Inspiracje

3 rzeczy, które powinieneś zabrać na survival

Jeśli survival to Twoja pasja, zapewne wiele razy zastanawiałeś się, co zabrać ze sobą na wyprawę do lasu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym bushcraftowcem, czy dopiero zaczynasz swoją survivalową przygodę, jedno jest pewne – są takie rzeczy, które zawsze powinieneś mieć ze sobą. Jakie? Zaraz się przekonasz.

Nóż wielofunkcyjny – dlaczego warto go wybrać?

Nóż to podstawowy element wyposażenia każdego survivalowca. Ułatwi on wiele czynności i zapewni Ci bezpieczeństwo. Jadąc do lasu wybierz model, który łączy w sobie kilka funkcji. Taki właśnie jest nóż QS106-B z QSP Knife Stash. Nazwany przez samego producenta nożem 8 w 1 mieści się w kategorii set przetrwania. Zawiera niezbędne elementy, które ułatwią przebywanie w dziczy. W ich skład wchodzi:

  • doskonałej jakości ostrze
  • 2-metrowy odcinek paracordu
  • ostrzałka
  • płaski wkrętak
  • otwieracz do butelek
  • krzesiwo i metalowy skrobak do niego
  • mini lampka led

Wygoda takiego rozwiązania jest nieoceniona. Dzięki niemu masz w jednym miejscu najważniejsze narzędzia. Nie musisz się bać, że o czymś zapomnisz w trakcie pakowania.

Nóż użytkowy dobry na survival

Jeśli jesteś fanem prostych rozwiązań i nie potrzebujesz dodatkowych gadżetów, weź do lasu doskonały nóż użytkowy South Pole z TRC Knives.

Inspiracją do stworzenia tego modelu był Roald Amundsen, pierwszy zdobywca Bieguna Południowego.

Amundsen, walcząc z ekstremalnymi warunkami i stawiając czoła śmierci, wytrwale dążył do osiągnięcia swojego celu.

Taki też jest ten nóż – niezawodny, stworzony do tego, by mierzyć się z trudnościami.

Mając takie ostrze poradzisz sobie wszędzie, nawet jeśli nie będziesz mieć przy sobie nic innego. Nawet spodni.

Latarka przyda Ci się w lesie

Latarka to kolejny element niezbędny na Twojej wyprawie. Planujesz spakować zwykłą latarkę z marketu?

Dobrze Ci radzimy – zrezygnuj z tego pomysłu. Jeśli na poważnie myślisz o survivalu, wybierz latarkę wytrzymałą, funkcjonalną i dostosowaną do Twoich potrzeb. A przede wszystkim taką, która długo Ci nie zgaśnie.

Najlepsza będzie latarka z serii Angel Eyes. To małe dzieło sztuki luminarskiej. Zabierz ze sobą model E200, jeśli potrzebujesz narzędzia o kompaktowych rozmiarach.

Ma solidną obudowę oraz akumulator ładowalny, szybko naładujesz go przez USB, a dodatkowo jest wodoszczelny.

Jeśli szukasz czegoś większego, sięgnij po model E700S. Posiada te same funkcje, co jej mniejszy odpowiednik: wodoszczelność, wytrzymały akumulator, ładowanie USB i trwałą obudowę.

Do czego się spakować na survival?

Plecak jest konieczny. Łatwo zlekceważyć ten wybór, a jednak dobranie odpowiedniego plecaka zaważy na Twoim samopoczuciu. Mówiąc wprost – Twój dyskomfort będzie rósł wprost proporcjonalnie do bólu pleców.

Postaw więc na dobre materiały, solidne przeszycia i stosunkowo dużą pojemność wybierając model Sparrow 30l z WISPORT.

Nie dość, że otrzymasz świetny jakościowo i wygodny plecak, to jeszcze wesprzesz uznaną, polską firmę. Jego pojemność to 30 litrów, więc spokojnie zmieścisz do cały swój szpej. To dobry wybór na całe lata ekscytujących przygód.

Masz już cały sprzęt? Szykuj się na wyprawę. Koniecznie daj znać, jak Ci poszło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *