Kubey – An Edge Above The Rest

Kubey to niezależna marka istniejąca 0d 2014 roku. Kubey posiada w swojej ofercie noże składane i inne, o ciekawych projektach, różnorodnych materiałach i bardzo dobrej dokładności wykonania.

Asortyment Kubey

W sferze projektowej w Kubey znaleźć można zarówno odważne futurystyczne projekty jak też designy bardziej tradycyjne. To powoduje że w różnorodnej ofercie, kierując się własnymi odczuciami estetycznymi, każdy znaleźć może coś dla siebie. W ofercie Kubey znajdziemy większość rodzajów ostrzy występujących na rynku, do różnorodnych zastosowań, w tym do użytku codziennego (EDC – Every Day Carry), do outdooru, bushcraftu, survivalu, działań taktycznych.

W bardzo rozbudowanej kategorii noży składanych znajdziemy w zasadzie każdy rodzaj ostrza, prawie każdy typ blokady, różnorodne designy rękojeści i klipsów mocujących. Kubey stosuje też najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie łożyskowania (ceramiczne łożyska kulkowe).

Rozwiązania materiałowe i technologie Kubey

Jako producent marka używa nowoczesnych technologii, które przekładają się na bardzo wysoką jakość wykonania. Dokładność prac, różnorodność kształtów, również tych bardziej skomplikowanych Kubey uzyskuje m. in. za sprawą: maszyn CNC do szlifowania i grawerowania, maszyn frezujących, laserów itd.

Do wykonywania swoich projektów Kubey używa różnorodnych materiałów zarówno z półki premium, jak też innych półek w zależności od potrzeb danego projektu. W wykonaniach marki znajdziemy więc nowoczesne stale nożowe: Bohler M390, N690, S35VN, AUS-10, D2, VG10 czy stal damasceńską. Spotkamy rękojeści z: tytanu (stop 6AL4V), włókna węglowego (carbon fibre), kompozytu G10, mosiądzu, aluminium czy drewna stabilizowanego.

Let Kubey knife be part of your life! Niech nóż Kubey stanie się częścią Twojego życia!

Zapraszamy na Kapuga.pl!

Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237A

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237A to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237A posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237B

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237B to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237B posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2 powleczonej czarną tytanową powłoką. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Carve KB237D

229,00 
Nóż składany Kubey Carve KB237D to zaprojektowany w stylu taktycznym nóż codziennego użytku. Carve, w luźnym tłumaczeniu: wystrugany, czy wyrzeźbiony z jednej strony nawiązuje to kanciastości widocznych na rękojeści i ostrzu, powstałych jakby od dłuta, a z drugiej do krojenia czy cięcia, do którego nóż jest oczywiście dedykowany. Sylwetkę noża można zdecydowanie zaliczyć do projektów typu urban. Nóż składany Kubey Carve KB237D posiada wydajne ostrze typu tanto ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2 powleczonej czarną tytanową powłoką. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.

Nóż składany Kubey Dandy KB247A

339,00 
Nóż składany Kubey Dandy KB247A to nóż codziennego użytku o stonowanym wyglądzie i bardzo ciekawych materiałach konstrukcyjnych. Dandy jak sugeruje tłumaczenie nazwy z języka angielskiego oznacza "elegancika" i trudno się z tym określeniem nie zgodzić. Dandy to wysmukły nóż o delikatnych zaokrągleniach i "nienachalnym" kształcie, który świetnie wkomponuje się do kieszeni marynarki, czy bardziej oficjalnego stroju. Ostrze w modelu Dandy wyprowadzone zostało w stylu wharncliffe, a krawędź tnąca oraz szlif skonstruowane zostały dość uniwersalnie, co zwiększa jego użytkowość. Nóż składany Kubey Dandy KB247A posiada ostrze z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została ze stopu tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje wytrzymała blokada typu frame lock. Nóż dostarczany jest z wytrzymałym pokrowcem z cordury zamykanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec pełni rolę organizera i ma zaplanowane miejsce na dodatkowy nóż lub inny element codziennego użytku.
Czytaj dalej
Zamknij

Nóż składany Kubey Darkness KU003A

214,99 
Nóż składany Kubey Darkness KU003A to prosty i jednocześnie użytkowy projekt przeznaczony do wykonywania codziennych zadań. Darkness to nóż więcej niż średnich, ale też nie bardzo dużych rozmiarów, który dzięki swojej wysmukłej sylwetce sprawia jednak wrażenie bardzie subtelnego narzędzia. Nóż posiada wydajne ostrze typu tanto, w którym zauważymy delikatną krągłość nadającą mu bardziej stonowany wygląd. Krawędź tnąca posiada delikatną krzywiznę (recurve), wspomagającą proces cięcia czy strugania, jednakże na tyle nieznaczną, że nie sprawia ona kłopotu podczas ostrzenia. Nóż składany Kubey Darkness KU003A posiada wydajne ostrze typu tanto z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Darkness KU003B

214,99 
Nóż składany Kubey Darkness KU003B to prosty i jednocześnie użytkowy projekt przeznaczony do wykonywania codziennych zadań. Darkness to nóż więcej niż średnich, ale też nie bardzo dużych rozmiarów, który dzięki swojej wysmukłej sylwetce sprawia jednak wrażenie bardzie subtelnego narzędzia. Nóż posiada wydajne ostrze typu tanto, w którym zauważymy delikatną krągłość nadającą mu bardziej stonowany wygląd. Krawędź tnąca posiada delikatną krzywiznę (recurve), wspomagającą proces cięcia czy strugania, jednakże na tyle nieznaczną, że nie sprawia ona kłopotu podczas ostrzenia. Nóż składany Kubey Darkness KU003B posiada wydajne ostrze typu tanto z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Eris KU179D

209,00 
Nóż składany Kubey Eris 179D to nóż codziennego użytku o wysmukłym i dyskretnym kształcie. Eris to ewolucja modelu Pretender, z którego zaczerpnięty został podstawowy kształt, ale materiały w nim zastosowane wzięto z półki wyżej. Po za tym w konstrukcji zastosowane bardziej skomplikowane detale (pivot, klips do kieszeni, śrubki). Eris to nóż dla osób, które preferują mniej masywne projekty. Jest to nóż o dość wąskiej sylwetce i niskiej wadze, który doskonale dopasuje się do kieszeni spodni nie powodując dyskomfortu u użytkownika. Znajdzie też swoje miejsce w organizerze czy saszetce biodrowej, nie obciążając ich zbytnio. Eris wielkością i wagą zbliżony do scyzoryka, również wymiarami ostrza to faktyczny kandydat do codziennego stosowania. Prezentowany nóż składany Kubey Eris KU179D posiada wydajne ostrze typu drop point z japońskiej stali nierdzewnej AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z włókna syntetycznego o chropowatej strukturze. Włókno ma szorstką strukturę i jest wystylizowane na zużyty, poprzecierany materiał (efekt "postarzenia"). Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Hellfire KB075

189,00 
Nóż składany Kubey Hellfire KB075 to dość masywny nóż codziennego użytku z ostrzem typu wharncliffe. Hellfire z szerokim ostrzem o grubości 4 mm oraz grubymi okładzinami rękojeści oraz wzmacniającym korpus back spacer'em to konkretne narzędzie dla przyszłego użytkownika. Ostrze typu wharncliffe w połączeniu z wydajnym płaskim szlifem i większą niż średnia krzywizną brzucha daje szerokie możliwości zastosowania. Cięcie, kłucie, docinanie przy linijce, smarowanie chleba itd. to tylko kilka czynności, które pokazują spektrum zastosowań tego noża. Nóż składany Kubey Hellfire KB075 posiada wydajne ostrze ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nova KB235A

399,00 
Nóż składany Kubey Nova KB235A to nóż codziennego użytku o dość nowoczesnym wyglądzie i ciekawych materiałach konstrukcyjnych. Nova posiada dość klasyczne ostrze o bardzo uniwersalnym zastosowaniu oraz opływową rękojeść z zaprojektowanymi "kanciastościami", które nie zmniejszają ergonomii całego projektu a dodają smaku całości. Nóż składany Kubey Nova KB235A posiada ostrze z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została ze stopu tytanu. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje wytrzymała blokada typu frame lock. Nóż dostarczany jest z wytrzymałym pokrowcem z cordury zamykanym na zamek błyskawiczny. Pokrowiec pełni rolę organizera i ma zaplanowane miejsce na dodatkowy nóż lub inny element codziennego użytku.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nuovo KU162A

159,00 
Nóż składany Kubey Nuovo KU162A to nóż codziennego użytku o prostej i opływowej konstrukcji. Prezentowany nóż składany Kubey Nuovo 162A posiada ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Ostrze wykończone zostało częściowo w formie szczotkowanej stali, a na przeważającej części posiada czarną tytanową powłokę. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Nuovo KU162H

159,00 
Nóż składany Kubey Nuovo KU162H to nóż codziennego użytku o prostej i opływowej konstrukcji. Prezentowany nóż składany Kubey Nuovo 162H posiada ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Ostrze wykończone zostało częściowo w formie szczotkowanej stali, a na przeważającej części posiada czarną tytanową powłokę. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Persia KU216B

179,00 
Nóż składany Kubey Persia KU216B to nóż codziennego użytku o dość masywnej i wytrzymałej konstrukcji. Persia to nóż Kubey o wzmocnionej konstrukcji, z grubymi okładkami rękojeści (G10 łącznie ze stalowymi linersami), stalowym back spacerem oraz solidnym ostrzu. Jest to nóż który z pewnością wykona więcej prac niż te z kategorii najbardziej podstawowych. Prezentowany nóż składany Kubey Persia KU216B posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Persia KU216D

179,00 
Nóż składany Kubey Persia KU216DB to nóż codziennego użytku o dość masywnej i wytrzymałej konstrukcji. Persia to nóż Kubey o wzmocnionej konstrukcji, z grubymi okładkami rękojeści (G10 łącznie ze stalowymi linersami), stalowym back spacerem oraz solidnym ostrzu. Jest to nóż który z pewnością wykona więcej prac niż te z kategorii najbardziej podstawowych. Prezentowany nóż składany Kubey Persia KU216D posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z zielonego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Pretender KU177

179,00 
Nóż składany Kubey Pretender KU177 to nóż codziennego użytku o wysmukłym i dyskretnym kształcie. Pretender to nóż dla osób, które preferują mniej masywne projekty. Jest to nóż o dość wąskiej sylwetce i niskiej wadze, który doskonale dopasuje się do kieszeni spodni nie powodując dyskomfortu u użytkownika. Znajdzie też swoje miejsce w organizerze czy saszetce biodrowej, nie obciążając ich zbytnio. Pretender wielkością i wagą zbliżony do scyzoryka, również wymiarami ostrza to faktyczny kandydat (pretendent) do codziennego stosowania. Nóż składany Kubey Pretender KU177 posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Pretender KU178

179,00 
Nóż składany Kubey Pretender KU178 to nóż codziennego użytku o wysmukłym i dyskretnym kształcie. Pretender to nóż dla osób, które preferują mniej masywne projekty. Jest to nóż o dość wąskiej sylwetce i niskiej wadze, który doskonale dopasuje się do kieszeni spodni nie powodując dyskomfortu u użytkownika. Znajdzie też swoje miejsce w organizerze czy saszetce biodrowej, nie obciążając ich zbytnio. Pretender wielkością i wagą zbliżony do scyzoryka, również wymiarami ostrza to faktyczny kandydat (pretendent) do codziennego stosowania. Nóż składany Kubey Pretender KU178 posiada wydajne ostrze typu drop point ze znanej z efektywności cięcia i nieuciążliwej w ostrzeniu i pielęgnacji stali D2. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Spear KU163A

279,00 
Nóż składany Kubey Spear KU163A to narzędzie o dynamicznej sylwetce, przeznaczone został do wykonywania codziennych zadań. Spear z ostrzem drop point i krawędzią tnącą w kształcie fali (recurve) zapewniającej bardzo sprawne cięcie. Spear to ciekawe połączenie materiałów. W jego konstrukcji występują: tytanowe elementy w newralgicznych punktach (rękojeść, klips mocujący) oraz G10 wzmacniające całość: okładziny rękojeści oraz back spacer. Nóż składany Kubey Spear KU163A posiada wydajne ostrze typu drop point z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10 z tytanową wstawką. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.
Zamknij

Nóż składany Kubey Tarrow KB144A

189,00 
Nóż składany Kubey Tarrow KB144A to prosty i jednocześnie użytkowy projekt przeznaczony do wykonywania codziennych zadań. Tarrow to nóż z ciekawie wyprofilowanym ostrzem łączącym w sobie zalety głowni typu drop point i tanto. Oznacza to, że ostrze wyprowadzono dość klasycznie, ale krzywizna przy samym czubku ostrza od głównej krawędzi tnącej rozdzielona została kątem tak jak w głowniach typu tanto. W połączeniu z japońską stalą nierdzewną AUS-10 z kompozytem G10 i dość prostym kształtem otrzymujemy ciekawy nóż użytkowy. Prezentowany nóż składany Kubey Tarrow KB144A posiada wydajne ostrze typu drop point (z punktem tanto) z japońskiej stali AUS-10. Rękojeść noża wykonana została z czarnego kompozytu G10. Otwieranie noża następuję za sprawą wystającej płetwy (flipper) a ostrze blokuje blokada typu liner lock.