Marka Kubey istniejąca od 2014 roku. W ofercie noże składane, noże z ostrzem stałym z różnorodnych materiałów. Ostrza ze stali D2, AUS-10, M390, N690, S35VN i innych. Przeznaczone na użytek codzienny (EDC) oraz do użytku outdoorowego.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Show sidebar
Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237A

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237A to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237A posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237B

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237B to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237B posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2 powleczonej czarną tytanową powłoką. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237D

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237D to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237D posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2 powleczonej czarną tytanową powłoką. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Kubey Dandy KB247A

339,00 
Nóż składany Kubey Dandy KB247A to nóż codziennego użytku o stonowanym wyglądzie i bardzo ciekawych materiałach konstrukcyjnych. Dandy jak sugeruje tłumaczenie nazwy z języka angielskiego oznacza "elegancika" i trudno się z tym określeniem nie zgodzić. Dandy to wysmukły nóż o delikatnych zaokrągleniach i "nienachalnym" kształcie, który świetnie wkomponuje się do kieszeni marynarki, czy bardziej oficjalnego stroju. Ostrze w modelu Dandy wyprowadzone zostało w stylu wharncliffe, a krawędź tnąca oraz szlif skonstruowane zostały dość uniwersalnie, co zwiększa jego użytkowość. Nóż składany Kubey Dandy KB247A posiada ostrze z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została ze stopu tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje wytrzymała blokada typu frame lock. Nóż dostarczany jest z wytrzymałym pokrowcem z cordury zamykanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec pełni rolę organizera i ma zaplanowane miejsce na dodatkowy nóż lub inny element codziennego użytku.
Czytaj dalej
Zamknij

Nóż składany Kubey Darkness KU003A

214,99 
Nóż składany Kubey Darkness KU003A to prosty i jednocześnie użytkowy projekt przeznaczony do wykonywania codziennych zadań. Darkness to nóż więcej niż średnich, ale też nie bardzo dużych rozmiarów, który dzięki swojej wysmukłej sylwetce sprawia jednak wrażenie bardzie subtelnego narzędzia. Nóż posiada wydajne ostrze typu tanto, w którym zauważymy delikatną krągłość nadającą mu bardziej stonowany wygląd. Krawędź tnąca posiada delikatną krzywiznę (recurve), wspomagającą proces cięcia czy strugania, jednakże na tyle nieznaczną, że nie sprawia ona kłopotu podczas ostrzenia. Nóż składany Kubey Darkness KU003A posiada wydajne ostrze typu tanto z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Darkness KU003B

214,99 
Nóż składany Kubey Darkness KU003B to prosty i jednocześnie użytkowy projekt przeznaczony do wykonywania codziennych zadań. Darkness to nóż więcej niż średnich, ale też nie bardzo dużych rozmiarów, który dzięki swojej wysmukłej sylwetce sprawia jednak wrażenie bardzie subtelnego narzędzia. Nóż posiada wydajne ostrze typu tanto, w którym zauważymy delikatną krągłość nadającą mu bardziej stonowany wygląd. Krawędź tnąca posiada delikatną krzywiznę (recurve), wspomagającą proces cięcia czy strugania, jednakże na tyle nieznaczną, że nie sprawia ona kłopotu podczas ostrzenia. Nóż składany Kubey Darkness KU003B posiada wydajne ostrze typu tanto z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Eris KU179D

209,00 
Nóż składany Kubey Eris 179D to nóż codziennego użytku o wysmukłym i dyskretnym kształcie. Eris to ewolucja modelu Pretender, z którego zaczerpnięty został podstawowy kształt, ale materiały w nim zastosowane wzięto z półki wyżej. Po za tym w konstrukcji zastosowane bardziej skomplikowane detale (pivot, klips do kieszeni, śrubki). Eris to nóż dla osób, które preferują mniej masywne projekty. Jest to nóż o dość wąskiej sylwetce i niskiej wadze, który doskonale dopasuje się do kieszeni spodni nie powodując dyskomfortu u użytkownika. Znajdzie też swoje miejsce w organizerze czy saszetce biodrowej, nie obciążając ich zbytnio. Eris wielkością i wagą zbliżony do scyzoryka, również wymiarami ostrza to faktyczny kandydat do codziennego stosowania. Prezentowany nóż składany Kubey Eris KU179D posiada wydajne ostrze typu drop point z japońskiej stali nierdzewnej AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z włókna syntetycznego o chropowatej strukturze. Włókno ma szorstką strukturę i jest wystylizowane na zużyty, poprzecierany materiał (efekt "postarzenia"). Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Hellfire KB075

189,00 
Nóż składany Kubey Hellfire KB075 to dość masywny nóż codziennego użytku z ostrzem typu wharncliffe. Hellfire z szerokim ostrzem o grubości 4 mm oraz grubymi okładzinami rękojeści oraz wzmacniającym korpus back spacer'em to konkretne narzędzie dla przyszłego użytkownika. Ostrze typu wharncliffe w połączeniu z wydajnym płaskim szlifem i większą niż średnia krzywizną brzucha daje szerokie możliwości zastosowania. Cięcie, kłucie, docinanie przy linijce, smarowanie chleba itd. to tylko kilka czynności, które pokazują spektrum zastosowań tego noża. Nóż składany Kubey Hellfire KB075 posiada wydajne ostrze ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nova KB235A

399,00 
Nóż składany Kubey Nova KB235A to nóż codziennego użytku o dość nowoczesnym wyglądzie i ciekawych materiałach konstrukcyjnych. Nova posiada dość klasyczne ostrze o bardzo uniwersalnym zastosowaniu oraz opływową rękojeść z zaprojektowanymi "kanciastościami", które nie zmniejszają ergonomii całego projektu a dodają smaku całości. Nóż składany Kubey Nova KB235A posiada ostrze z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została ze stopu tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje wytrzymała blokada typu frame lock. Nóż dostarczany jest z wytrzymałym pokrowcem z cordury zamykanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec pełni rolę organizera i ma zaplanowane miejsce na dodatkowy nóż lub inny element codziennego użytku.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nuovo KU162A

159,00 
Nóż składany Kubey Nuovo KU162A to nóż codziennego użytku o prostej i opływowej konstrukcji. Prezentowany nóż składany Kubey Nuovo 162A posiada ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Ostrze wykończone zostało częściowo w formie szczotkowanej stali, a na przeważającej części posiada czarną tytanową powłokę. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nuovo KU162H

159,00 
Nóż składany Kubey Nuovo KU162H to nóż codziennego użytku o prostej i opływowej konstrukcji. Prezentowany nóż składany Kubey Nuovo 162H posiada ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Ostrze wykończone zostało częściowo w formie szczotkowanej stali, a na przeważającej części posiada czarną tytanową powłokę. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Persia KU216B

179,00 
Nóż składany Kubey Persia KU216B to nóż codziennego użytku o dość masywnej i wytrzymałej konstrukcji. Persia to nóż Kubey o wzmocnionej konstrukcji, z grubymi okładkami rękojeści (G10 łącznie ze stalowymi linersami), stalowym back spacerem oraz solidnym ostrzu. Jest to nóż który z pewnością wykona więcej prac niż te z kategorii najbardziej podstawowych. Prezentowany nóż składany Kubey Persia KU216B posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.