Kapuga.pl to efekt wyobraźni małego dziecka przekuty w zrodzony z pasji projekt sklepu z asortymentem outdoorowym, codziennym oraz użytkowym.

Kapuga.pl to sklep prowadzony od 2019 roku będący w ciągłym rozwoju. Kapuga.pl nie stoi w miejscu. Stanie w miejscu w dzisiejszym świecie oznacza praktycznie cofanie się. W Kapuga.pl nie chcemy się cofać, śmiało kroczymy naprzód, stawiamy cele i konsekwentnie jest realizujemy. W Kapuga.pl zmierzamy do rozwoju asortymentu, który z przyjemnością będziemy Wam prezentować. U nas już dziś znajdziesz różnorodny asortyment z tematyk takich jak: outdoor, bushcraft, survival, EDC (Every Day Carry / Ekwipunek Dźwigany Codziennie), militaria, sprzęt taktyczny itd. W Kapuga.pl znajdziesz wiele przydatnych dla Ciebie produktów. Są jednak kategorie, z których jesteśmy szczególnie dumni.

Zdecydowanie należy do nich kategoria nóż

Nóż z ostrzem stałym, nóż składany, nóż custom, nóż produkcyjny, nóż bowie, nóż puukko, nóż do lasu, nóż na co dzień, scyzoryk, nóż taktyczny, nóż militarny, nóż ratowniczy, nóż kuchenny, nóż kukri, nóż karambit, nóż slipjoint, nóż limitowany, nóż kolekcjonerski, nóż do kolekcji, nóż drop point, nóż tanto, nóż clip point, micarta, black canvas micarta, natural canvas micarta, jute micarta, brown canvas micarta,  G10, kompozyt G10, drewno stabilizowane, kabura kydex, kabura holstex, skórzana pochwa, nessmuk, dagger, spear point, wharncliffe itd. to wyrażenia, które bardzo często u nas spotkasz i znajdziesz produkty z nimi związane. Wyrażeń, sformułowań i zdań z tematyki nóż, spotkasz u nas o wiele więcej, tak samo jak produktów z tej kategorii. Czytaj uważnie, bo w dalszej części tekstu znajdziesz jeszcze więcej tekstu z działu nóż.

Należy do nich też kategoria latarka

Latarka. Bardzo popularna i co by tu nie mówić niezmiernie przydatna rzecz. Latarka przyda się każdemu z nas. Latarkę można mieć przy kluczykach, można ją mieć w aucie na wypadek nocnej awarii. Latarka niezbędna jest też w domu kiedy wieczorem musisz iść wyrzucić śmieci. Latarka przyda Ci się na nocny wypad i na nocne obozowanie. Latarka przyda Ci się na każdy wieczorny outdoor, bushcraft czy kilkudniowy survival. Latarka przyda Ci się na nocny spacer i na wyjście z Twoim czworonogiem. Latarka to akcesorium, którego użyjesz do nocnego biegania i do jazdy na rowerze. Latarka to w końcu wsparcie po które sięgniesz, kiedy w domu zapadnie ciemność w trakcie wywołanej burzą awarii. Latarka, to rzecz którą dasz swojemu dziecku na letnie kolonie i którą sam zabierzesz na wypad w góry. Latarka to też sprzęt, którego użyje lekarz sprawdzając reakcję źrenicy (latarka długopisowa). Latarka to przyrząd, którego użyje technik sprawdzając czy też mechanik naprawiając Twoje auta (latarka długopisowa). U nas w kategorii latarki spotkasz produkty takie jak: latarka typu brelok, którą podepniesz do kluczy, latarka na co dzień (EDC – Every Day Carry / Ekwipunek Dźwigany Codziennie), latarka wielozadaniowa z różnymi rodzajami światła, latarka z promieniami UV, którą sprawdzisz autentyczność banknotu, latarka z promieniami UV-C o większym zakresie, którymi zdezynfekujesz klamkę, maseczkę itd., latarka ostrzegawcza, latarka sygnalizacyjna, latarka poprawiająca widoczność, latarka techniczna, latarka z miedzi, latarka z aluminium, latarka cylindryczna, latarka z tytanu, latarka ze stali, latarka z poliamidu, latarka LED, latarka dla fotografa, latarka poszukiwawcza, latarka na statyw, czarna latarka, czerwona latarka, latarka ze światłem bocznym, latarka ze światłem frontowym, latarka z trybem STROBO, latarka z trybem SOS, latarka ostrzegawcza, latarka ze światłem widocznym w gęstej mgle, latarka GITD (Glow In The Dark), latarka fluoroscencyjna itd. U nas znajdziesz wiele produktów z kategorii latarka i wiemy na pewno, że latarka to coś co każdy powinien mieć w swoich zasobach, więc długo się nie zastanawiaj. Warto mieć produkt z kategorii latarka, czasem nawet nie jeden, tylko kilka na różnorodne okazje.

Nie zapominajmy o kategorii akcesoria EDC

Akcesoria EDC, to kategoria która przenika się z kategorią nóż i kategorią latarka. Wszakże nóż i latarka mogą być EDC (Every Day Carry / Ewipunek Dźwigany Codziennie). Ale akcesoria EDC to także inne rzeczy. To czasami ozdobne dodatki, a czasami mikro narzędzia czy artykuły piśmiennicze.

Koralik

Koralik do noża, koralik do latarki, koralik do kluczy. Koralik to mały gadżet, który pełni funkcje nie tylko ozdobne, ale również należy postrzegać go użytkowo. Koralik przytroczony do noża pozwoli łatwiej wyjąć go ze skórzanej pochwy, np. tej typu dangler, która ciaśniej opina nóż. Koralik przypięty do rękojeści noża w kaburze kydex pozwoli szybciej go z niej wyszarpnąć. Koralik przypięty do latarki zwiększy jej rozmiar i poprawi chwytność całości. Koralik w różnym kolorze przypięty kolorowym sznurkiem czy paracordem pozwoli łatwiej odnaleźć Twój nóż, czy latarkę, którą właśnie upuściłeś w trawę.

Karabińczyk

Karabińczyk, którym przypniesz swoje klucze. Karabińczyk którym podepniesz je do szlufki przy spodniach. Karabińczyk do którego przytwierdzisz swoją latarkę, czy swój scyzoryk, czy swój nóż składany. Karabińczyk, który często jest też w wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak np. otwieracz do butelek, miarka itd.

Długopis

Długopis! Któż nie ma ich kilku, któż nie używa ich na co dzień. U nas znajdziesz również produkty z kategorii długopis. Nie będzie to jednak zwykły długopis, który dostaniesz prawie w każdym sklepie. U nas to będzie długopis, który wyróżni się albo wykonaniem, albo funkcją dodatkową. Długopis stalowy, bardzo wytrzymały. Długopis tytanowy, długopis z wybijakiem do szyb, długopis do samoobrony, długopis EDC itd.

Inne akcesoria EDC

Naszywka morale patch, naszywka velcro, organizer EDC, organizer na akcesoria, opaska na rękę, chusteczka EDC, chustka EDC. To tylko niektóre z haseł, z jakimi spotkasz się jeszcze w dziale akcesoria EDC. Nasz asortyment w tym dziale będzie się z pewnością zwiększał, więc obserwujcie nas uważnie.

Kapuga.pl to miejsce gdzie znajdziesz swój pierwszy nóż a potem kolejny i następny…

 

U nas znajdziesz nóż na początek drogi…

Dowiesz się jaki nóż wystarczy Ci na starcie ostrej przygody i odkrywając nasz asortyment dopasujesz kolejny nóż do swoich bardziej już zidentyfikowanych potrzeb. Zaglądając do nas upewnisz się, że nóż na co dzień to świetne narzędzie i kiedy już na stałe zagości on w Twojej kieszeni to sam będziesz się sobie dziwił, jak do tej pory dawałeś sobie bez niego radę. Mało tego! Znajomi, którzy do tej pory nie rozumieli Twojej rodzącej się pasji i zadawali pytanie „A po co? A na co? A dlaczego?”, nagle odkryją że to właśnie Ty masz przy sobie coś ostrego, czym można będzie otworzyć paczkę od kuriera bez używania zębów i skaleczenia sobie ust. „Pożycz!”, „Daj na chwilę!”, „Masz nóż?”, „Przetniesz mi?” itp. zwroty będą Ci zapewne towarzyszyć już każdego dnia. Bo nóż to narzędzie i to przydatne. Nóż ma Ci ułatwić życie jak każda inna rzecz, którą człowiek stworzył dla swojej wygody. Potrzebujesz przeciąć sznurek czy linkę? Użyj nóż! Jesteś w parku i chcesz obrać jabłko dla swojej pociechy – nóż przyjdzie Ci z pomocą. Jesteś na wycieczce w górach, jesteś głodny i na szlaku chcesz otworzyć puszkę kukurydzy a urwał się oczywiście metalowy otwierający ją uchwyt? Dobrze że masz przy sobie nóż! Jesteś na kempingu i po prostu musisz sobie przygotować jedzenie? Nic prostszego – nóż znowu się przydał! Strugasz kijek bo dzisiaj w menu kiełbasa z ogniska? Czym strugasz? Czym tniesz kiełbaskę? No właśnie! Nóż, nóż i nóż. Nóż na bushcraft, nóż na outdoor, nóż na survival, nóż na co dzień, nóż do kolekcji, nóż do pracy, nóż na podróż, nóż na wycieczkę, nóż na przejażdżkę, nóż w schowku auta, nóż do kieszeni rowerowej, nóż w plecaku, nóż w saszetce biodrowej, nóż w kieszeni itd.

U nas znajdziesz Twój kolejny nóż!

No bo jeden może i wystarczy, ale przecież nie musi. No bo przecież uczysz się, poznajesz tajniki różnych rodzajów materiałów, wiesz już która stal do czego jest dobra. Wiesz, że nóż, w zasadzie każdy wykona większość podstawowych prac, ale jeden, mniejszy nóż przetnie związane na Amen sznurowadło, a drugi to nawet z większym kawałkiem drewna sobie poradzi. Jeden nóż będzie lepiej strugał, a drugi filetował rybę nad jeziorem. Jeden nóż będzie długo ostry, a drugi nóż będziesz musiał częściej obsłużyć ostrzałką. Jeden nóż dasz radę złożyć i nosić dyskretnie w kieszeni, inny powiesić nawet na szyi, żeby zawsze był pod ręką w obozie, a jeszcze inny nóż przytroczysz do paska i jego większa waga i rozmiar pozwolą rąbnąć i przeciąć nawet grubszą gałąź z konkretniejszym rozmachem.

A potem co? Potem znajdziesz następny nóż i kolejny nóż i następny…

No bo designy różne, no bo materiały różne, no bo wyjątkowe, bo kolorystyka nieziemska. No bo przecież portfeli czasem masz kilka, bo zegarki też przecież zmieniasz w zależności od ubioru. To dlaczego miałbyś nie mieć noża na zmianę? Tak! Właśnie! Potrzebujesz kolejny nóż! Nóż do spodni jeansów, ale też nóż do kieszeni marynarki. Nóż nienachalny przy kluczykach od domu, ale też większy nóż do spodni bojówek w kolorze woodland czy posługując się starszym językiem do spodni „moro”.

Kapuga.pl i nóż do kolekcji

Nóż do kolekcji? Kolekcjoner, który zbiera coś takiego jak nóż? Kolekcja, w której przewodnim tematem jest nóż? Oczywiście że tak! Nóż to narzędzie, ale kto powiedział że nie musi być wyjątkowe? Nóż może być przecież ładny, ciekawie zaprojektowany, może go zrobić wielki znany producent, którego nóż po kilku latach będzie poszukiwany na rynku i jego wartość będzie rosła z każdym dniem… Tu właśnie pojawia się kolekcjoner i jego kolekcja. A kolekcjoner szuka niejednokrotnie noża, który zrobi specjalnie ktoś dla niego…

Kapuga.pl i nóż, który zrobi knifemaker

A może wykonać ten nóż rzemieślnik, który robi noże, czyli knifemaker (dawniej nożownik, ale dzisiaj nazwa mniej już jest używana ze względu na przeniknięcie do potocznej polszczyzny i błędne skojarzenie z osobą, która dokonuje napadu, rozboju, ataku itd. z użyciem noża). No i knifemaker może wykonać nóż unikalny, w pojedynczym egzemplarzu i wyjątkowym wykonaniu. Może to być przecież znany knifemaker, który wykona dla Ciebie nóż custom, jedyny w swoim rodzaju. Może to być knifemaker, który ma świetne projekty, materiały i jak już masz jeden nóż custom od niego to przydałby się i kolejny, bo jest do innych zadań na przykład, bo jest większy od poprzedniego, bo teraz potrzebujesz składany a z ostrzem stałym już masz. Może to być knifemaker, którego każdy nóż custom to „gorący” i wartościowy towar i w miarę upływu lat cena zamiast spadać – rośnie. Może to być knifemaker, którego już niestety z nami nie ma, ale każdy jego nóż custom to nożowy „biały kruk”, o którego kolekcjonerzy toczą zażarte boje. Knifemaker, nóż custom, wyjątkowy nóż, nóż w jedynym wykonaniu, nóż z archiwum, ostatnia sztuka, jedyna sztuka. To zwroty, które spotkasz u nas niejednokrotnie i za każdym razem będą one znaczyły, że trafia Ci się gratka i jesteś we właściwym czasie i miejscu i powinieneś się właśnie zatrzymać i kupić nóż, w którego towarzystwie spotkasz te właśnie sentencje.

Kapuga.pl i nóż custom

Custom, nóż custom to taki, który też tu spotkasz, bo nóż custom to niejednokrotnie wyjątkowość, a my staramy się być wyjątkowi i chcielibyśmy, żebyś z nami również poczuł się wyjątkowo. Wyjątkowo możesz poczuć się na pewno kupując unikalny nóż custom, nóż zrobiony specjalnie dla Ciebie, albo nóż custom przygotowany specjalnie dla naszego sklepu, który w jednym egzemplarzu lub w bardzo limitowanej ilości dostaniesz właśnie tylko u nas. To my dokonamy za Ciebie pierwszego wyboru i zaprezentujemy w naszej ofercie noże custom, które są godne uwagi. To u nas znajdziesz nóż custom, który wykonał świetny knifemaker. To my zagwarantujemy, po wstępnej selekcji, że każdy nóż custom, który jest u nas spełnia wysokie standardy wykonania, wyróżnia się na rynku zarówno designem jak i zastosowanymi materiałami jak też wykonaniem. Ale nie martw się. My dokonujemy wstępnego wyboru, ale wybór będzie szeroki. Będziesz miał z czego wybrać Twój własny nóż custom. To u nas spotkasz produkt, który wykona polski knifemaker (polish knifemaker), ale też nasi zagraniczni przyjaciele: litewski knifemaker (lithuanian knifemaker), ukraiński knifemaker (ukrainian knifemaker), estoński knifemaker (estonian knifemaker), fiński knifemaker (fiński knifemaker), norweski knifemaker (norwegian knifemaker), szwedzki knifemaker (swidish knifemaker) itd. To u nas znajdziesz nóż custom z grupy polish custom knives. Polish custom knives i nóż custom, który wykonał jeden z naszych rodzimych rewelacyjnych wykonawców. Polish custom knives – polskie noże custom są i będą grupą noży, które znajdą w naszej ofercie szczególne miejsce. Wierzymy w to, że znajdziesz u nas swój nóż custom z grupy polish custom knives.

Kapuga.pl i nóż z ostrzem stałym

Nóż z ostrzem stałym, nóż fixed itd. Słowa oznaczające nóż nieskładany w żaden sposób, którego przenoszenie odbywa się zazwyczaj w kaburze lub pochwie. Nóż z ostrzem stałym to taki nóż, który często spotkasz w towarzystwie takich określeń, jak: outdoor, bushcraft, survival, myślistwo, operacje taktyczne, militaria itd. To oczywiste, że wybierając się na outdoor czy survival potrzebujesz narzędzi. To oczywiste, że jednym z takich narzędzi może być właśnie nóż z ostrzem stałym. Nóż z ostrzem stałym na outdoor, czyli na wyjścia na łono natury, biwakowanie, spanie pod namiotami, wycieczki górskie itd. Nóż z ostrzem stałym na bushcraft, które to określenie również mieści się w pojęciu outdoor. Outdoor to również często bushcraft, a bushcraft to też outdoor. A dlaczego właśnie nóż z ostrzem stałym? A dlatego, że nóż z ostrzem stałym da Ci spory „zapas mocy” do wykorzystania. Nóż z ostrzem stałym wytrzyma o wiele więcej niż nóż składany, wykona cięższe prace i większe przeciążenia. Możesz oczywiście wybrać u nas swój nóż z ostrzem stałym, swój nóż fixed. Możesz wybrać nóż full tang z jednego kawałka stali aby wytrzymał więcej lub możesz wybrać nóż hidden tang aby trzymając za rękojeść nie czuć dotyku stali na mrozie. Wybór należy do Ciebie i niezależnie do tego czy wybierzesz opcję full tang czy hidden tang, wybór będzie dobry, bo to będzie Twój wybór i Ty będziesz wiedział do jakich prac ten nóż przeznaczysz, a jak nie będziesz pewien wyboru, to my Ci w nim z pewnością pomożemy. Podpowiemy Ci, że full tang to nóż z ostrzem stałym wykonany z jednego kawałka stali od samego czubka aż po koniec rękojeści i że do tej stali przytwierdza się okładziny z różnych materiałów, które razem stanowią rękojeść noża. Nóż full tang da Ci możliwość wykonywania solidnych cięć, prac ciężkich w tym oczyszczanie terenu pod obóz czy batonowanie drewna. Nóż hidden tang pozwoli Ci zrobić również sporo rzeczy, z tym że w rękojeści nie poczujesz stali, ponieważ stal będzie ukryta w rękojeści. Taki typ osadzenia stali w rękojeści da Ci komfort podczas pracy bez rękawiczek w trakcie chłodnych dni, ponieważ Twoja dłoń nie dotknie stali.

Kapuga.pl i nóż z ostrzem składanym (nóż składany)

Nóż składany to taki, który w łatwy sposób złożysz i włożysz do kieszeni, saszetki, torebki, nerki itd. Nóż składany to taki, którego ostrze schowa się w rękojeści. Nóż składany może być otwierany energiczniej i jednoręcznie (metody otwierania takie jak: flipper, kołek, przycisk wysuwu w automatycznym nóżu składanym, otwór w głowni). Nóż składany może być też rozłożony w sposób bardzie tradycyjny: dwuręcznie (oburącz). Nóż składany posiada różne rodzaje blokad. Mogą to być: liner lock, frame lock, backlock, axis lock, tri-ad lock i inne. Każda z blokad ma swoje zastosowanie, każda z nich sprawdzi się w zależności od modelu noża składanego i rodzaju prac do jakich chcesz je przeznaczyć. Do lżejszych prac wystarczy liner lock, kiedy nie ciśniesz ostrzem z wielką siłą – liner lock. Nie lubisz nawet małych nierówności na okładzinach rękojeści – liner lock. Mocniej dociskasz ostrze – frame lock, bardziej nim manewrujesz na boki, również frame lock. Wystarczy, że nóż składany Ci się po prostu sam nie zamknie, wystarczy back lock. Im bardziej energiczne prace chcesz wykonywać, możesz wybrać nóż składany z mocniejszą blokadą, ale bez przesady. To w końcu nóż składany, Twoje doraźne codzienne wsparcie do szybkiego przecięcia standardowych materiałów występujących w Twojej codzienności. Nie będziesz przecież ciął mithrlilu, czy też adamantium, czy vibranium rodem z Wakandy. Do bardziej wymagających zadań użyjesz przecież nóż z ostrzem stałym, a nie nóż składany. Nóż składany to najczęściej część Twojego EDC (Every Day Carry). Nawet jeżeli tak nie nazywasz swojego sprzętu to określenie jest w końcu trafne. Jest to ekwipunek, który zabierasz ze sobą codziennie (stąd spolszczona nazwa EDC – Ekwipunek Dźwigany Codziennie) i masz go zawsze pod ręką, tak na wszelki wypadek. No i właśnie na wszelki wypadek dobrze mieć ze sobą nóż składany, który przyda Ci się w codziennym życiu.

Kapuga.pl i Twój pierwszy scyzoryk

Scyzoryk. Dla wielu scyzoryk to pierwszy nóż. Niejednokrotnie scyzoryk to pierwszy prezent od dziadka, czy ojca, który trudno zapomnieć. Niejednokrotnie też pierwszy scyzoryk zostaje z nami przez lata i czasami przekazywany jest z ojca na syna. Często scyzoryk to start przygody o nazwie nóż. Nie bez przyczyny. Scyzoryk to nóż składany. Zazwyczaj scyzoryk pełni też rolę mikro narzędzia ponieważ oprócz ostrza posiada też dodatkowe użyteczne narzędzia. Scyzoryk może więc mieć narzędzia takie jak: większe ostrze, mniejsze ostrze, korkorciąg, nożyczki, wykałaczka, pęseta, szydło, rozwiertak, wybijak do szyb, otwieracz do butelek, otwierasz do puszek, narzędzie do usuwania kleszczy, piła do drewna, śrubokręt płaski, śrubokręt krzyżakowy. Scyzoryk to narzędzie, które kiedy już wejdzie do codziennego sprzętu, zostaje w nim już na stałe. Często użytkownik nie zastanawia się nawet czy zabrać ze sobą scyzoryk czy nie. Po prostu kiedy już go ma, to zawsze go ze sobą nosi. Scyzoryk zabiera niewiele miejsca w kieszeni i to jest też dla wielu bardzo dobry argument za tym aby go przy sobie mieć. Dla wielu scyzoryk to bardzo przydatne narzędzie i dlatego znajduje się w ofercie Kapuga.pl. Do wyboru są scyzoryki z różną konfiguracją narzędzi, aby każdy wybrał dla siebie swój wymarzony set.

Kapuga pl, nóż i stal

Nóż i stal, pojęcia nierozerwalnie ze sobą związane. W końcu z niej jest wykonany nóż. U nas dowiesz się dużo o stali, o rodzajach stali, z których zrobiony jest nóż. Znajdziesz nóż bardziej popularnej stali, z tańszej, z droższej, nóż ze stali z dużą zawartością węgla, nóż ze stali proszkowej, nóż ze stali wanadowej, nóż ze stali o bardzo dobrych właściwościach antykorozyjnych itd. A jak już znajdziesz nóż z interesującej Cię stali, to niewykluczone, że za jakiś czas wrócisz po inny z innej stali, o której dowiesz się więcej u nas.

440c

Jedna z najbardziej popularnych stali nierdzewnych to 440c. Z pewnością nieraz zauważysz ją w scyzoryku. 440c to dobra opcja jeżeli masz ograniczony budżet. 440c będzie dla Ciebie wyrozumiała, bo należy do stali nierdzewnych. Pamiętaj, że w zasadzie nie ma czegoś takiego jak stal nierdzewna w 100%, ale 440c jest jednak blisko tego parametru. 440c będzie ostra jak brzytwa i łatwo i szybko ją naostrzysz.

D2

D2 tu, D2 tam! Bardzo, ale to bardzo popularna stal, szczególnie w nożach z kategorii budżetowych. D2 określana jako najmniej rdzewna wśród rdzewnych. Trzeba o nią zadbać jak o każdą stal, umyć i osuszyć, ale nie trzeba się tym mocno przejmować. Wystarczą podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i wówczas D2 spełni swoje zadania. D2 to stal narzędziowa, bardzo ostra i wytrzymała, ponieważ charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie. D2 to stal bardzo lubiana przez użytkowników.

N690

N690 to stal nierdzewna wysokiej jakości. N690 to stal o dużej wytrzymałości i odporności na ścieranie. N690 to stal, która długo trzyma ostrość.

134CM

134CM to stal wysokiej jakości o dobrej odporności na urazy mechaniczne. Stal 134CM to stal o podwyższonej nierdzewności. Stal 134CM dobrze trzyma ostrość.

AUS-10

AUS-10 to japońska stal nierdzewna zbliżona parametrami do stali 440c, jednak jest bardziej odporna na ścieranie. AUS-10 łatwo się ostrzy. AUS-10 jest lubiana przez wielu użytkowników noży.

Sleipner

Sleipner to to stal narzędziowa o bardzo dużej wytrzymałości. Sleipner to stal o dużej odporności na wykruszenia. Odpowiednio zahartowany Sleipner wytrzyma bardzo duże przeciążenia, stąd stosuje się go często w nożach większych rozmiarów. Slepiner to stal zalecana dla użytkowników, którzy „nie litują się” nad swoim sprzętem. Sleipner bardzo dobrze trzyma ostrość.

CPMS35VN

CPMS35VN to stal nierdzewna z wysokiej półki. S35VN ma bardzo dobrą udarność i odporność na ścieranie. S35VN bardzo dobrze trzyma ostrość. S35VN stosowana jest w nożach z wyższej półki.

Vanadis 4 Extra

Vanadis 4 Extra to ekstremalnie wytrzymała stal wykorzystywana często w nożach o charakterze taktycznym. Vanadis 4 Extra jest bardzo odporna uszkodzenia mechaniczne. Vanadis 4 Extra bardzo długo zachowuje ostrość. Jest to stal z bardzo dużą zawartością vanadu, stąd odpowiednio zahartowana zachowują bardzo dużą twardość i udarność. Przez wzgląd, że nie jest to stal nierdzewna Vanadis 4 Extra często powleka się powłokami typu PVD, DLC itd.

Elmax

Elmax to stal premium. Elmax znajduje się w grupie stali nierdzewnych. Elmax to stal bardzo wytrzymała, bardzo długo trzymająca ostrość. Elmax to stal odporna na duże przeciążenia. Elmax to jedna z popularniejszych stali z segmentu premium występująca na rynku.

M390

M390 to również stal z najwyższej półki jakościowej. M390 to stal nierdzewna podobnie jak Elmax. M390 bardzo długo trzyma ostrość i jest bardzo wytrzymała. M390 to stal stosowana w nożach z segmentu premium.

Kapuga.pl i marki

TRC Knives

TRC Knives to litewska marka istniejąca od 2010 roku. Knifemaker Andrius Tricius znany jest z bardzo ładnych projektów noży z bardzo dobrych materiałów. Jego sztandarowe projekty to: TRC Knives South Pole, TRC Knives Apocalypse, TRC Knives Mille Cuori, TRC Knives This Is Freedom, TRC Knives Classic Freedom, TRC Knives Speed Demon, TRC Knives K-1s. Kultowe już noże TRC Knives doczekały się wielu wersji, wielu edycji limitowanych i wielu pięknych wykończeń materiałowych, z których jednym z bardziej charakterystycznych jest wykończenie apocalyptic (apokaliptyczne). Wykończenie apocalyptic było stosowane w każdym z przedstawionych wyżej noży. Ostatnio w 2020 roku model TRC Knives South Pole oraz TRC Knives Apocalypse, oraz TRC Knives K-1s doczekały się swojej wersji apocalyptic, sygnowanej znakiem biohazard, znanej też jako virus edition.

MK Knives & Tools

MK Knives & Tools to marka istniejąca od 2014 roku. Knifemaker Marcin Kampka znany z bardzo charakterystycznego designu, wykonujący swoje projekty bardzo szczegółowo, dopracowujący je w każdym detalu. Sztandarowe projekty knifemaker’a to noże z ostrzem stałym: MK Knives & Tools MK-01, MK Knives & Tools MK-02 Scout, MK Knives & Tools MK-03 Rambler, MK Knives & Tools MK-04, MK Knives & Tools MK-05 Claw, MK Knives & Tools MK-06 Rambler, MK Knives & Tools MK-07, oraz noże składane: MK Knives & Tools MK-01F Ingeni, MK Knives & Tools MK-02F, MK Knives & Tools MK-05F.

Sliwkosky Knives

Sliwkosky Knives to marka istniejąca od 2018 roku. Knifemaker Jakub Śliwka wykonuje bardzo ciekawe projekty, z których jedne z bardziej znanych i cenionych to: Sliwkosky Knives Mora Custom, Sliwkosky Knives Urban Bowie, Sliwkosky Knives Modern Puukko, Sliwkosky Knives Kwaiken itd.

MS Knives

MS Knives to litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Do znanych noży z jego produkcji należą: MS Knives Inifinity, MS Knives Liberty, MS Knives Shark.

SWIZA

SWIZA to marka wywodząca się ze Szwajcarki produkująca scyzoryki od 2015 roku. Dzisiaj SWIZA produkuje wiele modeli scyzoryków, lubianych przez rzesze użytkowników. Popularne linie scyzoryków SWIZA to: SWIZA Standard (modele D03, D03 Allblack, D05, D07, D08), SWIZA Tick Tool z narzędziem do usuwania kleszczy (modele: TT03, TT05 i inne TT).

QSP Knife

QSP Knife to marka produkująca noże od 2017 roku. Znana jest z szerokiego asortymentu noży, w którym szczególne miejsce zajmują noże składane. Do bardziej znanych modeli noży tej marki należą: QSP Knife Penguin, QSP Knife Parrot, QSP Knife Harpyie, QSP Knife Gannet, QSP Knife Snipe, QSP Knife Phoenix, QSP Knife Raven, QSP Knife Hawk.

Kubey Knife

Kubey Knife to marka produkująca noże od 2014 roku. Znana jest z szerokiego asortymentu noży, w którym szczególne miejsce zajmują noże składane. Do bardziej znanych modeli noży tej marki należą: Kubey Knife Carve, Kubey Knife Pretender, Kubey Knife Tarrow itd.

ANV Knives

ANV Knives to czeska marka produkująca noże z ostrzem stałym i noże składane. Do bardziej znanych modeli noży tej marki należą: ANV Knives Z100, ANV Knives Z200, ANV Knives Z300, ANV Knives Z400, ANV Knives P100, ANV Knives P200, ANV Knives M311.

RovyVon

RovyVon to marka produkująca latarki oraz akcesoria codziennego użytku. Do bardziej znanych produktów tej marki należą: RovyVon Aurora i seria latarek o numerach: A1x, A2x, A3x, A3 Pro, A4x, A5x, A7x, A8x, A8 Pro, A9, A23, A24, A25, A28, A29, RovyVon E200, RovyVon E300, RovyVon E700 sygnowane nazwą Angel Eyes.