Podwaliny pod amerykańską markę Demko Knives położył starszy z braci Andrew. Andrew Demko w świecie nożowym obracał się już od młodzieńczych lat. Początkowa pasja przerodziła się w pełnoetatowe zajęcie. Andrew dał się poznać jako niezwykle zdolny i innowacyjny projektant dla znanej amerykańskiej marki Cold Steel. To dla tego brandu starszy z braci Demko zaprojektował jedną z najbardziej wytrzymałych pośród istniejących blokad w nożach składanych: Tri-Ad-Lock. W momencie kiedy drogi zmieniającej właściciela marki Cold Steel i Andrew się rozeszły, ten ostatni postanowił podążyć własną ścieżką. Tak rozpoczęła się historia Demko Knives, w którym to przedsięwzięciu oprócz fundatora marki od samego początku udział wziął niezwykle istotny dla projektu: młodszy z braci Demko - John, a w nieco późniejszym czasie zaprzyjaźniony knifemaker: Mike Wallace.

W ramach Demko Knives Andrew Demko zaprojektował dwie kolejne świetne blokady: Scorpion Lock i niezwykle popularną Shark Lock, wdrożoną do noży składanych z serii AD20 i innych.

Foldery z serii AD (A – Andrew D – Demko)

Wraz z pojawieniem się blokady Shark Lock światło dzienne ujrzały noże składane, których podstawą stała się ta blokada. Pośród nich znalazły się jak do tej pory:

MG AD20 – Machine Ground AD20. Foldery ze szlifami maszynowymi Made in USA – produkowane w Stanach Zjednoczonych, ekstremalnie rzadko dostępne, pożądane w świecie kolekcjonerów.

MG AD20s – ewolucja wcześniej produkowanego MGAD20. Wersja “S” – Slim, w dalszym ciągu solidna i masywna została w stosunku do wcześniejszej wersji delikatnie odchudzona. W dalszym ciągu niezwykle pożądana, pojawiająca się okazjonalnie u dealerów Demko Knives.

HG AD22, HG AD20, HG AD20 Compact, HG AD10M – HG – Hand Ground. Noże z głowniami szlifowanymi ręcznie, wykonania customowe dostępne w zasadzie tylko podczas największych amerykańskich targów nożowych: Blade Show i Nashville Custom Knife Show.

MG AD20I – “I” – International, wersja o pełnej grubości głowni i rękojeści, ale z głownią pochodzącą od włoskiego podwykonawcy. Wersja I ma umożliwić zwiększenie dostępności folderów z serii AD20 i zwiększyć zakres dostępnych stali o te produkowane w Europie.

AD20.5 – produkcyjna mniejsza wersja noży z serii AD powstająca na Tajwanie u podwykonawcy Demko Knives.

Shark Cub – mniejszy folder produkcyjny powstający również na Tajwanie.

Wyświetlanie 1–12 z 29 wyników

Dostępność
Cena

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy

  949,00  brutto, ( 771,54  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheeps foot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z pomarańczowego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium

  1 999,00  brutto, ( 1 625,20  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives , firmy prowadzonej przez braci Demko, Andrew i John'a dostępne są produkcyjne wersje noży z serii AD, w postaci linii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany rodzaj blokady Shark Lock™. Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium posiada ostrze o roboczym profilu clip point z amerykańskiej stali CPM 3V z wykończeniem stonewash, tytanową rękojeść (smooth titanium) oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10

  1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber

  1 578,00  brutto, ( 1 282,93  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z włókna węglowego oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny

  949,00  brutto, ( 771,54  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheeps foot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z czarnego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Shark Lock Gray Grivory Szary

  999,00  brutto, ( 812,20  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Gray Grivory Szary to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Gray Grivory Szary posiada ostrze o roboczym profilu clip point z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A wykończonej w stylu stonewash, rękojeść z szarego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10

  1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z czarnego kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10

  1 499,00  brutto, ( 1 218,70  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z czarnego kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10

  1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10

  1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber

  1 579,00  brutto, ( 1 283,74  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z włókna węglowego oraz blokadę Shark Lock™.

  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10

  1 499,00  brutto, ( 1 218,70  netto )
  Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 o naturalnej barwie oraz blokadę Shark Lock™.