SŁOWO OD ANDRIUSA TRICIUSA

Zapraszam do zapoznania się z historią wybranego przez Ciebie noża TRC. Dzięki temu, kiedykolwiek będziesz trzymał swój nóż w dłoni, przypomnisz sobie tą historię.

 

Andrius Tricius, knifemaker  TRC Knives

O TRC KNIVES

TRC Knives to litewska marka założona przez Andriusa Triciusa, pasjonata noży i knifemakingu. Andrius po latach doświadczeń, testów z różnego rodzaju materiałami i kształtami od 2010 roku pod własnym szyldem tworzy wytrzymałe noże wielofunkcyjne. Noże te charakteryzuje pełna użytkowość, ale przez wzgląd na świetne projekty, używane materiały i drobiazgowe wykonanie stanowią one również gratkę dla niejednego kolekcjonera.

 Wytwarzając swoje noże Andrius używa tylko najwyższej jakości stali, takich jak M390, Elmax, czy Vanadis 4 Extra. Rękojeści wykonywane są ze sprawdzonych i bardzo wytrzymałych materiałów takich jak: Micarta®, kompozyt G-10 czy włókno węglowe. Asortyment obejmuje noże do bushcraftu, myślistwa, operacji taktycznych, survivalu oraz do użytku codziennego (EDC).


W TRC Knives noże są wykonywane ręcznie według bardzo rygorystycznych zasad. Szlify, obróbki, zaokrąglenia, wgłębienia, klejenia i łączenie materiałów, ich dopasowanie, ostrzenie wykonywane są bardzo drobiazgowo z najwyższą uwagą a ocena efektu końcowego  dokonywana jest w sposób bardzo krytyczny. Jakikolwiek członek niedużego zespołu TRC w trakcie któregoś z etapów wytwórczych ma wątpliwości i zauważa nawet minimalny odchył od ustalonego standardu – nóż nie opuszcza pracowni. Oznacza to, że wszelkie prace wykończeniowe robione są z maksymalną precyzją i TRC prędzej godzi się na opóźnienie w dostawie niż na “wypuszczenie” niedopieszczonego egzemplarza (więcej o procesie wytwórczym TRC Knives znajdziesz w rozmowie z Andriusem Triciusem, którą możesz przeczytać tutaj).

Jak mawia Andrius dla wielu użytkowników nóż to nie tylko użyteczne narzędzie ale również rodzaj talizmanu i to podejście widać w jego pracach. Zarówno w projektach z kolekcji noży “Tales of Man” (więcej o kolekcji znajdziesz TUTAJ), jak też w modelach w 100% custom’owych, mini seriach, czy edycjach limitowanych możemy praktycznie zawsze znaleźć jakieś nietuzinkowe rozwiązania czy przykuwające uwagę elementy. Dają one użytkownikom możliwość cieszenia się z posiadania naprawdę wyjątkowych wyrobów.

Prezentując markę oddajmy na koniec głos jej twórcy, który wypowiadając się o projekcie twórczym noży pokazuje z jak wielką pasją angażuje się w swoją pracę i co robi, aby tą pasją zarażać innych:

„Po opracowaniu nowego prototypu noża zabieram go do łóżka i śpię trzymając nóż w mojej dłoni. Budzę się rano, wiedząc dokładnie, co ma być zmienione aby ostatecznie udoskonalić mój projekt” – Andrius Tricius.

Zapraszamy do przygody z TRC Knives!

 • Nóż TRC Knives This Is Freedom

  1 199,00 
 • SOLD OUT

  Nóż Williams Blade Design SZK001 Shobu Zukuri Kaiken 4.5″

  1 935,00 
 • Nóż TRC Knives South Pole

  1 299,00 
 • Nóż TRC Knives This Is Freedom Natural

  1 199,00 
 • Nóż TRC Knives M-1XST

  1 499,00 
 • Nóż TRC Knives Apocalypse Apocalyptic Biohazard 2020

  1 935,00 
 • Nóż TRC Knives South Pole Natural

  1 299,00 
 • Nóż TRC Knives South Pole Apocalyptic Biohazard 2020

  1 449,00 
 • OCZEKIWANIE NA DOSTAWĘ

  Pochwa skórzana do TRC Knives South Pole

  285,00 
 • SOLD OUT

  Nóż TRC Knives Mini Wharncliffe Apocalyptic Elmax

  645,00 
 • Nóż TRC Knives South Pole Kapuga Edition

  1 349,00 
 • Nóż TRC Knives Equlibrium

  1 999,00