WILLIAMS BLADE DESIGN

Williams Blade Design to rodzinna amerykańska firma produkująca między innymi noże o charakterystycznym designie, w którym możemy dostrzec typowe japońskie kształty.
Firma oferuje projekty noży i narzędzi Jamesa Williamsa i jego synów.
Rodzina specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy wszechstronnych noży, toporów i narzędzi, które zaspokajają potrzeby taktyczne i codzienne.
W projektach widać przede wszystkim wpływy Jamesa Williamsa, znanego od lat 70-tych trenera dalekowschodnich sztuk walki. Jego doświadczenie obejmuje różne dyscypliny, ale najbardziej przebija w nim fascynacja tradycjami samurajskimi, które studiował wiele lat pod okiem japońskich mistrzów. Swoją wiedzę Williams przekazuje innym prowadząc szkolenia z zakresu walki w zwarciu (szkolenia dla policji i wojska). Prowadząc przedsięwzięcie pod nazwą “The System of Strategy” (“System Strategii) opiera się na umiejętnościach rozwijanych i pielęgnowanych przez starożytnych wojowników.
Williams jest projektantem noża “Hisshou” i innych produkowanych przez CRKT (Columbia River Knife and Tool), w których widać wyraźne wpływy spuścizny samurajów. Od pewnego czasu James Williams wraz z synami swoje projekty realizuje w ramach projektu WILLIAMS BLADE DESIGN. Wykonanie swoich pomysłów powierza znanym z kunsztu i precyzji knifemakerom. Każdy z projektów realizowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy szybko znajduje zadowolonych nabywców, a kolejni z niecierpliwością oczekują nowych modeli w duchu WILLIAMS BLADE DESIGN.
Źródło zdjęć i informacji:
www.williamsbladedesign.com
www.systemofstrategy.com

Nóż Williams Blade Design SZK001 Shobu Zukuri Kaiken 4.5″

1 935,00 
Nóż projektu Jamesa i Christophera Williamsa, amerykańskiej firmy rodzinnej specjalizującej się w produkcji noży i innych narzędzi do użytku codziennego, taktycznego itd. "Zaprojektowane dla tych, których życie zależy od ich narzędzi" - górnolotne, ale dobrze oddające ducha projektów Williams Blade Design słowa, wskazują na czym zależy designerom podczas ich codziennej pracy. Ciekawy kształt, materiały wysokiej jakości i pełna użytkowość to z pewnością główne wyznaczniki ich działalności. W tym duchu zaprojektowany został SZK 001 Shobu Zukuri Kaiken 4.5". Przedstawiając projekt oddajmy głos jego twórcom: Seria SZK ma klasyczny szlif Shobu Zukuri zapewniający doskonałą wytrzymałość boczną i świetne właściwości tnące. Jako część stałej linii ostrzy EDC nóż jest zoptymalizowany pod kątem kompaktowego i wygodnego noszenia. Wyposażony został w ostrze Elmax, jedną z najtwardszych stali nierdzewnych na rynku oraz rękojeść z micarty mocowanej mosiężnymi pinami. Produkowany w kooperacji z TRC Knives ze względu na ich reputację: niewątpliwy kunszt rękodzielniczy i dbałość o szczegóły. SZK 001 to nóż przeznaczony do intensywnego użytku, ale z dopracowaniem sztuki kolekcjonerskiej. Jest to indywidualnie numerowana partia 80 sztuk.  
Czytaj dalej