Pena Knives. Enrique Pena, amerykański knifemaker rodem z Texasu. Specjalizuje się w wytwarzaniu noży składanych, ale w jego ofercie znajdziemy również noże z ostrzem stałym i narzędzia. Najbardziej popularne projekty to noże składane i szczególnie wyróżniające się w tej grupie tzw. front flippery, tj. foldery z systemem szybkiego otwierania za sprawą górnej płetwy. Pena Knives ofertę noży kieruje do szerokiego grona użytkowników również za sprawą produkcyjnych wersji swoich noży znaną pod nazwą Pena X-Series.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Dostępność
Cena

  Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black

  1 849,00  brutto, ( 1 503,25  netto )
  Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Canibl to projekt foldera o doskonałych właściwościach penetrujących. Canibl z wysmukłym ostrzem i szlifem wklęsłym znajdzie mnóstwo zastosowań w życiu codziennym a doraźnie sprawdzi się przy filetowaniu ryby, czy porcjowaniu mięsa. Canibl to folder EDC z wyróżniających się materiałów (stal premium M390, tytan, micarta) i o przyjaznej w użytkowaniu konstrukcji. Otwieranie front flipper'em (górną płetwą), w którym to elemencie widać rękę Enriqe Pena (Pena Knives) jest jedną z lepiej wykonanych tego rodzaju konstrukcji. Swobodny i niemęczący ruch palcem wskazującym położonym na karbowaniu, sprawia że ostrze otwiera się łatwo i przyjemnie. Canibl to projekt nietuzinkowy, ale w pełni użytkowy. Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black posiada głownię z pokrytej czarną tytanową powłoką PVD stali premium M390. Korpus noża wykonano z tytanu i przytwierdzono do niego z okładziny z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta

  1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z zielonej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta

  1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta

  1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z brązowej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe

  899,00  brutto, ( 730,89  netto )
  Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe to ostrze codziennego użytku projektu teksańskiego knifemekera. Fixed blade - ostrze stałe o roboczym profilu modified wharncliffe (zmodyfikowany wharncliffe) to odskocznia od codziennych folderowych prac Enrique Pena. Pomimo całkowicie innej konstrukcji, porównując ją do noży składanych Amerykanina, zauważamy cechy zbieżne z jego folderami. Kompaktowy rozmiar umożliwiający przenoszenie w kieszeni, robocze ostrze o dość uniwersalnej konstrukcji i skórzana pochwa do przenoszenia czynią z tego noża, wygodne i łatwe do przenoszenia narzędzie. Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe posiada głownię z satynowanej stali premium M390 oraz szkieletową rękojeść. Do przenoszenia noża służy skórzana pochwa zaopatrzona w tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta

  1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Raptor to projekt knifemekera Enrique PenaNóż Raport wyróżnia głownia typu wharncliffe ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz prosta krawędź tnąca. Te cechy ułatwiają przecinanie np. węzłów i dostęp do ciasnych miejsc. Głownia otwierana jest górną płetwą (front flipper), co jest jednym ze znaków rozpoznawczych knifemakera z Texasu. Projekt wyróżniają również składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Caballero Ebony

  1 899,00  brutto, ( 1 543,90  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Caballero Ebony to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Caballero to projekt knifemekera Enrique Pena. Caballero to słowo wywodzące się z języka hiszpańskiego oznaczające gentlemana. Taki ów folder właśnie jest. Subtelny w kształcie, elegancki w linii, lekki w wadze i przyjemny w obsłudze. Caballero wyróżnia głownia typu drop point ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz subtelnie poprowadzoną krawędzią tnącą. Głownia otwierana jest górną płetwą (front flipper), co jest jednym ze znaków rozpoznawczych knifemakera z Texasu. Projekt wyróżniają składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Caballero Ebony posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z wstawkami z drewna hebanowego. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

  Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta

  1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
  Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Bravo to projekt knifemekera Enrique Pena. Bravo wyróżnia głownia typu sheepsfoot ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz z krawędzią tnącą w formie delikatnego łuku uniwersalizującą ostrze. Głownia posiada możliwość otwierania na dwa sposoby: górną płetwą (front flipper) lub obustronnym kołkiem (double sided thumb stud). Projekt wyróżniają składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z brązowej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper) lub obustronnego kołka, natomiast blokowanie zapewnia liner lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.