Finch Knife Co

O marce Finch Knife Co słów kilka

Finch to marka rodowodem z amerykańskiego stanu Kansas. Finch, a właściwie Finch Knife Co to efekt pracy, a w zasadzie wynik połączenia wyrosłej z pasji energii dwóch przyjaciół. Spencer Marquardt i Steve Laughlin, bo o tych Panach mowa, postanowili odświeżyć pasje ukształtowane w dzieciństwie i przekuć je w namacalny, dostępny dziś dla Was projekt. Tak narodziła się marka Finch.

Styl vintage w nowoczesnym wydaniu

Jak twierdzą sami twórcy: “Przekuwamy stare wspomnienia (vintage memories) w piękne i poręczne noże, które można nosić każdego dnia”. Faktycznie lustrując poszczególne modele folderów Finch Knife Co czujemy siłę tradycji, ale również powiew świeżości. Lubiane i doceniane w przeszłości kształty i projekty zostały poddane designerskiej aktualizacji i w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami i materiałami dały świetny efekt końcowy. Użytkownikom Finch udostępnia dzisiaj dwie linie produktowe: bardziej nowoczesną w projektach linię SPORT i bardziej tradycyjną linię CLASSIC.

Finch Knife Co i Linia Classic

Bardziej klasyczne w kształtach i nawiązujące do tradycji foldery z linii Classic zainspirowane są miejscami (np. Model 1929, Model 1934) i wydarzeniami rodowodem z USA (np. Cherry Bomb). Inspirację stanowi również styl życia, tak jak np. w przypadku foldera Drifter, nawiązującego do podróżniczego stylu życia.

Finch Knife Co i Linia Sport

Linia Finch dla ludzi aktywnych, świetne foldery do użytku w terenie podczas różnorodnych eksploracji. Wędkarstwo, łowiectwo, czy “ekstremalne szukanie przygód” cytując twórców to naturalne przeznaczenie ostrzy z linii Sport.

Finch Knife Knife Co: materiały i wykonanie

Foldery Finch Knife Co produkowane są z nowoczesnych materiałów. Stal amerykańska 154 CM, szwedzka Sandvik 14C28N, kompozyt G10, micarta, tytan, drewno stabilizowane, żywica epoksydowa, snakewood i inne znajdziemy w katalogu materiałów konstrukcyjnych noży Finch. Projekty w całości powstają w Stilwell, Kansas, USA, natomiast produkcja powierzona została partnerom dalekowschodnim, specjalizującym się w produkcji noży. Finalna ocena i kompletacja każdego produktu następuję w Stanach Zjednoczonych.

Ofertę Finch Knife Co znajdziesz TUTAJ!