Chaves Knives

Ramon Chaves

Twórca noży z Albuquerque w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Od najmłodszych lat zafascynowany światem nożowym. Swój pierwszy, jeszcze niedoskonały nóż bowie wykonał w 1993 roku, a swoją pasję kontynuował w ramach hobby. Wszystko zmienił rok 2010, kiedy to zajął się profesjonalnym wykonywaniem noży na zamówienie. Od tamtej pory jego pracownię opuściła mnoga ilość noży, które trafiły do szczęśliwych użytkowników. Jak sam mawia Ramon: “Uwielbiam robić noże, ponieważ przekształcenie surowców w coś użytecznego jest bardzo satysfakcjonujące i budująca jest świadomość, że ludzie doceniają wysiłek, jaki wkładam w ich nóż”.

“Czacha” jako znak rozpoznawczy

Noże Chaves przeznaczone są do wymagających zadań i produkowane są z najlepszych materiałów gwarantujących trwałość, a w przypadku stali na ostrze zapewniających świetne zachowanie krawędzi tnących. Noże Chaves mają masywną budowę, wyraziste linie i każda wykonana sztuka zawiera solidną dawkę stali i innych materiałów. Wyróżniająca się cecha noży Chaves, dodająca im charakteru i stanowiąca błyskawiczny identyfikator produktów tej marki, to charakterystyczna “czacha” uformowana w klipsie do przenoszenia noży, widoczna również w logu twórcy.

Chaves Ultramar

Produkcyjna linia produktów Ramon’a Chaves’a znana jako Chaves Ultramar oferuje projekty knifemakera wykonywane przez znaną ze świetnych standardów i doskonałej jakości fabrykę firmy Reate. Poszczególne modele produkowane są w małych partiach i dostępne do wyczerpania zapasu poszczególnych rzutów, więc warto nie zwlekać z decyzją o zakupie ulubionej sztuki.

Ofertę Chaves Knives znajdziesz TUTAJ!

Nóż składany Chaves Knives Redencion Street Drop Point

$527,76 brutto, ( $429,07 netto )
Nóż składany Chaves Knives Redencion Street Drop Point to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Za jego projekt odpowiada Ramon Chaves a sam nóż posiada bardzo charakterystyczną dla tego knifemaker'a formę. Nóż posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanową rękojeść. Otwieranie ostrza następuję za sprawą obustronnych kołków, natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący uformowany w kształt "czaszki"*.
  • w zestawie znajduje się zwykły klips na wymianę.

Nóż składany Chaves Knives Redencion Street Tanto

$527,76 brutto, ( $429,07 netto )
Nóż składany Chaves Knives Redencion Street Tanto to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Za jego projekt odpowiada Ramon Chaves a sam nóż posiada bardzo charakterystyczną dla tego knifemaker'a formę. Nóż posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanową rękojeść. Otwieranie ostrza następuję za sprawą obustronnych kołków, natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący uformowany w kształt "czaszki"*.
  • w zestawie znajduje się zwykły klips na wymianę.