Marka Petrified istniejąca od 2018 roku. Młody, ale prężnie działający zespół złożony z doświadczonych na rynku nożowym specjalistów. W ofercie noże składane z różnorodnych materiałów. Ostrza ze stali D2, K110, Sandvik, M390 i innych. Przeznaczone na użytek codzienny (EDC), do użytku outdoorowego oraz taktycznego.

Wyświetlanie 1–12 z 25 wyników

Show sidebar
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Fancy PF-919 P5

199,00 
Nóż składany Petrified Fish Fancy PF-919 P5 to nóż do codziennych zastosowań. Fancy to nietuzinkowy projekt w zakresie kolorystyki i wykonania. Jak wskazuje nazwa (Fancy = fantazyjny), możemy doszukiwać się w nim wyróżniających elementów. Takie elementy rzeczywiście występują. Jest to oparty na clip point kształt ostrza z dość fantazyjnie wyprofilowaną linią grzbietu oraz zróżnicowana kolorystyka pozostałej części noża (okładki rękojeści i przekładki (linersy) w różnych kolorach). Fancy to w pełni użytkowy nóż, który sprawdzi się przy wykonywaniu codziennych zadań. Nóż składany Petrified Fish Fancy PF-919 P5 posiada wydajne ostrze typu clip point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10 osadzonego na stalowych linersach w kolorze niebieskim. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Black

149,00 
Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Black to nóż codziennego użytku do podstawowych zastosowań. Forward to model o nieskomplikowanej konstrukcji i uniwersalnym design'ie. Jest to nóż o średniej wielkości i niewielkiej wadze, co za tym idzie nie obciążający zbytnio kieszeni a jednocześnie dobrze układający się w dłoni. Forward to świetny kompan zarówno w biurze kiedy odwiedzi nas kurier z wymagającą otwarcia przesyłką oraz na magazynie gdy zaistnieje potrzeba przecięcia grubszego kartonu. Forward to również świetne narzędzie na piknik rodzinny, który dzięki dość długiemu ostrzu skutecznie wesprze proces przygotowywania posiłku. Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Black posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Gray

149,00 
Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Gray to nóż codziennego użytku do podstawowych zastosowań. Forward to model o nieskomplikowanej konstrukcji i uniwersalnym design'ie. Jest to nóż o średniej wielkości i niewielkiej wadze, co za tym idzie nie obciążający zbytnio kieszeni a jednocześnie dobrze układający się w dłoni. Forward to świetny kompan zarówno w biurze kiedy odwiedzi nas kurier z wymagającą otwarcia przesyłką oraz na magazynie gdy zaistnieje potrzeba przecięcia grubszego kartonu. Forward to również świetne narzędzie na piknik rodzinny, który dzięki dość długiemu ostrzu skutecznie wesprze proces przygotowywania posiłku. Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Gray posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z szarego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Green

149,00 
Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Green to nóż codziennego użytku do podstawowych zastosowań. Forward to model o nieskomplikowanej konstrukcji i uniwersalnym design'ie. Jest to nóż o średniej wielkości i niewielkiej wadze, co za tym idzie nie obciążający zbytnio kieszeni a jednocześnie dobrze układający się w dłoni. Forward to świetny kompan zarówno w biurze kiedy odwiedzi nas kurier z wymagającą otwarcia przesyłką oraz na magazynie gdy zaistnieje potrzeba przecięcia grubszego kartonu. Forward to również świetne narzędzie na piknik rodzinny, który dzięki dość długiemu ostrzu skutecznie wesprze proces przygotowywania posiłku. Nóż składany Petrified Fish Forward PF-818 Green posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G1

289,00 
Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G1 to nóż o bardzo solidnej budowie przeznaczony do codziennego użytku Golde swoją nazwę zawdzięcza figurze trójkąta jaką producent umieścił w górnej części ostrza. Ta część ostrza nazwana została Golden Triangle. W zależności od konkretnego modelu figura trójkąta przybiera formę zbrocza lub otworu w ostrzu. Golde wyróżnia masywne ostrze z wysokiej jakości stali K110 oraz podwójna grubość stalowych linersów rękojeści, co wraz z okładzinami z kompozytu G10 tworzy folder o wytrzymałej budowie mogący sprostać również bardziej wymagającym zadaniom. Dynamiczny design już na pierwszy rzut oka wskazuje "zwartość i gotowość" narzędzia, które z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom projektów taktycznych oraz innych, którzy preferują noże o konkretniejsze "posturze" i możliwościach. Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G1 posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. Ostrze wyróżnia się grzbietem i obustronnym zbroczem koloru czarnego. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10 a klips mocujący został zrobiony z tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock. Nóż dostarczany jest z ozdobnym koralikiem.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G2

289,00 
Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G2 to nóż o bardzo solidnej budowie przeznaczony do codziennego użytku Golde swoją nazwę zawdzięcza figurze trójkąta jaką producent umieścił w górnej części ostrza. Ta część ostrza nazwana została Golden Triangle. W zależności od konkretnego modelu figura trójkąta przybiera formę zbrocza lub otworu w ostrzu. Golde wyróżnia masywne ostrze z wysokiej jakości stali K110 oraz podwójna grubość stalowych linersów rękojeści, co wraz z okładzinami z kompozytu G10 tworzy folder o wytrzymałej budowie mogący sprostać również bardziej wymagającym zadaniom. Dynamiczny design już na pierwszy rzut oka wskazuje "zwartość i gotowość" narzędzia, które z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom projektów taktycznych oraz innych, którzy preferują noże o konkretniejsze "posturze" i możliwościach. Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G2 posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. Ostrze wyróżnia się grzbietem i obustronnym zbroczem koloru czarnego. Rękojeść noża wykonana została z brązowego kompozytu G10 a klips mocujący został zrobiony z tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock. Nóż dostarczany jest z ozdobnym koralikiem.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G7

289,00 
Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G7 to nóż o bardzo solidnej budowie przeznaczony do codziennego użytku Golde swoją nazwę zawdzięcza figurze trójkąta jaką producent umieścił w górnej części ostrza. Ta część ostrza nazwana została Golden Triangle. W zależności od konkretnego modelu figura trójkąta przybiera formę zbrocza lub otworu w ostrzu. Golde wyróżnia masywne ostrze z wysokiej jakości stali K110 oraz podwójna grubość stalowych linersów rękojeści, co wraz z okładzinami z kompozytu G10 tworzy folder o wytrzymałej budowie mogący sprostać również bardziej wymagającym zadaniom. Dynamiczny design już na pierwszy rzut oka wskazuje "zwartość i gotowość" narzędzia, które z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom projektów taktycznych oraz innych, którzy preferują noże o konkretniejsze "posturze" i możliwościach. Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G7 posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. W ostrzu w miejscu typowym dla zbrocza zaprojektowano charakterystyczny podłużny otwór. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10 a klips mocujący został zrobiony z tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock. Nóż dostarczany jest z ozdbnym koralikiem.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G8

289,00 
Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G8 to nóż o bardzo solidnej budowie przeznaczony do codziennego użytku Golde swoją nazwę zawdzięcza figurze trójkąta jaką producent umieścił w górnej części ostrza. Ta część ostrza nazwana została Golden Triangle. W zależności od konkretnego modelu figura trójkąta przybiera formę zbrocza lub otworu w ostrzu. Golde wyróżnia masywne ostrze z wysokiej jakości stali K110 oraz podwójna grubość stalowych linersów rękojeści, co wraz z okładzinami z kompozytu G10 tworzy folder o wytrzymałej budowie mogący sprostać również bardziej wymagającym zadaniom. Dynamiczny design już na pierwszy rzut oka wskazuje "zwartość i gotowość" narzędzia, które z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom projektów taktycznych oraz innych, którzy preferują noże o konkretniejsze "posturze" i możliwościach. Nóż składany Petrified Fish Golde PF-969 G8 posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. W ostrzu w miejscu typowym dla zbrocza zaprojektowano charakterystyczny podłużny otwór. Rękojeść noża wykonana została z brązowego kompozytu G10 a klips mocujący został zrobiony z tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock. Nóż dostarczany jest z ozdobnym koralikiem.

Nóż składany Petrified Fish Guard PF-719

159,00 
Nóż składany Petrified Fish Guard PF-719 to nóż do codziennego użytku o projekcie osadzonym w tradycji, ale wykonany z nowoczesnych materiałów, z zastosowaniem  współczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Guard to nóż z kategorii mniejszych noży składanych o subtelniejszej budowie i niewielkiej wadze. Jest to z pewnością narzędzie, które nie obciąży zanadto kieszeni, ale skutecznie wykona wiele podstawowych czynności tnących. Guard projektem nawiązuje do tradycyjnych scyzoryków, rodem z kieszeni naszych dziadków, jednakże wykonanie jest bardzo współczesne. Nóż można szybko otworzyć wystającym z głowni kołkiem a ostrze blokuje blokada liner lock. Guard to model, któremu nie brakuje elegancji i który z powodzeniem wkomponuje się w kieszeń marynarki osoby udającej się do pracy w biurze. Nóż składany Petrified Fish Guard PF-719 posiada ostrze typu sheeps foot ze stali Sandvik 12C27. Rękojeść noża wykonana została lekkiego i wytrzymałego drzewa sandałowego. Otwieranie noża następuję za sprawą jednostronnego kołka a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Czytaj dalej
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 DTW

199,00 
Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 DTW to nóż do codziennego zastosowania o szerokim użytkownym ostrzu. Pioneer z ostrzem typu clip point przypominającym nieco dao to uniwersalne i funkcjonalne narzędzie. Oprócz typowych zadań tnących, dzięki spiczastemu wierzchołkowi noża, z powodzeniem sprawdzi się podczas prac wymagających nakłuwania, robienia otworów, czy docinania przy linijce. Charakterystyczne dla ostrza modelu Pioneer jest przebiegające w górnej części głowni obustronne zbrocze ułatwiające otwieranie dwoma rękoma. Oczywiście nóż otwieramy również w szybki sposób za pomocą wystającego z głowni flippera. Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 DTW posiada wydajne ostrze typu clip point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Stal w całości powleczona została czarną tytanową powłoką.Rękojeść noża wykonana została z syntetycznego materiału na bazie lnu w czarnym kolorze (black flax), naturalnie chropowatego. Okładki osadzono na stalowych linersach wzmocnionychbackspecer'emz tego samego materiału. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 KGW

209,00 
Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 KGW to nóż do codziennego zastosowania o szerokim użytkownym ostrzu. Pioneer z ostrzem typu clip point przypominającym nieco dao to uniwersalne i funkcjonalne narzędzie. Oprócz typowych zadań tnących, dzięki spiczastemu wierzchołkowi noża, z powodzeniem sprawdzi się podczas prac wymagających nakłuwania, robienia otworów, czy docinania przy linijce. Charakterystyczne dla ostrza modelu Pioneer jest przebiegające w górnej części głowni obustronne zbrocze ułatwiające otwieranie dwoma rękoma. Oczywiście nóż otwieramy również w szybki sposób za pomocą wystającego z głowni flippera. Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 KGW posiada wydajne ostrze typu clip point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z fioletowego kompozytu G10 osadzonego na stalowych linersach wzmocnionych backspecer'em z tego samego materiału. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 PGW

209,00 
Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 PGW to nóż do codziennego zastosowania o szerokim użytkownym ostrzu. Pioneer z ostrzem typu clip point przypominającym nieco dao to uniwersalne i funkcjonalne narzędzie. Oprócz typowych zadań tnących, dzięki spiczastemu wierzchołkowi noża, z powodzeniem sprawdzi się podczas prac wymagających nakłuwania, robienia otworów, czy docinania przy linijce. Charakterystyczne dla ostrza modelu Pioneer jest przebiegające w górnej części głowni obustronne zbrocze ułatwiające otwieranie dwoma rękoma. Oczywiście nóż otwieramy również w szybki sposób za pomocą wystającego z głowni flippera. Nóż składany Petrified Fish Pioneer PF-939 PGW posiada wydajne ostrze typu clip point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z syntetycznego materiału na bazie lnu w piaskowym kolorze (desert flax), naturalnie chropowatego. Okładki osadzono na stalowych linersach wzmocnionych backspecer'em z tego samego materiału. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.