Kamil Długosz – KD Knives. Polski wykonawca noży obecny na rynku od 2011 roku. Jego prace to połączenie wysokiej klasy materiałów oraz drobiazgowości ręcznej produkcji. Projekty wywodzą się z zainteresowań militarnych twórcy, czego wyrazem są solidne konstrukcje mające sprostać najbardziej wymagającym zadaniom. W poszczególnych wykonaniach KD Knives obserwujemy misternie wyprowadzone szlify, charakterystyczne dla jego projektów finezyjnie uformowane łuki i załamania. Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie z tych zabiegów realizowane są ręcznie, całkowita estetyka wykonań robi jeszcze większe wrażenie.

W ofercie KD Knives znajdziemy noże z ostrzem stałym (fixed) i z ostrzem składanym jak sztandarowy Arsen. W katalogu zastosowań znajdziemy ostrza do survivalu, bushcraftu, generalnego użytku outdoorowego, zastosowań codziennych (EDC) oraz zastosowań taktycznych. W katalogu materiałów stosowanych przez Kamila Długosza wymienić należy m.in. stale: Elmax, M390, M398, S35VN, Vanadis 4 Extra, materiały na rękojeści: G10, Micarta, włókno węglowe (carbon fiber, fat carbon), czy używany do tworzenia pochew Kydex i inne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Dostępność
  Cena

   Nóż KD Knives Kamil Długosz Defender Gen. 2C “Pure Carbon”

   2 999,00  brutto, ( 2 438,21  netto )
   Nóż KD Knives Kamil Długosz Defender Gen. 2C "Pure Carbon" to kolejna odsłona dużego noża survivalowo-taktycznego projektu polskiego knifemakera. Defender zaprojektowany jako narzędzie do wymagających zadań posiada solidne ostrze stylem nawiązujące do noży typu "bowie". Uniwersalny profil ostrza wraz z komfortowo zaprojektowaną rękojeścią powodują, że nożem operuje się bardzo wygodnie niezależnie od rodzaju wykonywanych prac.

   Nóż KD Knives Kamil Długosz Cayman “Pure Carbon”

   2 649,00  brutto, ( 2 153,66  netto )
   Nóż KD Knives Kamil Długosz Cayman "Pure Carbon" to kolejna odsłona dużego noża survivalowo-taktycznego projektu polskiego knifemakera. Cayman zaprojektowany jako narzędzie do wymagających zadań posiada solidne ostrze stylem nawiązujące do noży typu "bowie". Uniwersalny profil ostrza wraz z komfortowo zaprojektowaną rękojeścią powodują, że nożem operuje się bardzo wygodnie niezależnie od rodzaju wykonywanych prac.

   Nóż KD Knives Kamil Długosz Aura “Pure Carbon”

   2 199,00  brutto, ( 1 787,80  netto )
   Nóż KD Knives Kamil Długosz Aura "Pure Carbon" to ostrze przeznaczone na użytek outdoorowy. Aura to poręczny nóż średniej wielkości o wysmukłej linii. Zaprojektowany z ostrzem drop point o zwęrzającym się sztychu posiada bardzo dobre właściwości penetracyjne. Wykonany ze świetnej stali Elmax z włóknem węglowym (carbon fiber) na rękojeści prezentuje świetne walory użytkowe i stanowi elegancki element sprzętu na wycieczki terenowe.

   Nóż KD Knives Kamil Długosz Cayman “Blue Line”

   2 499,00  brutto, ( 2 031,71  netto )
   Nóż KD Knives Kamil Długosz Cayman "Blue Line" to kolejna odsłona dużego noża survivalowo-taktycznego projektu polskiego knifemakera. Cayman zaprojektowany jako narzędzie do wymagających zadań posiada solidne ostrze stylem nawiązujące do noży typu "bowie". Uniwersalny profil ostrza wraz z komfortowo zaprojektowaną rękojeścią powodują, że nożem operuje się bardzo wygodnie niezależnie od rodzaju wykonywanych prac.

   Nóż KD Knives Kamil Długosz Defender Gen. 2 “Pure Carbon”

   2 889,00  brutto, ( 2 348,78  netto )
   Nóż KD Knives Kamil Długosz Defender Gen. 2 "Pure Carbon" to kolejna odsłona dużego noża survivalowo-taktycznego projektu polskiego knifemakera. Defender zaprojektowany jako narzędzie do wymagających zadań posiada solidne ostrze stylem nawiązujące do noży typu "bowie". Uniwersalny profil ostrza wraz z komfortowo zaprojektowaną rękojeścią powodują, że nożem operuje się bardzo wygodnie niezależnie od rodzaju wykonywanych prac.