Ostrzenie i pielęgnacja noży. Ostrzałki do noży. Artykuły do pielęgnacji ostrzy, skórzanych pochw do noży oraz rękojeści noży.

Wyświetlanie 1–12 z 34 wyników

Dostępność
  Cena

   Ostrzałka OS3 Multifunkcyjna 5 w 1 Czarna

   69,00  brutto, ( 56,10  netto )
   Ostrzałka OS3 Multifunkcyjna 5 w 1 Czarna do noży, do codziennego użytkowania w domu, warsztacie, w terenie itd. Świetna zarówno do kuchni jak i na wypad outdoorowy, kamping itd. gdzie istnieje potrzeba zadbania o dostateczną ostrość naszych noży roboczych. Ostrzałka wyposażona została w: 2 gniazda ostrzące (wolframowe i ceramiczne), podłużny kamień ceramiczny z bruzdą, stożkowy pręt diamentowy oraz otwieracz do butelek. Każdy z elementów ma swoje zadanie. Gniazdo z węglikiem wolframu odbuduje mocno zniszczone ostrze a gniazdo z ceramiką zapewni szybkie ostrzenie i wypolerowanie krawędzi tnącej. Podłużny kamień ceramiczny naostrzy każdy rodzaj noża a zaprojektowana w nim obustronna bruzda przywróci ostrość haczykom wędkarskim. Stożkowy pręt diamentowy przeprowadzi proces ostrzenia ostrzy ząbkowanych, zakrzywionych, gładkich, hakowych itd. Otwieracz do butelek, tak często używany praktycznie przez każdego z nas, jest tylko miłym dodatkiem do funkcjonalnej całości.

   Wosk do noży Pruciak Protector Standard (Original) w sztyfcie

   19,99  brutto, ( 16,25  netto )
   Wosk do noży Pruciak Protector Standard (Original) w sztyfcie opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia noża podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Uniwersalny w zastosowaniu, do kompleksowej ochrony wszystkich elementów składowych noża: stalowego ostrza, rękojeści (z drewna, z micarty itd.), pokrowca na nóż (skórzana pochwa). Nadaje połysku, chroni przed wodą. Zrobiony z całkowicie naturalnych składników jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd.

   Ostrzałka Spyderco Gauntlet Select, Sharpening System (603F)

   309,00  brutto, ( 251,22  netto )
   Ostrzałka Spyderco Gauntlet Select, Sharpening System (603F) to prosty i niezwykle łatwy w użyciu zestaw do ostrzenia, który umożliwia nawet początkującym użytkownikom uzyskanie ostrych jak brzytwa krawędzi tnących w zaledwie kilka minut, bez konieczności używania wody, oleju, skomplikowanych zacisków czy specjalnego osprzętu. To produkt amerykańskiej firmy Spyderco, znanej z produkcji najlepszych systemów do ostrzenia.

   Ostrzałka diamentowa Extrema Ratio Sharpener (03.4100.0130)

   149,00  brutto, ( 121,14  netto )
   Ostrzałka diamentowa Extrema Ratio Sharpener (03.4100.0130) stworzona przez włoską firmę Extrema Ratio, to urządzenie, które doskonale zbiera stal, czyniąc proces ostrzenia prostym i satysfakcjonującym. Jest niezawodnym narzędziem do ostrzenia różnego rodzaju noży, w tym survivalowych, myśliwskich, wędkarskich, kuchennych oraz drobnych narzędzi, takich jak maczety czy dłuta.

   Olejek do noży Pruciak Protector Glide

   29,99  brutto, ( 24,38  netto )
   Olejek do noży Pruciak Protector Glide opracowany przez Pawła Pruciaka. W 100% naturalna mieszanka olejów do smarowania śrub (w tym pivotów) i innych elementów pracujących w nożach składanych. Odpowiednio lepki, nie wysychający i trzymający się smarowanej powierzchni. Wytrzymałość temperaturowa olejku, aż do 200° C, pozwala na stosowanie w miejscach gdzie występuje zwiększone zjawisko tarcia materiału o materiał (m.in. miejsca łożyskowania). Oprócz smarowania konserwuje i zabezpiecza przed korozją. Olejek dedykowany do noży składanych, multitooli, zapięć zegarków, gwintów, elementów broni palnej itd. Olejek do noży Pruciak Protector Glide dostarczany jest w poręcznej buteleczce o pojemności 10 mm z zakraplaczem służącym do łatwej aplikacji na wybranych elementach.

   Wosk do noży Pruciak Protector Leather w sztyfcie do pielęgnacji elementów skórzanych

   29,99  brutto, ( 24,38  netto )
   Wosk do noży Pruciak Protector Leather w sztyfcie do pielęgnacji elementów skórzanych opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia skór pochw, sakw i inych elementów podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Przeznaczona do pielęgnacji skór i ich konserwacji. Rekomendowany szczególnie do zabezpieczenia bardziej zaniedbanych skór oraz tych, które nie będą używane dłuższy czas. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji skór wystarczy Protector Standard (Original) czarny. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Wosk do noży Protector Leather w sztyfcie dla łatwej identyfikacji został opatrzony etykietą w brązowym kolorze.

   Wosk do noży Pruciak Protector Exotic w sztyfcie do pielęgnacji rękojeści noży

   29,99  brutto, ( 24,38  netto )
   Wosk do noży Pruciak Protector Exotic w sztyfcie do pielęgnacji rękojeści noży opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia materiałów rękojeści noży (drewno, drewno egzotyczne, drewno stabilizowane, laminaty) podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Rekomendowany szczególnie do pielęgnacji drewna egzotycznego. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji wystarczy Protector Standard (Original) czarny. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Wosk do noży Protector Exotic w sztyfcie dla łatwej identyfikacji został opatrzony etykietą w zielonym kolorze.

   Wosk do stali Pruciak Protector Razor w sztyfcie

   29,99  brutto, ( 24,38  netto )
   Wosk do stali Pruciak Protector Razor w sztyfcie opracowany został przez Pawła Pruciaka głównie do ochrony stali brzytew do golenia, ale świetnie sprawdzi się również do głowni folderów i scyzoryków. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia stali podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Niejednokrotnie świetne brzytwy jest wykonane są ze stali „narzędziowej”, która potrafi rdzewieć. Nikt tego nie lubi. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, powstał "Protector Razor". Ten wosk w sztyfcie zabezpiecza brzytwy przed wilgocią, a co za tym idzie zapobiega przed powstawaniem rdzy. Razor świetnie też zaimpregnuje drewniane okładziny lub nada blask innym materiałom. "Razor", opatrzony etykietą w kolorze niebieskim jest wersją "Protectora Oryginal" i tak samo doskonale nadaje się do drewna, skóry, stali oraz innych materiałów. Wosk wzbogacony został o olejki eteryczne, które mają właściwości odkażające. Oprócz zastosowania w zakresie ochrony naszych brzytew, świetnie się sprawdzi choćby do skórzanego paska, nadając im dodatkowo niespotykany zapach. Zakres zastosowań ogranicza jedynie Wasza wyobraźnia.

   System Ostrzący KMFS RIVAL Diamond Stealth

   1 199,00  brutto, ( 974,80  netto )
   System Ostrzący KMFS RIVAL Diamond Stealth to dokładność, prostota i wygoda w podejściu do ostrzenia noży. RIVAL Diamond Stealth jest dość kompaktowym i prostym w obsłudze systemem pozwalającym ostrzyć nóż z obu stron jednocześnie. Zestaw dostarczany jest w wytrzymałej walizce i zawiera system z dwoma prętami prowadzącymi, klucz imbusowy, 6 kamieni diamentowych z uchwytami oraz kątomierz.

   Zestaw do ostrzenia BPS Knives 2 Kamienie

   145,00  brutto, ( 117,89  netto )
   Zestaw do ostrzenia BPS Knives 2 Kamienie to idealne rozwiązanie podczas kempingu, górskiej wyprawy czy leśnego obozu przetrwania. Dzięki niemu, Twój nóż pozostanie zawsze ostry i gotowy do dalszych działań. Zestaw do ostrzenia BPS Knives 2 Kamienie to kompaktowe opakowanie zawierające dwa kamienie do ostrzenia (gradacja 240 i 800), pastę polerską (5-3 mikronów) oraz pas skórzany do wygładzania krawędzi tnącej. Całość zapakowana jest w gustowny, nylonowy pokrowiec.

   Ostrzałka ceramiczna Spyderco Tri-Angle Stone Medium (204M1)

   89,00  brutto, ( 72,36  netto )
   Ostrzałka ceramiczna Spyderco Tri-Angle Stone Medium (204M1) do używania w zestawie Tri-Angle (204MF) lub oddzielnie jako ostrzałka doraźna.

   Zestaw BPS Knives do konserwacji noży

   170,00  brutto, ( 138,21  netto )
   Zestaw BPS Knives do konserwacji noży to kompaktowych rozmiarów pudełko wykonane z drewna, zawierające wszystkie potrzebne komponenty do czyszczenia, konserwacji i pielęgnacji noża. Pozwoli on na oczyszczenie z rdzy i brudu, przepolerowanie i zakonserwowanie noża w każdych warunkach a kompaktowe rozmiary pozwalają spakować go do każdego plecaka lub torby. Zestaw zawiera dwa rodzaje olejków (jeden do oczyszczania a drugi do konserwacji), papier ścierny, włókninę, wełnę stalową, ściereczki z mikrofibry oraz drewniane opakowanie.