Inspiracje, Latarki

Jak nie błądzić w ciemnościach? Przegląd latarek RovyVon

Pisaliśmy już o tym, jakie rzeczy powinieneś mieć w swoim survivalowym niezbędniku. Jednym z tych przedmiotów jest latarka. Po ciemku daleko nie zajdziesz, a chyba nie chcesz każdej swojej przygody kończyć przed zmrokiem? Jeśli nie wiesz, jaką latarkę dla siebie wybrać, to dobrze trafiłeś. Zobacz, jakie modele latarek przygotowała marka RovyVon i sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie. Mała podpowiedź: te latarki przydadzą Ci się nie tylko w lesie!

[image_with_animation image_url=”3005″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%” img_link=”https://kapuga.pl/produkt/latarka-led-rovyvon-aurora-a1x-black-czarny-brelok-poliweglan-dioda-cree-xp-g3-650-lumenow/”]

Światło o mocy 650 lumenów podręcznych latarek z serii Aurora

Niech stanie się światło

No dobrze, podstawowa funkcja latarki, czyli oświetlanie przestrzeni w ciemnościach, to coś, czego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Idziesz w nocy do lasu? Bierzesz latarkę. Idziesz do piwnicy? Bierzesz latarkę. Idziesz do garażu – to samo. Wstajesz w nocy do lodówki? Cóż, w lodówce co prawda jest światło, ale żeby do niej dotrzeć potrzebujesz latarki (zdradzamy tajemnicę: jeśli nie zapalisz głównej lampy, nikt nie zauważy, że podjadasz w nocy!).

Latarki potrzebujesz na żaglach, pod namiotem, na górskiej wycieczce, na obozie harcerskim i w tym przykrym momencie, kiedy chcesz sprawdzić, ile Twoich skarpet zagnieździło się pod łóżkiem. Airsoftowcy docenią możliwość oświetlenia wszystkich domowych zakamarków w momencie, gdy pierwszy raz rozsypią kulki na podłodze (choć i tak nie ma szans, żeby sprzątnęli wszystkie. Jakimś cudem kilka zawsze zostaje).

Wiemy, do czego potrzebujesz światła. Tak w wielkim skrócie – do wszystkiego, co ciemne. Ale czy latarka może się przydać do czegoś jeszcze? Zdecydowanie tak!

UV w Twojej kieszeni

Promienie UV w latarce to sprytny gadżet, który przyda Ci się w wielu codziennych sytuacjach. Mało kto jest w stanie na dotyk odróżnić prawdziwe banknoty od ich podrobionych wersji. Jeśli dokonujesz transakcji gotówkowych, przyda Ci się możliwość sprawdzenia autentyczności pieniędzy, które otrzymujesz. Wybierz model latarki, który oferuje Ci taką opcję, np. E200u. Mając ją w kieszeni wiesz, że nie dasz się oszukać. Pamiętaj tylko, by nie oświetlać promieniami UV prześcieradeł w hotelach. Mogą Cię zaskoczyć.

Promienie UV można też zastosować w inny sposób. W obecnych czasach kwestia higieny jest sprawą najwyższej wagi. Co, jeśli Ci powiemy, że możesz mieć latarkę, która dezynfekuje? Tak, to nie żart. Modele E200u i E700u mają wbudowane światło UV-C, które umożliwia odkażenie wszystkiego, czego chcesz. Możesz zdezynfekować maseczkę ochronną, często dotykane uchwyty w szafkach, długopisy w pracy i klawiaturę do komputera. Mając taką latarkę pożegnasz się z zapachem środków dezynfekujących.

[image_with_animation image_url=”3236″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%” img_link=”https://kapuga.pl/produkt/latarka-led-rovyvon-aurora-a8x-uv-red-white-polprzezroczysta-brelok-poliweglan-dioda-cree-xp-g3-650-lumenow-multifunkcyjna-swiatlo-boczne-uv-czerwone-i-biale/”]

Promienie UV m.in. do sprawdzenia autentyczności banknotu

[image_with_animation image_url=”3239″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%” img_link=”https://kapuga.pl/produkt/latarka-led-rovyvon-aurora-a5x-gitd-white-red-transparentna-brelok-poliweglan-fluorescencyjny-dioda-cree-xp-g3-650-lumenow-multifunkcyjna-swiatlo-boczne-biale-i-czerwone/”]

Zadbaj o swoją widoczność i popraw bezpieczeństwo

Latarka idealna na nocne maratony

Jeśli szukasz opcji kompaktowej, która jednak nie ustępuje mocą pełnoprawnym latarkom, zdecyduj się na jedną z wersji modelu Aurora. To maleństwo ma zaledwie 6 centymetrów i doskonale nada się jako breloczek do kluczy. Nie musisz zastanawiać się, czy zabierać ją z domu, bo ona zawsze będzie przy Tobie. Możesz jej użyć także jako oświetlenia czołowego – za pomocą specjalnego klipsa doczepisz ją do czapki. Dzięki temu stanie się niezbędnym elementem wyposażenia wszystkich nocnych biegaczy.

Zawsze miej przy sobie latarkę

Niezależnie od tego, czy lubujesz się w nocnych wyprawach, czy jesteś zwykłym gościem, który jedynie czasem wyląduje w nagłych ciemnościach – warto, byś miał odpowiednią latarkę. To sprzęt, który po prostu zawsze się przydaje, równie uniwersalny jak śrubokręt krzyżak i taśma izolacyjna. Marka RovyVon oferuje kilka ciekawych opcji, dlatego nie wahaj się, wybierz model dla siebie i ciesz się jasnością w każdych okolicznościach.

[image_with_animation image_url=”3002″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%” img_link=”https://kapuga.pl/produkt/latarka-led-rovyvon-aurora-a5x-gitd-white-uv-transparentna-brelok-poliweglan-fluorescencyjny-dioda-cree-xp-g3-650-lumenow-multifunkcyjna-swiatlo-boczne-biale-i-uv/”]
[image_with_animation image_url=”3060″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%” img_link=”https://kapuga.pl/produkt/latarka-led-rovyvon-angel-eyes-e700s-czarna-aluminium-diody-cree-xp-g3-2800-lumenow-multifunkcyjna-swiatlo-boczne-biale/”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *