WILLIAMS BLADE DESIGN

Williams Blade Design to rodzinna amerykańska firma produkująca między innymi noże o charakterystycznym designie, w którym możemy dostrzec typowe japońskie kształty. Firma oferuje projekty noży i narzędzi Jamesa Williamsa i jego synów. Rodzina specjalizuje się w szerokiej gamie wszechstronnych noży, toporów i narzędzi, które zaspokajają potrzeby taktyczne i codzienne.
W projektach widać przede wszystkim wpływy Jamesa Williamsa, znanego od lat 70-tych trenera dalekowschodnich sztuk walki. Jego doświadczenie obejmuje różne dyscypliny, ale najbardziej przebija w nim fascynacja tradycjami samurajskimi, które studiował wiele lat pod okiem japońskich mistrzów. Swoją wiedzę Williams przekazuje innym prowadząc szkolenia z zakresu walki w zwarciu (szkolenia dla policji i wojska). Prowadząc przedsięwzięcie pod nazwą “The System of Strategy” (“System Strategii) opiera się na umiejętnościach rozwijanych i pielęgnowanych przez starożytnych wojowników.
Williams jest projektantem noża “Hisshou” i innych produkowanych przez CRKT (Columbia River Knife and Tool), w których widać wyraźne wpływy spuścizny samurajów. Od pewnego czasu James Williams wraz z synami swoje projekty realizuje w ramach projektu WILLIAMS BLADE DESIGN. Wykonanie swoich pomysłów powierza znanym z kunsztu i precyzji knifemakerom. Każdy z projektów realizowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy szybko znajduje zadowolonych nabywców, a kolejni z niecierpliwością oczekują nowych modeli w duchu WILLIAMS BLADE DESIGN.
Źródło zdjęć i informacji:
www.williamsbladedesign.com
www.systemofstrategy.com
  • SOLD OUT

    Nóż Williams Blade Design SZK001 Shobu Zukuri Kaiken 4.5″

    1 935,00