SŁOWO OD ANDRIUSA TRICIUSA

Zapraszam do zapoznania się z historią wybranego przez Ciebie noża TRC. Dzięki temu, kiedykolwiek będziesz trzymał swój nóż w dłoni, przypomnisz sobie tą historię.

 

Andrius Tricius, knifemaker  TRC Knives

O TRC KNIVES

TRC Knives ręcznie wykonuje wytrzymałe noże wielofunkcyjne, dzięki którym użytkownicy mogą cieszyć się z przebywania na  łonie natury oraz stawiać czoła wyzwaniom, które występują w środowisku outdoorowym.

Kolekcja noży „Tales of Men” została zainspirowana przez historię wielkich ludzi, którzy pojęcia męstwa i honoru zdefiniowali na nowo. Każdy nóż opowiada inną, wyjątkową historię. Noże TRC to nie tylko narzędzia wielofunkcyjne, ale także swego rodzaju talizmany.

Marka TRC Knives została założona w 2010 roku przez Andriusa Triciusa pasjonata noży z Litwy. Korzystając z rozległej wiedzy z zakresu metalurgii, ergonomii i projektowania, Tricius i jego zespół nieustannie eksperymentują w celu stworzenia jedynych w swoim rodzaju, wyjątkowych noży. Do ostatecznej sprzedaży zostają dopuszczone tylko najlepsze projekty. Wytwarzając swoje noże Andrius używa tylko najwyższej jakości stali, takich jak M390, Elmax, czy Vanadis 4 Extra. Rękojeści wykonywane są ze sprawdzonych i bardzo wytrzymałych materiałów takich jak: Micarta®, kompozyt G-10 czy włókno węglowe. Asortyment obejmuje noże do bushcraftu, myślistwa, operacji taktycznych, survivalu oraz do użytku codziennego (EDC).

„Po opracowaniu nowego prototypu noża zabieram go do łóżka i śpię trzymając nóż w mojej dłoni. Budzę się rano, wiedząc dokładnie, co ma być zmienione aby ostatecznie udoskonalić mój projekt” – Andrius Tricius