LionSTEEL

O marce LionSTEEL

Marka LionSTEEL to włoski producent i marka z zagłębia nożowego w Maniago. Ponad 50-letnia historia firmy związana jest nierozerwalnie z dziejami rodziny Pauletta. Firmę założył Gino Pauletta wspierany przez Żonę Cesarinę, a dzisiaj dzieło Ojca kontynuują trzej synowie: MassimoDaniele i Gianni. Aktualnie ostatni z wymienionych kieruje firmą jako CEO – Dyrektor Zarządzający przedsiębiorstwa.

LionSTEEL z Maniago

Firma zlokalizowana jest we włoskiej miejscowości Maniago. Maniago to miejsce szczególne na mapie producentów noży. W jednej miejscowości zlokalizowanych jest kilku światowej klasy producentów, którzy rozsławiają miejscowość i dzięki którym możemy mówić o jakości z Maniago. Atutem lokalizacji i bliskości innych producentów jest przepływ technologii, doświadczeń i wiedzy, która przekuwana jest w powstawanie produktów o wysokiej jakości docenianych na całej kuli ziemskiej.

LionSTEEL i nagrody

LionSTEEL to producent bardzo utytułowany, wielokrotnie nagradzany za swoje projekty na prestiżowych targach nożowych Blade Show odbywających się co roku w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Firma została zdobywcą nagród w wielu kategoriach w latach: 2010, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.

LionSTEEL i innowacje

LionSTEEL to twórca wielu innowacji w świecie nożowym. Pośród nich na szczególną uwagę zasługują następujące rozwiązania:

ROTOBLOCK czyli system zapobiegający samoczynnemu złożeniu się blokady  frame lock,

ReF (Removable flipper system) dający możliwość odkręcenia przez użytkownika flippera, aby nóż skonfigurować pod swoje potrzeby,

H WAYL (Hide What Annoys You Lionsteel), czyli mechanizm chowanego klipsa,

SOLID® Knife, czyli produkcja rękojeści noża składanego z jednego kawałka materiału (budowa typu integral, bez skręcania),

IKBS (Flavio IKOMA and Rick Lala ideas), czyli system łożyskowania opracowany dla szybkiego i gładkiego otwierania noża składanego.

LionSTEEL i oferta

W ofercie LionSTEEL znajdziemy noże składane i noże z ostrzem stałym z różnorodnych materiałów.

Ofertę LionSTEEL znajdziesz TUTAJ!

Kabura Kydex do noża LionSTEEL H1 Czarna

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Kabura Kydex do noża LionSTEEL H1 Czarna to opcjonalna, oryginalna kabura z tworzywa sztucznego dla noży serii H1 wyposażanych standardowo w pochwy skórzane. Kabura Kydex do noża LionSTEEL H1 Czarna stanowi idealne uzupełnienie zestawu jako zamiennik dla pochwy skórzanej na mniej sprzyjające warunki atmosferyczne, tam gdzie nóż ma częsty kontakt z wodą lub zabrudzeniami. Jest łatwa w czyszczeniu, odporna na uszkodzenia i nie wymaga częstej pielęgnacji. Kabura montowana jest do pasa za pomocą dwóch elastycznych przelotek w pozycji horyzontalnej. Posiada też piny przelotowe, dzięki którym zamotujemy nóż do plecaka.

Kabura Kydex do noża LionSTEEL H2 Czarna

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Kabura Kydex do noża LionSTEEL H2 Czarna to opcjonalna, oryginalna kabura z tworzywa sztucznego dla noży serii H2 wyposażanych standardowo w pochwy skórzane. Kabura Kydex do noża LionSTEEL H2 Czarna stanowi idealne uzupełnienie zestawu jako zamiennik dla pochwy skórzanej na mniej sprzyjające warunki atmosferyczne, tam gdzie nóż ma częsty kontakt z wodą lub zabrudzeniami. Jest łatwa w czyszczeniu, odporna na uszkodzenia i nie wymaga częstej pielęgnacji. Kabura montowana jest do pasa za pomocą dwóch elastycznych przelotek w pozycji horyzontalnej. Posiada też piny przelotowe, dzięki którym zamotujemy nóż do plecaka.

Koralik LionSTEEL TIP BL Small Titanium Pearl Blue

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Koralik LionSTEEL TIP BL Small Titanium Pearl Blue powstał jako estetyczny i funkcjonalny dodatek do noża latarki lub breloka. TIP (Small Titanium Pearl) wykonany został z anodyzowanego na niebiesko tytanu i składa się z dwóch części. Śruba z rozpierakiem pozwala na zablokowanie i ukrycie paracordu wewnątrz koralika i tworzy estetyczne zakończenie noża, latarki czy breloka. Zawieszony na nożu czy latarce pomoże w wyjęciu noża z kieszeni lub pochwy albo przedłużając chwyt małej latarki.

Koralik LionSTEEL TIP BR Small Titanium Pearl Bronze

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Koralik LionSTEEL TIP BR Small Titanium Pearl Bronze powstał jako estetyczny i funkcjonalny dodatek do noża latarki lub breloka. TIP (Small Titanium Pearl) wykonany został z anodyzowanego na brązowo tytanu i składa się z dwóch części. Śruba z rozpierakiem pozwala na zablokowanie i ukrycie paracordu wewnątrz koralika i tworzy estetyczne zakończenie noża, latarki czy breloka. Zawieszony na nożu czy latarce pomoże w wyjęciu noża z kieszeni lub pochwy albo przedłużając chwyt małej latarki.
Czytaj dalej

Koralik LionSTEEL TIP GY Small Titanium Pearl Grey

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Koralik LionSTEEL TIP GY Small Titanium Pearl Grey powstał jako estetyczny i funkcjonalny dodatek do noża latarki lub breloka. TIP (Small Titanium Pearl) wykonany został z anodyzowanego na szaro tytanu i składa się z dwóch części. Śruba z rozpierakiem pozwala na zablokowanie i ukrycie paracordu wewnątrz koralika i tworzy estetyczne zakończenie noża, latarki czy breloka. Zawieszony na nożu czy latarce pomoże w wyjęciu noża z kieszeni lub pochwy albo przedłużając chwyt małej latarki.
Czytaj dalej

Narzędzie Brelok LionSTEEL Eggie EG-GY Multitool

$112,56 brutto, ( $91,51 netto )
Narzędzie Brelok LionSTEEL Eggie EG-GY Multitool to bardzo wygodny zestaw podstawowych narzędzi zawsze w zasięgu ręki w formie bardzo estetycznego, niewielkiego i lekkiego breloka do kluczy , który można przypiąć do kluczy lub plecaka. Narzędzie Brelok LionSTEEL Eggie EG-GY Multitool wykonany został z tytanu w kolorze szarym o owalnej konstrukcji, tworzącej podczas prac rękojeść narzędzia a same narzędzia (bity) wewnątrz ze stali nierdzewnej. W zestawie znajdują się wkrętaki typu torx w najczęściej stosowanych rozmiarach w nożach składanych (T6, T8, T10+T15), wkrętak płaski, zbijak do szyb i nóż, które możemy dowolnie wymieniać w magnetycznym gnieździe rękojeści oraz karabińczyk, który może zostać zdemontowany i sam stać się narzędziem.

Narzędzie Brelok LionSTEEL KKR 68 Torx T6 i Torx T8

$18,00 brutto, ( $14,63 netto )
Narzędzie Brelok LionSTEEL KKR 68 Torx T6 i Torx T8 to zestaw kluczy typu torx do większości noży LionSTEEL. KKR 68 to brelok z bitami Torx T6 i Torx T8 do pozycjonowania lub montażu/demontażu płetwy (flippera) w nożach LionSTEEL z systemem ReF, kołków i klipsa T.R.E. Może być również stosowany do wszystkich innych noży z Torx T8 i Torx T6. Pozwoli wyregulować piwot, dokręcić śrubki rękojeści. Może być zawsze pod ręką dzięki kółku do noszenia przy kluczach.

Narzędzie LionSTEEL HY 68 Torx T6 + Torx T8 + Klucz 1/4″

$27,60 brutto, ( $22,44 netto )
Narzędzie LionSTEEL HY 68 Torx T6 + Torx T8 + Klucz 1/4" to zestaw kluczy do większości noży LionSTEEL i innych. HY 68 to narzędzie serwisowe z bitami Torx T6 i Torx T8 oraz kluczem płaskim do pozycjonowania lub montażu/demontażu płetwy (flippera) w nożach LionSTEEL z systemem ReF, kołków i klipsa T.R.E. Może być również stosowany do wszystkich innych noży z Torx T8 i Torx T6. Pozwoli wyregulować piwot, dokręcić śrubki rękojeści lub klips. Można nim także wykręcić zbijak do szyb w modelu MYTO lub inną śrubę płaską 1/4".

Naszywka LionSTEEL PATCH-1 GR Green

$6,72 brutto, ( $5,46 netto )
Naszywka LionSTEEL PATCH-1 GR Green powstała z myślą o miłośnikach marki a jej wykonanie jasno podkreśla przywiązanie producenta do tradycyjnych wartości choć w nowoczesnym wydaniu. W przeszłości naszywki zaprojektowano na potrzeby wojska. Przyczepiano je na kurtki, inne części munduru lub plecaki. Dzięki nim łatwiej było można odróżnić przyjaciela od wroga. Dziś naszywki są bardzo popularne na rynku niemilitarnym, służą identyfikacji i personalizacji ubrań oraz osobistego sprzętu. W ciekawą naszywkę, może zaopatrzyć się w zasadzie każdy z nas. Dzięki naszywce możemy w prosty sposób podkreślić jakie jest nasze hobby i zainteresowania. Naszywki są popularne jako oznaka uczestnictwa w nieformalnych stowarzyszeniach i grupach. Naszywki wyróżniają nas, sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na nasz osobisty sposób.

Naszywka LionSTEEL PATCH-1 GY Grey

$6,72 brutto, ( $5,46 netto )
Naszywka LionSTEEL PATCH-1 GY Grey powstała z myślą o miłośnikach marki a jej wykonanie jasno podkreśla przywiązanie producenta do tradycyjnych wartości choć w nowoczesnym wydaniu. W przeszłości naszywki zaprojektowano na potrzeby wojska. Przyczepiano je na kurtki, inne części munduru lub plecaki. Dzięki nim łatwiej było można odróżnić przyjaciela od wroga. Dziś naszywki są bardzo popularne na rynku niemilitarnym, służą identyfikacji i personalizacji ubrań oraz osobistego sprzętu. W ciekawą naszywkę, może zaopatrzyć się w zasadzie każdy z nas. Dzięki naszywce możemy w prosty sposób podkreślić jakie jest nasze hobby i zainteresowania. Naszywki są popularne jako oznaka uczestnictwa w nieformalnych stowarzyszeniach i grupach. Naszywki wyróżniają nas, sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na nasz osobisty sposób.

Naszywka LionSTEEL PATCH-1 SN Sand

$6,72 brutto, ( $5,46 netto )
Naszywka LionSTEEL PATCH-1 SN Sand powstała z myślą o miłośnikach marki a jej wykonanie jasno podkreśla przywiązanie producenta do tradycyjnych wartości choć w nowoczesnym wydaniu. W przeszłości naszywki zaprojektowano na potrzeby wojska. Przyczepiano je na kurtki, inne części munduru lub plecaki. Dzięki nim łatwiej było można odróżnić przyjaciela od wroga. Dziś naszywki są bardzo popularne na rynku niemilitarnym, służą identyfikacji i personalizacji ubrań oraz osobistego sprzętu. W ciekawą naszywkę, może zaopatrzyć się w zasadzie każdy z nas. Dzięki naszywce możemy w prosty sposób podkreślić jakie jest nasze hobby i zainteresowania. Naszywki są popularne jako oznaka uczestnictwa w nieformalnych stowarzyszeniach i grupach. Naszywki wyróżniają nas, sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na nasz osobisty sposób.

Naszywka PVC LionSTEEL PATCH-1 LS Black

$6,72 brutto, ( $5,46 netto )
Naszywka PVC LionSTEEL PATCH-1 LS Black powstała z myślą o miłośnikach marki. W przeszłości naszywki zaprojektowano na potrzeby wojska. Przyczepiano je na kurtki, inne części munduru lub plecaki. Dzięki nim łatwiej było można odróżnić przyjaciela od wroga. Dziś naszywki są bardzo popularne na rynku niemilitarnym, służą identyfikacji i personalizacji ubrań oraz osobistego sprzętu. W ciekawą naszywkę, może zaopatrzyć się w zasadzie każdy z nas. Dzięki naszywce możemy w prosty sposób podkreślić jakie jest nasze hobby i zainteresowania. Naszywki są popularne jako oznaka uczestnictwa w nieformalnych stowarzyszeniach i grupach. Naszywki wyróżniają nas, sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na nasz osobisty sposób.

Nóż LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Black G10

$198,96 brutto, ( $161,76 netto )
LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Black G10 to nóż bardzo uniwersalny. Jest to projekt Tommaso Rumici powstały przy współpracy z Coltelleria Scintilla. H1 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Dość uniwersalna głownia z brzuszkiem i łukowatym grzbietem, nowoczesna, solidna stal oraz konstrukcja przypominająca karambit z pierścieniem palcowym znajdą wiele zastosowań. LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Black G10 posiada głownie w stylu modyfikowanego sheepsfoot, ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie stone wash. Rękojeść Solid® z jednego kawałka czarnego kompozytu G10 (Black G10) i back ring pozwalają na wygodny, bezpieczny chwyt. Pochwa noża z czarnej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Green Canvas

$198,96 brutto, ( $161,76 netto )
LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Green Canvas to nóż bardzo uniwersalny. Jest to projekt Tommaso Rumici powstały przy współpracy z Coltelleria Scintilla. H1 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Dość uniwersalna głownia z brzuszkiem i łukowatym grzbietem, nowoczesna, solidna stal oraz konstrukcja przypominająca karambit z pierścieniem palcowym znajdą wiele zastosowań. LionSTEEL H1 Stone Washed M390 Green Canvas posiada głownie w stylu modyfikowanego sheepsfoot, ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie stone wash. Rękojeść Solid® z jednego kawałka micarty (green canvas) i back ring pozwalają na wygodny, bezpieczny chwyt. Pochwa noża z czarnej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Black G10

$198,96 brutto, ( $161,76 netto )
LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Black G10 to nóż bardzo uniwersalny. Jest to projekt Tommaso Rumici powstały przy współpracy z Coltelleria Scintilla. H2 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Bardzo uniwersalna głownia z wydatnym brzuszkiem, nowoczesna, solidna stal oraz konstrukcja przypominająca karambit z pierścieniem palcowym znajdą wiele zastosowań. LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Black G10 posiada głownie w stylu drop point, ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie stone wash. Rękojeść Solid® z jednego kawałka czarnego kompozytu G10 (Black G10) i back ring pozwalają na wygodny, bezpieczny chwyt. Pochwa noża z czarnej skóry posiada wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Green Canvas

$198,96 brutto, ( $161,76 netto )
LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Green Canvas to nóż bardzo uniwersalny. Jest to projekt Tommaso Rumici powstały przy współpracy z Coltelleria Scintilla. H2 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Bardzo uniwersalna głownia z wydatnym brzuszkiem, nowoczesna, solidna stal oraz konstrukcja przypominająca karambit z pierścieniem palcowym znajdą wiele zastosowań. LionSTEEL H2 Stone Washed M390 Green Canvas posiada głownie w stylu drop point, ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie stone wash. Rękojeść Solid® z jednego kawałka micarty (green canvas) i back ring pozwalają na wygodny, bezpieczny chwyt. Pochwa noża z czarnej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL M1 Olive Wood M390 by Molletta

$177,36 brutto, ( $144,20 netto )
Nóż LionSTEEL M1 Olive Wood M390 by Molletta to ostrze bardzo wszechstronne powstałe w kooperacji włoskiego producenta z Maniago i projektanta znanego jako Molletta. M1 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Uniwersalny design, głownia drop point i wygodna rękojeść to cechy decydujące o atrakcyjności tego ostrza. Projekt z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nowinek materiałowych (nowoczesna stal M390), jak też lubujących się  w tradycyjnych, bardziej klasycznych rozwiązaniach takich jak wykorzystane w projekcie drewno i skóra. Nóż LionSTEEL M1 Olive Wood M390 by Molletta posiada roboczy profil ostrza typu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna oliwkowego (olive wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry oraz tytanowy koralik (TIP - small TItanium Pearl).
Czytaj dalej

Nóż LionSTEEL M1 Santos Wood M390 by Molletta

$177,36 brutto, ( $144,20 netto )
Nóż LionSTEEL M1 Santos Wood M390 by Molletta to ostrze bardzo wszechstronne powstałe w kooperacji włoskiego producenta z Maniago i projektanta znanego jako Molletta. M1 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Uniwersalny design, głownia drop point i wygodna rękojeść to cechy decydujące o atrakcyjności tego ostrza. Projekt z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nowinek materiałowych (nowoczesna stal M390), jak też lubujących się  w tradycyjnych, bardziej klasycznych rozwiązaniach takich jak wykorzystane w projekcie drewno i skóra. Nóż LionSTEEL M1 Santos Wood M390 by Molletta posiada roboczy profil ostrza typu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z palisandru (Santos wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry oraz tytanowy koralik (TIP - small TItanium Pearl).
Czytaj dalej

Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Black G10

$225,36 brutto, ( $183,22 netto )
Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Black G10 to nóż bardzo uniwersalny nadający się zarówno do bushcraft'u jak i szeroko pojętego outdoor'u a nawet do użytku codziennego (EDC). Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Black G10 posiada konstrukcję full tang, głownię w stylu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie satynowe. Rękojeść wykonano z czarnego kompozytu G10 (Black G10). Pochwa noża z brązowej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Canvas Micarta Green

$225,36 brutto, ( $183,22 netto )
Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Canvas Micarta Green to nóż bardzo uniwersalny nadający się zarówno do bushcraft'u jak i szeroko pojętego outdoor'u a nawet do użytku codziennego (EDC). Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Canvas Micarta Green posiada konstrukcję full tang, głownię w stylu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie satynowe. Rękojeść wykonano z zielonej micarty. Pochwa noża z brązowej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Olive Wood

$225,36 brutto, ( $183,22 netto )
Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Olive Wood to nóż bardzo uniwersalny nadający się zarówno do bushcraft'u jak i szeroko pojętego outdoor'u a nawet do użytku codziennego (EDC). Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Olive Wood posiada konstrukcję full tang, głownię w stylu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie satynowe. Rękojeść wykonano z teksturowanego drewna oliwkowego (Olive Wood). Pochwa noża z brązowej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Santos Wood

$225,36 brutto, ( $183,22 netto )
Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Santos Wood to nóż bardzo uniwersalny nadający się zarówno do bushcraft'u jak i szeroko pojętego outdoor'u a nawet do użytku codziennego (EDC). Nóż LionSTEEL M2M Satin M390 Santos Wood posiada konstrukcję full tang, głownię w stylu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma wykończenie satynowe. Rękojeść wykonano z teksturowanego drewna palisandru (Santos Wood). Pochwa noża z brązowej skóry umożliwia wiele form montażu i przenoszenia oraz jest kompatybilna z systemami MOLLE.

Nóż LionSTEEL T6 Black Canvas Satin 3V by Molletta

$359,76 brutto, ( $292,49 netto )
Nóż LionSTEEL T6 Black Canvas Satin 3V by Molletta to ostrze do wymagających zadań powstałe w kooperacji włoskiego producenta z Maniago i projektanta znanego jako Molletta. T6 to pokaźnych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor i survival. Niemalże "pancerna" budowa, długa głownia drop point i wygodna rękojeść to cechy bardzo pożądane w tej kategorii noży. Przez wzgląd na solidną konstrukcję i możliwość montażu do rozwiązań typu Molle, T6 to nóż rekomendowany również do użytku taktycznego. Nóż LionSTEEL T6 Black Canvas Satin 3V by Molletta to posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali CPM 3V posiada satynowe wykończenie a rękojeść typu Solid®, w którym to rozwiązaniu włoski producent się specjalizuje wykonano z czarnej micarty (black canvas). W komplecie z nożem znajduje się kabura z tworzywa kydex pozwalająca na przenoszenie w poziomie i w pionie (kompatybilna jak wspomniano wyżej z rozwiązaniami typu Molle).

Nóż LionSTEEL T6 Green Canvas Satin 3V by Molletta

$359,76 brutto, ( $292,49 netto )
Nóż LionSTEEL T6 Green Canvas Satin 3V by Molletta to ostrze do wymagających zadań powstałe w kooperacji włoskiego producenta z Maniago i projektanta znanego jako Molletta. T6 to pokaźnych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor i survival. Niemalże "pancerna" budowa, długa głownia drop point i wygodna rękojeść to cechy bardzo pożądane w tej kategorii noży. Przez wzgląd na solidną konstrukcję i możliwość montażu do rozwiązań typu Molle, T6 to nóż rekomendowany również do użytku taktycznego. Nóż LionSTEEL T6 Green Canvas Satin 3V by Molletta to posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem płaskim. Ostrze ze stali CPM 3V posiada satynowe wykończenie a rękojeść typu Solid®, w którym to rozwiązaniu włoski producent się specjalizuje wykonano z zielonej micarty (green canvas). W komplecie z nożem znajduje się kabura z tworzywa kydex pozwalająca na przenoszenie w poziomie i w pionie (kompatybilna jak wspomniano wyżej z rozwiązaniami typu Molle).
Czytaj dalej