Fox Knives jest najbardziej znaną marką grupy FOX. Nazwa jest rozpowszechniona do tego stopnia, że praktycznie funkcjonuje na rynku zamiennie z nazwą przedsiębiorstwa. Przekrój asortymentowy marki jest bardzo szeroki. W ofercie znajdziemy bardzo zróżnicowane projekty, zarówno własne jak też powstałe w wyniku współpracy ze znanymi światowymi designerami (knifemakerami i designerami noży). Asortyment prezentuje bogactwo rozwiązań, mechanizmów noży, materiałów i kształtów, od bardziej podstawowych po najbardziej ekskluzywne. Znajdziemy w nim szerokie reprezentacje produktowe noży składanych i noży z ostrzem stałym. Wśród projektantów naszą uwagę przykują znane w świecie nożowym nazwiska takie jak: Gudy Van Poppel, Jasper Voxnaes, Denis Simonutti, Jens Anso, Bob Terzuola itd.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart

$165,36 brutto, ( $134,44 netto )
Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart to projekt powstały w kooperacji niemieckiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Perser to nóż z ostrzem stałym na pierwszy rzut oka kojarzący się z nożami typu perskiego. Do tego zresztą nawiązuje też nazwa. Jednakże sam design oprócz krzywizny grzbietu jest już bardziej stonowany niż historyczne 'persiany'. Kompaktowa budowa i dość wysmukłe ostrze sprawdzą się z pewnością podczas przygotowywania żywności w terenie. Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart posiada głownię ze stali Niolox z satynowanym wykończeniem. Okładziny rękojeści uformowane zostały z czrnej micarty (Black Jute Micarta) a do jego przenoszenia służy skórzana pochwa.

Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 CF M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs

$184,32 brutto, ( $149,85 netto )
Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 CF M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Baby Core to mniejsza i zmodyfikowana wersja noża Core. Baby Core to mały nóż o dość uniwersalnej konstrukcji i przeznaczeniu. Nieduży, kompaktowy ale wykonany z solidnych materiałów podoła większości zadaniom, jakie mogą go spotkać w życiu codziennym. Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 CF M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs posiada głownię ze stali premium M390 (satynowane wykończenie), rękojeść z włókna węglowego (carbon fiber). Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący w formie drutu. Nóż jest dostarczany z czarnym skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 MC M390 Natural Micarta by Jasper Voxnæs

$167,52 brutto, ( $136,20 netto )
Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 MC M390 Natural Micarta by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Baby Core to mniejsza i zmodyfikowana wersja noża Core. Baby Core to mały nóż o dość uniwersalnej konstrukcji i przeznaczeniu. Nieduży, kompaktowy ale wykonany z solidnych materiałów podoła większości zadaniom, jakie mogą go spotkać w życiu codziennym. Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 MC M390 Natural Micarta by Jasper Voxnæs posiada głownię ze stali premium M390 (wykończenie: coarse stone washed), rękojeść z brązowej micarty (Natural Canvas Micarta). Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący w formie drutu. Nóż jest dostarczany z czarnym skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 TI M390 Titanium by Jasper Voxnæs

$225,12 brutto, ( $183,02 netto )
Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 TI M390 Titanium by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Baby Core to mniejsza i zmodyfikowana wersja noża Core. Baby Core to mały nóż o dość uniwersalnej konstrukcji i przeznaczeniu. Nieduży, kompaktowy ale wykonany z solidnych materiałów podoła większości zadaniom, jakie mogą go spotkać w życiu codziennym. Nóż składany FOX Knives Baby Core FX-608 TI M390 Titanium by Jasper Voxnæs posiada głownię ze stali premium M390, rękojeść z tytanu. Zarówno ostrze jak i okładki rękojeści posiadają wykończenie typu: coarse stone washed). Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący w formie drutu. Nóż jest dostarczany z czarnym skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 BL Blue

$54,72 brutto, ( $44,49 netto )
Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 BL Blue to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago. Mini-Ka to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. Mini-Ka to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. Mini-Ka otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 BL Blue posiada głownię typu karambit ze stali nierdzewnej 1.4116 (wykończenie: bead blasted) oraz rękojeść z wytrzymałego nylonu FRN o niebieskiej barwie. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.

Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 O Orange

$54,72 brutto, ( $44,49 netto )
Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 O Orange to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago. Mini-Ka to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. Mini-Ka to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. Mini-Ka otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-535 O Orange posiada głownię typu karambit ze stali nierdzewnej 1.4116 (wykończenie: bead blasted) oraz rękojeść z wytrzymałego nylonu FRN o pomarańczowej barwie. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.

Nóż składany FOX Knives Mini-Ta FX-536 Black

$54,72 brutto, ( $44,49 netto )
Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-536 Black to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago. Mini-Ta to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. Mini-Ta to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. Mini-Ta otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives Mini-Ka FX-536 Black posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 1.4116 (wykończenie: bead blasted) oraz rękojeść z wytrzymałego nylonu FRN o niebieskiej barwie. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.

Nóż składany FOX Knives Suru FX-526 TCBL M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs

$244,56 brutto, ( $198,83 netto )
Nóż składany FOX Knives Suru FX-526 TCBL M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Suru to bardzo udany i lubiany nóż składany, od kilku lat cieszący się niezmienną popularnością. Doceniony w 2018 na najbardziej znaczącej imprezie nożowej Blade Show w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w 2018 (nagroda "Overall Knife of the Year"), cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Stąd zapewne jego cykliczne wznowienia w różnych konfiguracjach materiałowych. Suru to mały nóż codziennego użytku, dzięki swojej budowie bardzo uniwersalny. Pomimo niedużych rozmiarów da się nim operować wygodnie nawet większą dłonią chwytając go jednocześnie za podcięcie na palec w ostrzu i rękojeści. Wielkość noża, a szczególnie długość głowni ma swoje uzasadnienie w wymogach prawnych w wielu Państwach, gdzie jej długość jest po prostu legalna. Nóż składany FOX Knives Suru FX-526 TCBL M390 Carbon Fiber by Jasper Voxnæs posiada głownię ze stali premium M390 (satynowane wykończenie), rękojeść z włókna węglowego (carbon fiber). Głownię noża blokuje frame lock, a do jego przenoszenia służy tytanowy klips mocujący w kolorze niebieskim. Nóż jest dostarczany ze skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Suru FX-526LE BR CPM 20V Titanium by Jasper Voxnæs | Limited Edition

$309,12 brutto, ( $251,32 netto )
Nóż składany FOX Knives Suru FX-526LE BR CPM 20V Titanium by Jasper Voxnæs | Limited Edition to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Suru to bardzo udany i lubiany nóż składany, od kilku lat cieszący się niezmienną popularnością. Doceniony w 2018 na najbardziej znaczącej imprezie nożowej Blade Show w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w 2018 (nagroda "Overall Knife of the Year"), cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Stąd zapewne jego cykliczne wznowienia w różnych konfiguracjach materiałowych. Suru to mały nóż codziennego użytku, dzięki swojej budowie bardzo uniwersalny. Pomimo niedużych rozmiarów da się nim operować wygodnie nawet większą dłonią chwytając go jednocześnie za podcięcie na palec w ostrzu i rękojeści. Wielkość noża, a szczególnie długość głowni ma swoje uzasadnienie w wymogach prawnych w wielu Państwach, gdzie jej długość jest po prostu legalna. Nóż składany FOX Knives Suru FX-526LE BR CPM 20V Titanium by Jasper Voxnæs | Limited Edition posiada głownię ze stali premium CPM 20V (satynowane wykończenie), rękojeść z tytanu anodyzowanego na kolor brązowy. Głownię noża blokuje frame lock, a do jego przenoszenia służy tytanowy klips mocujący. Nóż jest dostarczany ze skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Tur FX-528 B Elmax Carbon Fiber by Jasper Voxnæs

$239,76 brutto, ( $194,93 netto )
Nóż składany FOX Knives Tur FX-528 B Elmax Carbon Fiber by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Tur to lekki i kompaktowy folder codziennego użytku. Uniwersalne w kształcie ostrze sprawdzi się przy wykonywaniu różnorodnych zadań. Prosta budowa rękojeści z charakterystyczną dla projektów Vox'a krzywizną grzbietu dopasuję się do dłoni każdego rozmiaru. Nóż składany FOX Knives Tur FX-528 B Elmax Carbon Fiber by Jasper Voxnæs posiada głownię ze stali premium Elmax w czarnej powłoce PVD, rękojeść z włókna węglowego. Backspacer oraz klips mocujący wykonano z tytanu. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego otwierania służy obustronny kołek. Nóż jest dostarczany ze skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TI CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs

$302,16 brutto, ( $245,66 netto )
Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TI CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Yaru to większa wersja noża Suru, dlatego funkcjonuje też pod nazwą Big Suru. Zaprojektowany jako kompaktowy folder o solidnej budowie, również do bardziej wymagających zastosowań. Solidne, 4 mm ostrze i prawie całkowicie płaski szlif sprawiają, że Yaru to mocna i wydajna przecinarka. Świetna ergonomia, łatwe przenoszenie, doskonała mechanika i bardzo ostre ostrze sprawią, że będzie to jeden z Twoich ulubionych noży do noszenia! Yaru to wszystko, czego potrzebujesz na użytek codzienny! Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TI CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs posiada głownię z doskonałej stali z półki premium CPM S90V (wykończenie coarse stone washed), rękojeść z tytanu anodyzowanego na niebiesko. Głownię noża blokuje frame lock, a do jego przenoszenia służy tytanowy klips mocujący. Nóż jest dostarczany ze skórzanym etui.

Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TIPVD CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs

$321,36 brutto, ( $261,27 netto )
Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TIPVD CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs to projekt powstały w kooperacji duńskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Yaru to większa wersja noża Suru, dlatego funkcjonuje też pod nazwą Big Suru. Zaprojektowany jako kompaktowy folder o solidnej budowie, również do bardziej wymagających zastosowań. Solidne, 4 mm ostrze i prawie całkowicie płaski szlif sprawiają, że Yaru to mocna i wydajna przecinarka. Świetna ergonomia, łatwe przenoszenie, doskonała mechanika i bardzo ostre ostrze sprawią, że będzie to jeden z Twoich ulubionych noży do noszenia! Yaru to wszystko, czego potrzebujesz na użytek codzienny! Nóż składany FOX Knives Yaru FX-527 TIPVD CPM S90V Titanium by Jasper Voxnæs posiada głownię z doskonałej stali z półki premium CPM S90V (wykończenie stone washed PVD), rękojeść z tytanu anodyzowanego na czarny kolor (pokrycie stone washed PVD). Głownię noża blokuje frame lock, a do jego przenoszenia służy tytanowy klips mocujący. Nóż jest dostarczany ze skórzanym etui.