Finch to marka rodowodem z amerykańskiego stanu Kansas. Finch, a właściwie Finch Knife Co oferuje noże składane z różnorodnych materiałów prezentowane w dwóch liniach: Sport i Classic. Nowoczesne foldery takie jak pierwszy w wydaniu tej marki, kultowy już dzisiaj Runtly, czy osadzone w tradycji zarówno w designie jak i nawiązujące materiałowo do minionych czasów noże składane, jak np. Model 1929, na stałe zagościły w kieszeniach wielu sympatyków EDC, miłośników obcowania z naturą i nałogowych podróżników.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone

849,00  brutto, ( 690,24  netto )
Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Coppertone posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z włókna węglowego przeplatanego w sposób nieregularny warstwami miedzi. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.
Czytaj dalej

Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood

799,00  brutto, ( 649,59  netto )
Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Olivewood posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z drewna oliwnego. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.

Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo

799,00  brutto, ( 649,59  netto )
Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo to amerykański projekt foldera codziennego użytku. Pomysł na Model 1929 jest nierozerwalnie związany z powstaniem Parku Narodowego Grand Teton w USA (Grand Teton National Park). Koncept noża jest ściśle związany z robiącą niezwykłe wrażanie najwyższą górą parku, uwzględnioną w jego nazwie, oraz inspirowany postawą, strzegących naturalnego porządku tych pięknych terenów strażników parku. Model 1929 podając za twórcami marki to "gentleman, ale gotowy do ruszania na szlaki". Nóż składany Finch Model 1929 Voodoo posiada wydajne ostrze typu clip point z amerykańskiej stali wysokiej jakości 154CM. Nóż posiada stalowy bolster i okładziny rękojeści z utrwalonej kości. W rękojeści znajdziemy fluroscencyjną wstawkę z logiem Finch. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu frame lock. Nóż wyposażono w klips do przenoszenia z tytanu.