Nóż do pizzy MK Knives & Tools Tactical Pizza Cutter Olive G10 | Elmax
Nóż do pizzy MK Knives & Tools Tactical Pizza Cutter Olive G10 | Elmax to projekt "odskocznia", odpowiedź na specjalne życzenie przyjaciół MK, fanów pizzy i entuzjastów jego pracy. Design spójny z pozostałymi pracami MK Knives & Tools. Jak zawsze detaliczne i czyste wykonanie oraz topowe materiały. W kształtach zauważalna dynamika i nowoczesność, oraz pełna utylitarność bez zbędnych "przerysowań" i dodatków. Tactical w nazwie podkreśla, że jest to produkt dla ludzi mobilnych i energicznych, oprócz pizzy posiadających bardziej ukierunkowane zainteresowania. Niemniej jednak nóż do pizzy polecamy każdemu fanowi tego kultowego włoskiego dania.
Nóż do pizzy MK Knives & Tools Tactical Pizza Cutter Olive G10 | Elmax posiada ostrze z topowej stali Elmax z innowacyjnym podwójnym szlifem wklęsłym (subtelne rowki na ostrzu) oraz rękojeść ze stali nierdzewnej z okładkami z oliwkowego kompozytu G10.
Nóż PG Knives | Piotr Gościniak Spikey | Elmax Green Canvas Micarta
Nóż PG Knives | Piotr Gościniak Spikey | Elmax Green Canvas Micarta to z pewnością projekt o nietuzinkowym designie.
Nóż Spikey to projekt o podwójnym, skomplikowanym szlifie ostrza. Szlif podzielony został na dwie części. Segment zlokalizowany bliżej rękojeści wykończony został szlifem płaskim z delikatnie zakrzywioną krawędzią tnącą przydatny w struganiu), kolejny szlifem wklęsłym (skuteczny do przygotowywania żywności). Obydwa odcinki rozdzielone zostały wyraźnym punktem na krawędzi tnącej. Na linii grzbietu wyróżnia się ścięcie (swedge) przydatne do nakłuwania oraz do pracy z krzesiwem.
Nóż PG Knives | Piotr Gościniak Spikey | Elmax Green Canvas Micarta posiada ostrze ze stali premium Elmax z dwutonowym wykończeniem (satyna na szlifie, piaskowanie na płazie). Rękojeść wykonana została z zielonej micarty. Na zakończeniu rękojeści znajdziemy zbijak do szyb. W komplecie z nożem otrzymujemy kaburę z zielonego kydexu.
Nóż MK Knives & Tools Crowbar “Wood Spirit II” | Vanadis 4 Extra
Nóż MK Knives & Tools Crowbar "Wood Spirit II" wprost emanuje siłą! To jeden z projektów zrealizowanych z myślą o wykonywaniu wymagających zadań survivalowych.
Potężny, uniwersalny, już na pierwszy rzut oka wpisujący się w definicję ekstremalnie wytrzymałego narzędzia!
Crowbar (MK-06) w wyjątkowym wykonaniu "Wood Spirit" to połączenie nowoczesnego designu oraz materiałów z elementami naturalnymi zauważalnymi w konstrukcji (drewno, skóra naturalna). Crowbar w prezentowanej wersji przygotowany tylko w jednym egzemplarzu prezentuje cechy użytkowe oraz kolekcjonerskie. To z jednej strony elegancki talizman a z drugiej "wół roboczy", którego naturalnym środowiskiem i przeznaczeniem jest środowisko leśne.
Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Crowbar "Wood Spirit II" posiada ostrze ze stali Vanadis 4 Extra (głownia o imponującej grubości 9 mm), pokrytej czarną powłoką PVD, rękojeść z kompozytu G10 (kolor Desert Tan) z wstawką z drewna stabilizowanego. W zestawie otrzymujemy kaburę z tworzywa Holstex w kolorze czarnym oraz dodatkową klamrę z Kydexu służącą do podpięcia noża do rozwiązań typu MOLLE. W zestawie również stalowy koralik MK w powłoce PVD.
Nóż Bona Knives Wilk Satin & Karelian Birch
Nóż Bona Knives Wilk Satin & Karelian Birch to projekt realizowany w pracowni Marcina Bony odwołujący się do świata zwierząt i symbolik z nim związanych.
Wilk to charyzmatyczny, przesiąknięty duchem wolności i swobody przedstawiciel fauny. Jest bystry, ma wyostrzone zmysły i wyjątkowy instynkt stadny. Wilk chroni siebie i tych, którzy są z nim związani. Nóż Wilk od Bona Knives prezentuje wyjątkową swobodę kształtów przez cały przekrój, od czubka ostrza aż po zakończenie rękojeści. Trudność szlifów zadziwia, a wprawa rzemieślnicza wykonującej je ręki imponuje. Wilk od Bony jest ostry jak zębiska jego zwierzęcego odpowiednika. Ostrość jest obustronna: od strony właściwej i górnej krawędzi tnącej. Dzięki temu ostrze prezentuje imponujące właściwości penetrujące. Wilk jest zawsze czujny, zwarty i gotowy a jego odpowiednik nożowy wyraża tą gotowość w konstrukcji pochewki z systemem wysokiego mocowania, aby ostrze było jak najbliżej chwytającej go ręki. Nóż Wilk i jego właściciel tworzą mini-watahę, której członkowie zawsze mogą na siebie liczyć!
Prezentowany nóż Bona Knives Wilk Satin & Karelian Birch posiada ostrze ze stali D2 z przepięknie wyprowadzoną ręcznie satyną poziomą. Nóż posiada rękojeść ze stabilizowanej brzozy karelskiej z gardą oraz pinami z alpaki (alpacca - nowe srebro). W komplecie z nożem otrzymujemy pochwę ze skóry naturalnej, ręcznie fakturowaną, kolorystyką dopasowaną do projektu.
Nóż MK Knives & Tools Nomad “HF2T”
Nóż MK Knives & Tools Nomad "BHF2T" to najbardziej uniwersalny nóż z ostrzem stałym wśród modeli zaprojektowanych przez polskiego knifemkera Marcina Kampkę.
Nomad zaplanowany został jako narzędzie pierwszego wyboru na wypady terenowe, kempingi i dłuższe obozowanie. Jego nowoczesny ale stonowany design przypadnie zapewne do gustu bardzo zróżnicowanym użytkownikom. Tradycjonaliści docenią jego optymalne wymiary oraz kształt wykorzystujący naturalne zagłębienia dłoni, sympatycy nowinek - użyte w procesie wytwórczym materiały i sposób wykończenia. Nomad to nóż, który z pewnością byłby odpowiedzią na pytanie jakie ostrze zabrać, kiedy moglibyśmy wybrać tylko i wyłącznie jedno narzędzie (aby móc pracować nim jak najbardziej uniwersalnie). To właśnie Nomad z pośród wszystkich modeli MK Knives & Tools będzie można stosować najbardziej wszechstronnie.
Nóż Muela Tactical Rubber Handle 180 mm (SCORPION-18W)
Nóż Muela Tactical Rubber Handle 180 mm (SCORPION-18W) to wszechstronny nóż wielozadaniowy, który zachwyci Cię już na pierwszy rzut oka. Seria noży SCORPION to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów hiszpańskiej firmy Muela. Te wyjątkowo wszechstronne noże z masywną klingą doskonale sprawdzają się w różnych warunkach, będąc jednocześnie niezastąpionymi narzędziami survivalowymi, biwakowymi oraz taktycznymi.
Nóż składany Muela Tactical Folding Knife 100 mm (PANZER-10DES)
Nóż składany Muela Tactical Folding Knife 100 mm (PANZER-10DES) to solidny składany nóż taktyczny, który zapewni niezawodność w każdych warunkach. Wyposażony w matową powłokę i klingę ze stali MOVA-60, ten folder spełni oczekiwania zarówno jako nóż survivalowy, jak i EDC.
Nóż Extrema Ratio Fulcrum Black Forprene, Black N690 (04.1000.0082/BLK)
Nóż Extrema Ratio Fulcrum Black Forprene, Black N690 (04.1000.0082/BLK) to absolutny przełom w projektowaniu noży wielofunkcyjnych. Ten wyjątkowy nóż stał się nieodłącznym elementem włoskiej misji Nibbo w Afganistanie. To narzędzie narodziło się dzięki współpracy z włoską jednostką alpejską COMALP, która miała na celu odświeżenie wyposażenia indywidualnego żołnierza.
Nóż do rzucania Mikov Throwing Knife Rounded (720-N-23)
Nóż do rzucania Mikov Throwing Knife Rounded (720-N-23) to nóż do rzucania (rzutka) o konstrukcji full tang, stworzony przez cenioną czeską firmę z Mikulasovic. Ta firma działa w regionie specjalizującym się w produkcji wyrobów nożowniczych od roku 1794 i zyskała przydomek "czeskiego Solingen". Ten masywny i doskonale wyważony nóż doskonale sprawdzi się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i początkujących adeptów sztuki rzucania. Trening z użyciem tego noża pozwoli Ci na wyrobienie nawyków prawidłowego chwytu podczas rzutu, szybkiej oceny odległości do celu oraz doskonalenie techniki rzucania.
Nóż składany Bestech Mothus Light Bronze Titanium, Black PVD M390 by Kombou (BT2206C)
Nóż składany Bestech Mothus Light Bronze Titanium, Black PVD M390 by Kombou (BT2206C) to wyjątkowy folder EDC, który trafi w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników noży. To efekt współpracy polskiego projektanta Grzegorza "Kombou" Grabarskiego z renomowaną firmą Bestech Knives. Misternie zdobiona rękojeść z tytanu, doskonała stal ostrza oraz intuicyjna blokada to cechy, które uczynią ten nóż jednym z Twoich ulubionych narzędzi.