was successfully added to your cart.

Koszyk

Inspiracje

Dlaczego nóż to najlepszy prezent dla mężczyzny?

By 23 września, 2020 9 października, 2020 No Comments

Zamierzasz już na wstępie się wtrącić i powiedzieć coś o przesądach, jakoby nóż na prezent miał przynosić złą wróżbę? Nic z tego. Nie wierzymy w zabobony. Wierzymy za to w dobrą, twardą stal i dlatego przekonamy Cię, że nóż to najlepszy upominek dla każdego mężczyzny: chłopaka, męża, brata, ojca, przyjaciela i szefa.

Jeśli myślisz o nożu kuchennym, to źle trafiłaś. Krojenie i siekanie warzyw zostawmy sobie na inną okazję, najlepiej razem z ogniskiem w środku lasu i namiotem pod gwiazdami. Tymczasem jednak porozmawiamy o tym, do czego przyda się mężczyźnie nóż i dlaczego powinien go dostać w prezencie (nawet jeśli już jakiś ma, bo zapamiętaj sobie – noży nigdy zbyt wiele!).

Tu nie chodzi o taki zwyczajny nóż. Nie proponujemy Ci też kozika na grzyby czy harcerskiej finki. My preferujemy gładkie linie, solidne materiały i niezwykły design. Przepadamy za wytrzymałością i funkcjonalnością. Stawiamy na jakość wykonania. Takie noże to nasza codzienność. Możesz sprawić, by była to codzienność także Twojego faceta. Nóż na prezent to zawsze dobry wybór!

Do czego można użyć noża?

 

A do czego nie? Podamy Ci kilka przykładów:

  • Lato, spędzacie rodzinne wakacje nad wodą. Wokół cisza i spokój, włosy rozwiewa Ci lekka bryza, a woda w jeziorze jest chłodna i tak czysta, że widzisz ryby. Mnóstwo ryb! Wystarczyłoby po nie sięgnąć, ale jak to tak, bez wędki? I wtedy pojawia się on, dzierżąc w jednej ręce solidny nóż, a w drugiej odpowiednio giętką gałąź. Kilka ruchów oraz sznurek wystarczą, by bierne obserwowanie ryb zamieniło się we wspólną zabawę. Taką wędką niewiele złowisz, ale jakie to ma znaczenie, jeśli daje frajdę?
  • Weekendowy wyjazd w góry. Słychać szum drzew i cykanie świerszczy. Czas rozpalić ognisko, ale rozpałki nikt nie ma, bo jakże to, do lasu… Szybka rozmowa i już wiadomo, że do rozpalania ognia najlepsza jest kora z brzozy. Nie chcesz chyba zdzierać jej paznokciami z drzewa? I nie będziesz, bo przecież jest nóż – rozkosznie ostry, błyskawiczny w działaniu. Ognisko uratowane!
  • Wychodzicie z domu. Postanawiasz jeszcze sprawdzić skrzynkę na listy, zanim wsiądziesz do auta. No i jest ta upragniona koperta, z dawna wyczekiwana. Chętnie byś ją otworzyła, ale przecież nie palcem, na strzępy też drzeć nie chcesz. I wiesz co? Wcale nie musisz, bo Twój mężczyzna ma przy sobie nóż, którym przetnie wszystko, co potrzeba.

Dobry nóż ułatwia otwieranie listów, paczek i konserw. Ucinanie zbędnych nitek, sznurków i innych rzeczy, które zwisają, a nie powinny. Struganie każdego rodzaju drewna, ścinanie krzaków i pędów, z którymi Ci nie po drodze. Krojenie, cięcie, w ostateczności nawet siekanie – pod warunkiem, że do kociołka zawieszonego nad paleniskiem. Nóż przydaje się częściej, niż myślisz!

Jeśli zaś Twój facet jest pasjonatem survivalu, woli wolny czas spędzać w dzikiej, leśnej głuszy niż przed telewizorem, a na wymarzone wakacje wyjeżdża w sam środek Bieszczad, wiedz, że nóż to najlepszy prezent, jaki możesz mu ofiarować.

Jak wybrać nóż na prezent?

Skoro już Cię przekonaliśmy, to pewnie chcesz wiedzieć, jaki nóż wybrać? To już zależy od preferencji. Do codziennego, ale też rzadszego użytku dobry będzie któryś z klasycznych, składanych modeli, takich jak „Shark” lub „Penguin” od QSP Knife.

Na wypady outdoorowe proponujemy model P200 ANV Knives.

A dla kolekcjonera? Niezwykły w designie i uniwersalny w zastosowaniu MK-01 od MK Knives & Tools.

Nóż to świetny prezent na Dzień Chłopaka. Skorzystaj z okazji i zamów jak najszybciej, a 30 września zobaczysz na twarzy Twojego faceta szeroki uśmiech. To działa, sprawdziliśmy!

kapuga.pl

Author kapuga.pl

More posts by kapuga.pl

Leave a Reply

Cresta Social Messenger PRO
Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.