Petrified Fish

Knives inspired by the people and world around!

Petrified Fish to marka założona w 2018 roku ukierunkowana na rozwój autorskich projektów w świecie producentów noży.

Petrified Fish to zespół pasjonatów, pragnących nadać swoim nożom wyjątkowy charakter. Filozofią marki Petrified Fish jest działanie na styku technologii i sztuki. Marka angażuje się w tworzenie ciepłych i wyróżniających się produktów dla globalnych konsumentów, łącząc elegancki design z jak sami twierdzą jej twórcy “intymnymi doświadczeniami”.

Inspiracją dla noży Petrified Fish są ludzie i otaczający świat. Efektem tych inspiracji, są po prostu ładne, a jednocześnie użyteczne produkty, którymi można cieszyć się każdego dnia.

Petrified Fish – filary marki

Autorskie projekty! Kluczowe dla marki jest tworzenie niezależnych projektów, które po poprawkach i ostatecznej akceptacji przez zespół Petrified Fish wdrażane są do produkcji.

Nowoczesne technologie i materiały! Petrified Fish korzysta z doświadczeń wykwalifikowanej kadry rzemieślniczej, która w procesie produkcyjnym wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i materiały. Specjalistyczne maszyny CNC do szlifowania i grawerowania, maszyny frezujące, lasery, to tylko niektóre z wykorzystywanych urządzeń. Produkcja jest wykonywana skrupulatnie a każdy element składowy noża podlega drobiazgowej kontroli ostatecznym montażem. Wśród materiałów, które stosowane są w nożach Petrified Fish znajdziemy między innymi: stale D2, K110, Sandvik 12C27, M390, materiały na rękojeści takie jak: micarta, tytan, drewno, G10 itd.

Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 KAMS Khaki Micarta

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 KAMS Khaki Micarta to jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Simum z dość długim, smukłym ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem oraz otwieraniem w formie płetwy (flipper) to oryginalny projekt Petrified Fish. Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 KAMS Khaki Micarta posiada wydajne ostrze typu clip point ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z micarty w kolorze khaki osadzonej na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Havrog PF-P04 KMW Brown Micarta

299,00  brutto, ( 243,09  netto )
Nóż składany Petrified Fish Havrog PF-P04 KMW Brown Micarta to narzędzie codziennego użytku. Havrog posiada solidną budowę i zwarty, energetyczny design. Uniwersalne ostrze drop point wzbogacono o obustronny kołek do otwierania. Nietuzinkowy kształt kołka jest wyróżnikiem tego projektu. Kołek jest dość szeroki, daje większą powierzchnię na oparcie palca i umożliwia szybkie i komfortowe otwarcie ostrza. Smaku dodaje jego wykonanie z dwubarwnego G10 (Gmascus). Nóż składany Petrified Fish Havrog PF-P04 KMW Brown Micarta posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110 (subtelne wykończenie stonewash). Rękojeść noża wykonana została z brązowej micarty. Otwieranie noża następuję za sprawą obustronnego kołka a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Grey

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Grey to zdecydowanie jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Bieluga z dość szerokim ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem a przede wszystkim otwieraniem w formie górnej płetwy (front flipper) wyróżnia się pośród innych modeli Petrified Fish. Robocze ostrze typu drop point o bardzo uniwersalnym zastosowaniu oraz stal K110, będąca trzonem konstrukcji uwydatnia walory użytkowe noża. Beluga to z pewnością interesujące narzędzie na użytek codzienny, ale również świetne wsparcie na wypady outdoorowe. Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Grey posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z szarego kompozytu G10. Designu noża dopełnia backspacer z G10 oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej górnej płetwy (front flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 DMDW Black Micarta

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 DMDW Black Micarta to jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Simum z dość długim, smukłym ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem oraz otwieraniem w formie płetwy (flipper) to oryginalny projekt Petrified Fish. Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 DMDW Black Micarta posiada wydajne ostrze typu clip point ze stali K110 z pokryciem black stonewash. Rękojeść noża wykonana została z micarty w kolorze czarnym osadzonej na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Viking PF-P07 DDW

299,00  brutto, ( 243,09  netto )
Nóż składany Petrified Fish Viking PF-P07 DDW to jeden z większych noży do użytku codziennego (EDC) tego producenta. Viking posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110 z czarnym wykończeniem stonewash. Rękojeść noża wykonana została z czarnego G10 osadzonego na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CDW

399,00  brutto, ( 324,39  netto )
Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CDW to nóż codziennego użytku do podstawowych zastosowań. Deepsea to nóż o solidnej konstrukcji i atrakcyjnym design'ie. Jest to nóż należący do kategorii większych folderów co sprawia, że każdy znajdzie wygodny chwyt bez obaw o brak miejsca na palce. Deepsea to świetny kompan zarówno w biurze kiedy odwiedzi nas kurier z wymagającą otwarcia przesyłką oraz na magazynie gdy zaistnieje potrzeba przecięcia grubszego kartonu. Przyda się także w pracach do przygotowywania pożywienia dzięki charakterystyce głowni. Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CDW posiada wydajne ostrze typu trailong point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali K110. Rękojeść noża wykonana została z włókna węglowego (CF). Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CS

399,00  brutto, ( 324,39  netto )
Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CS to nóż codziennego użytku do podstawowych zastosowań. Deepsea to nóż o solidnej konstrukcji i atrakcyjnym design'ie. Jest to nóż należący do kategorii większych folderów co sprawia, że każdy znajdzie wygodny chwyt bez obaw o brak miejsca na palce. Deepsea to świetny kompan zarówno w biurze kiedy odwiedzi nas kurier z wymagającą otwarcia przesyłką oraz na magazynie gdy zaistnieje potrzeba przecięcia grubszego kartonu. Przyda się także w pracach do przygotowywania pożywienia dzięki charakterystyce głowni. Nóż składany Petrified Fish Deepsea PF-P05CS posiada wydajne ostrze typu trailong point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali K110. Rękojeść noża wykonana została z włókna węglowego (CF). Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Warrior PF-949 KM Khaki Micarta

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Warrior PF-949 KM Khaki Micarta to nóż użytku codziennego wyróżniający się ciekawym, opływowym kształtem i materiałami konstrukcyjnymi. Warrior to nóż o ergonomicznej konstrukcji z bardzo ładnie układającą się w dłoni rękojeścią i roboczym ostrzem typu drop point o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Na szczególną uwagę w konstrukcji zasługuje z pewnością zastosowanie stali K110, którą cechuje duża twardość i wysoka odporność na ścieranie. Przekłada się to bezpośrednio na wytrzymałość ostrza podczas pracy oraz długie trzymanie ostrości. Nóż składany Petrified Fish Warrior PF-949 KM Khaki Micarta posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z micarty w kolorze khaki. Backspacer noża został wykonany z włókna węglowego (carbon fiber) a klips mocujący w wersji deep carry został zrobiony z tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock. W zestawie z nożem otrzymujemy blaszkę identyfikacyjną noża w formie nieśmiertelnika oraz smycz.

Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YDW Black/Yellow G10

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YDW Black/Yellow G10 to narzędzie do użytku codziennego (EDC). Mocado to duży folder z użytkowym ostrzem, ergonomiczną rękojeścią, dobrą stalą i przystępną ceną. Jest to przepis idealny na użytkowy nóż na co dzień. Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YDW Black/Yellow G10 posiada ostrze w stylu lekko modyfikowanego tanto ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z czarnego i żółtego G10 osadzonego na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz tytanowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) lub kołków a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Stamp PF-B03 GADW Gray G10/CF

299,00  brutto, ( 243,09  netto )
Nóż składany Petrified Fish Stamp PF-B03 GADW Gray G10/CF to narzędzie, które idealnie wręcz wpisuje się w kategorię EDC. Stamp to duży nóż z użytkowym ostrzem, ergonomiczną rękojeścią, dobrą stalą i przystępną ceną. Jest to przepis idealny na użytkowy nóż na co dzień. Nóż składany Petrified Fish Stamp PF-B03 GADW Gray G10/CF posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali D2. Rękojeść noża wykonana została z szarego G10 z wstawkami z włókna węglowego, osadzonego na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMS Green Micarta

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMS Green Micarta to jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Simum z dość długim, smukłym ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem oraz otwieraniem w formie płetwy (flipper) to oryginalny projekt Petrified Fish. Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMS Green Micarta posiada wydajne ostrze typu clip point ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z micarty w kolorze zielonym osadzonej na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Warrior PF-949 CDW Carbon Fiber

399,00  brutto, ( 324,39  netto )
Nóż składany Petrified Fish Warrior PF-949 CDW Carbon Fiber to nóż użytku codziennego wyróżniający się ciekawym, opływowym kształtem i materiałami konstrukcyjnymi.

Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Black

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Black to zdecydowanie jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Bieluga z dość szerokim ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem a przede wszystkim otwieraniem w formie górnej płetwy (front flipper) wyróżnia się pośród innych modeli Petrified Fish. Robocze ostrze typu drop point o bardzo uniwersalnym zastosowaniu oraz stal K110, będąca trzonem konstrukcji uwydatnia walory użytkowe noża. Beluga to z pewnością interesujące narzędzie na użytek codzienny, ale również świetne wsparcie na wypady outdoorowe. Nóż składany Petrified Fish Beluga PF-P01 Black posiada wydajne ostrze typu drop point ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Designu noża dopełnia backspacer z G10 oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej górnej płetwy (front flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YS Black/Yellow G10

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YS Black/Yellow G10 to narzędzie do użytku codziennego (EDC). Mocado to duży folder z użytkowym ostrzem, ergonomiczną rękojeścią, dobrą stalą i przystępną ceną. Jest to przepis idealny na użytkowy nóż na co dzień. Nóż składany Petrified Fish Mocado PF-P08 YS Black/Yellow G10 posiada ostrze w stylu lekko modyfikowanego tanto ze stali K110. Rękojeść noża wykonana została z czarnego i żółtego G10 osadzonego na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz tytanowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) lub kołków a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMDW Green Micarta

349,00  brutto, ( 283,74  netto )
Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMDW Green Micarta to jeden z większych noży do użytku codziennego tego producenta. Simum z dość długim, smukłym ostrzem i umiejscowionym w górnej części ostrza zbroczem oraz otwieraniem w formie płetwy (flipper) to oryginalny projekt Petrified Fish. Nóż składany Petrified Fish Simum PF-P06 GRMDW Green Micarta posiada wydajne ostrze typu clip point ze stali K110 z pokryciem black stonewash. Rękojeść noża wykonana została z micarty w kolorze zielonym osadzonej na stalowych linersach. Designu noża dopełnia backspacer oraz stalowy klips mocujący. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.