Pena Knives. Enrique Pena, amerykański knifemaker rodem z Texasu. Specjalizuje się w wytwarzaniu noży składanych, ale w jego ofercie znajdziemy również noże z ostrzem stałym i narzędzia. Najbardziej popularne projekty to noże składane i szczególnie wyróżniające się w tej grupie tzw. front flippery, tj. foldery z systemem szybkiego otwierania za sprawą górnej płetwy. Pena Knives ofertę noży kieruje do szerokiego grona użytkowników również za sprawą produkcyjnych wersji swoich noży znaną pod nazwą Pena X-Series.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta

1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia liner lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta

1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z brązowej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia liner lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta

1 779,00  brutto, ( 1 446,34  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z zielonej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia liner lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.