Speed Demon

 799,00

Dane techniczne:

  • STAL: M390 (59-60 HRC)
  • Długość ostrza – 80 mm
  • Grubość ostrza – 4,2 mm
  • Długość całkowita –180 mm
  • Waga bez kabury – 70 g

Cechy:

  • Ostrze posiadające pełny płaski szlif.
  • Podparcie kciuka na głowni noża.
  • Budowa szkieletowa.
  • Kabura z ręcznie formowanego tworzywa Kydex® cechującego się wysoką odpornością na uderzenia, zarysowania, charakteryzującego się niską chłonnością wilgoci, odpornego na różnorodne warunki atmosferyczne oraz wiele środków chemicznych.
  • Dwie możliwości mocowania, szlufką przy pasku lub na szyi za pomocą dołączonej linki.
Kategorie: ,

OPIS

Pobicie rekordu prędkości lądowej jest jednym z wyzwań dla współczesnego człowieka. W latach dwudziestych XX wieku to marzenie zostało spersonalizowane przez Franka Lockharta, legendarnego amerykańskiego kierowcę wyścigowego. Śmiałek, samouk, mechanik i prawdziwy demon prędkości, Lockhart został okrzyknięty bohaterem, o którym wszyscy w tamtych czasach rozmawiali. W 1926 roku w wieku 24 lat został najmłodszym zwycięzcą Indy 500. Lockhart wygrał wiele prestiżowych wyścigów, zdobywając wyobraźnię Amerykanów. Jego prawdziwym celem był nieuchwytny rekord prędkości lądowej. 25 kwietnia 1928 roku Lockhart na plaży Daytona Beach wszedł do swojego niezwykłego pojazdu z silnikiem V16 Stutz Black Hawk. Mając zaledwie 25 lat, Lockhart niemalże leciał z rekordową prędkością ponad 220 mil na godzinę, kiedy nagle rozleciała się prawa tylna opona i świat się dla niego zatrzymał. Dziś jego legenda żyje, ponieważ demony prędkości naszych czasów nadal przesuwają granice tego, co zdaje się niemożliwe.

Podczas tworzenia noża SPEED DEMON myśleliśmy o Lockharcie i jego stylu życia. Lekki, o masie 70 g, nóż charakteryzuje się innowacyjnym i  nowoczesnym designem oraz szkieletowym uchwytem. Stylowe i inspirujące narzędzie do użytku każdego dnia (EDC) nie zawiedzie. Codzienne sprawy pójdą gładko dzięki SPEED DEMON, który wygląda tak ostro, jak też tnie. Nóż jest wystarczająco mały, aby go wygodnie przenosić, a jednocześnie wystarczająco duży by sprostać najtrudniejszym zadaniom. Ostrze mierzy 4,4 mm grubości i 80 mm długości. W zestawie znajduje się ręcznie wykonana kabura Kydex ®.

To nóż dla osób podobnych do Lockharta, ambitnych i poważnie uzależnionych od adrenaliny, prędkości. Ktokolwiek będzie właścicielem noża SPEED DEMON, poczuje moc ryczącej i nieokiełznanej siły pędzącej w żyłach.

Zapraszamy do kontaktu

Dane techniczne

Gwarancja

Sposób użytkowania

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Speed Demon”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *