Finch to marka rodowodem z amerykańskiego stanu Kansas. Finch, a właściwie Finch Knife Co oferuje noże składane z różnorodnych materiałów prezentowane w dwóch liniach: Sport i Classic. Nowoczesne foldery takie jak pierwszy w wydaniu tej marki, kultowy już dzisiaj Runtly, czy osadzone w tradycji zarówno w designie jak i nawiązujące materiałowo do minionych czasów noże składane, jak np. Model 1929, na stałe zagościły w kieszeniach wielu sympatyków EDC, miłośników obcowania z naturą i nałogowych podróżników.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Dostępność
  Cena

   Nóż składany Finch Halo Red Head

   699,00  brutto, ( 568,29  netto )
    Nóż składany Finch Halo Red Head to folder przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Halo to połączenie klasyki i nowoczesności. Z jednej strony kształt rękojeści nawiązujący do klasycznych amerykańskich scyzoryków, z drugiej, głownia clip point, współczesne materiały, blokada ostrza i klips. Nóż składany Finch Halo Red Head posiada użytkową, wykończoną w czarnym PVD głownię typu clip point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 14C28N a okładki jego rękojeści to czarno-czerwone G10 na stalowych linersach. Folder posiada blokadę typu liner lock, do otwierania natomiast służy flipper (płetwa). Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Halo Military Blue

   699,00  brutto, ( 568,29  netto )
    Nóż składany Finch Halo Military Blue to folder przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Halo to połączenie klasyki i nowoczesności. Z jednej strony kształt rękojeści nawiązujący do klasycznych amerykańskich scyzoryków, z drugiej, głownia clip point, współczesne materiały, blokada ostrza i klips. Nóż składany Finch Halo Military Blue posiada użytkową, wykończoną w czarnym PVD głownię typu clip point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 14C28N a okładki jego rękojeści to żółto-niebieskie G10 na stalowych linersach. Folder posiada blokadę typu liner lock, do otwierania natomiast służy flipper (płetwa). Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood

   799,00  brutto, ( 649,59  netto )
   Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z drewna oliwnego. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.

   Nóż składany Finch Buffalo Tooth Mother of Pearl

   1 124,10  brutto, ( 913,90  netto )
   Nóż składany Finch Buffalo Tooth Mother of Pearl to projekt klasyczny a jednocześnie oryginalny w swym kształcie przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Nóż Buffalo Tooth (ząb bizona) to hołd dla majestatycznego, potężnego i prawie doszczętnie wytępionego w XIX wieku zwierzęcia - bizona amerykańskiego. Charakteryzują go świetnej jakości materiały i nawiązanie do klasyki a jednocześnie nietuzinkowy, oryginalny kształt z wysoką głownią i zdobioną rękojeścią. Nóż składany Finch Buffalo Tooth Mother of Pearl posiada użytkową, satynowaną głownię typu spear point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 154 CM, a rękojeść to w tytan z wstawkami z masy perłowej. Folder posiada blokadę typu frame lock, do otwierania natomiast służą flipper (płetwa) i podcięcie pod paznokieć (nail nick), często stosowane w klasycznych nożach składanych. Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Chernobyl Ant Ironwood

   729,00  brutto, ( 592,68  netto )
   Nóż składany Finch Chernobyl Ant Ironwood to folder przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Finch Knife Co lubi łączyć style. Widzieliśmy to już w innych modelach. Nie inaczej jest w przypadku Chernobyl Ant. Kształt klasycznych amerykańskich scyzoryków połączony z nowoczesnymi materiałami, blokowanym ostrzem i tytanowym klipsem. Nóż składany Finch Chernobyl Ant Ironwood posiada użytkową, wykończoną satyną głownię typu drop point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 14C28N a okładki jego rękojeści to drewno ironwood na stalowych linersach. Folder posiada blokadę typu liner lock, do otwierania natomiast służy flipper (płetwa). Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Chernobyl Ant Glow Resin

   859,00  brutto, ( 698,37  netto )
   Nóż składany Finch Chernobyl Ant Glow Resin to folder przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Finch Knife Co lubi łączyć style. Widzieliśmy to już w innych modelach. Nie inaczej jest w przypadku Chernobyl Ant. Kształt klasycznych amerykańskich scyzoryków połączony z nowoczesnymi materiałami, blokowanym ostrzem i tytanowym klipsem. Nóż składany Finch Chernobyl Ant Glow Resin posiada użytkową, wykończoną satyną głownię typu drop point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 14C28N a okładki jego rękojeści to fluorescencyjny raffir z elementami miedzi na stalowych linersach. Folder posiada blokadę typu liner lock, do otwierania natomiast służy flipper (płetwa). Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Buffalo Tooth Jigged Titanium

   1 249,00  brutto, ( 1 015,45  netto )

   Nóż składany Finch Buffalo Tooth Cocobolo

   1 249,00  brutto, ( 1 015,45  netto )
   Nóż składany Finch Buffalo Tooth Cocobolo to projekt klasyczny a jednocześnie oryginalny w swym kształcie przeznaczony do użytku codziennego (EDC). Nóż Buffalo Tooth (ząb bizona) to hołd dla majestatycznego, potężnego i prawie doszczętnie wytępionego w XIX wieku zwierzęcia - bizona amerykańskiego. Charakteryzują go świetnej jakości materiały i nawiązanie do klasyki a jednocześnie nietuzinkowy, oryginalny kształt z wysoką głownią i zdobioną rękojeścią. Nóż składany Finch Buffalo Tooth Cocobolo posiada użytkową, satynowaną głownię typu spear point ze szlifem płaskim, wykonaną ze stali 154 CM, a rękojeść to tytan z wstawkami z drewna Cocobolo. Folder posiada blokadę typu frame lock, do otwierania natomiast służą flipper (płetwa) i podcięcie pod paznokieć (nail nick), często stosowane w klasycznych nożach składanych. Głownia pracuje na łożyskach ceramicznych. Za wygodne przenoszenie noża odpowiada tytanowy klips (Tip-Up).

   Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo

   799,00  brutto, ( 649,59  netto )
   Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z utrwalonej kości. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.

   Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone

   849,00  brutto, ( 690,24  netto )
   Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z włókna węglowego przeplatanego w sposób nieregularny warstwami miedzi. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.