczas pracy kreować wokół siebie nieporządek, w którym łatwiej później odnaleźć odróżniające się od innych narzędzie.