Pruciak Protector

Pruciak Protector

Pruciak Protector to rodzina akcesoriów do pielęgnacji autorstwa zajmującego się profesjonalnym knifemakingiem Pawła Pruciaka (Pruciak Custom Knives). Będący członkiem społeczności twórców noży Paweł Pruciak, bazując na własnych doświadczeniach i głosach kolegów z branży zauważył zapotrzebowanie na artykuły do pielęgnacji ostrzy i innych elementów noży. Rzeczą naturalną jest, że jednym z pierwszych pytań osoby kupującej nóż, niezależnie od tego, czy kieruje je bezpośrednio do wykonawcy, czy sprzedawcy jest właśnie to o artykuły do ich pielęgnacji. Paweł Pruciak z rodziną produktów Pruciak Protector udzielił odpowiedzi na to pytanie tworząc artykuły do zabezpieczenia ostrzy, rękojeści, skórzanych pochew i innych elementów.

Asortyment

Rodzina produktów Pruciak Protector na dzień dzisiejszy to m.in.: woski Protector Standard (Original), Protector Blade, Protector Leather, Protector Exotic, Protector Atena oraz olejek Protector Glide. Produkty powstają z wyłącznie naturalnych składników, bezpiecznych w kontakcie z żywnością. Rodzina wosków zaprojektowana została w formie wygodnych aplikatorów, w formie szminki. Sztyfty są bardzo łatwe w użyciu, zajmują minimalną ilość miejsca, dzięki czemu łatwo zabrać je ze sobą w podróż czy w teren. Olejek dystrybuowany w formie buteleczki z wygodnym zakraplaczem, również cechuje prostota obsługi i kompaktowość.

Protector Standard (Original)

Pruciak Protector Standard (Original) to wosk pielęgnacyjny uniwersalny w zastosowaniu, służący do kompleksowej ochrony wszystkich elementów składowych noża: stalowego ostrza, rękojeści (z drewna, z micarty itd.), pokrowca na nóż (skórzana pochwa). Nadaje połysku, chroni przed wodą. Zrobiony z całkowicie naturalnych składników jest bezpieczny w kontakcie z żywnością.

Protector Blade

Pruciak Protector Blade to wosk przeznaczony do pielęgnacji ostrza i jego konserwacji. Rekomendowany szczególnie do zabezpieczenia ostrza noża, maczety i innych ostrzy w przypadku, kiedy planowane jest dłuższe ich nieużywanie. Do szybkiego zabezpieczenia ostrza i całego noża wystarczy Protector Standard (Original).

Protector Leather

Pruciak Protector Leather przeznaczony do pielęgnacji skór i ich konserwacji. Rekomendowany szczególnie do zabezpieczenia bardziej zaniedbanych skór oraz tych, które nie będą używane dłuższy czas. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji skór wystarczy Protector Standard (Original).

Protector Exotic

Pruciak Protector Exotic rekomendowany szczególnie do pielęgnacji drewna egzotycznego, a ogólnie rzecz ujmując – do konserwacji rękojeści. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji wystarczy Protector Standard (Original).

Protector Atena

Pruciak Protector Atena z dodatkiem zapachowym to wosk uniwersalny w zastosowaniu, przeznaczony do kompleksowej ochrony wszystkich elementów składowych noża: stalowego ostrza, rękojeści (z drewna, z micarty itd.), pokrowca na nóż (skórzana pochwa). Nadaje połysku, chroni przed wodą. Zrobiony z całkowicie naturalnych składników jest bezpieczny w kontakcie z żywnością.

Protector Glide

Pruciak Protector Glide to w 100% naturalna mieszanka olejów do smarowania śrub (w tym pivotów) i innych elementów pracujących w nożach składanych.
Odpowiednio lepki, nie wysychający i trzymający się smarowanej powierzchni. Wytrzymałość temperaturowa olejku, aż do 200° C, pozwala na stosowanie w miejscach gdzie występuje zwiększone zjawisko tarcia materiału o materiał (m.in. miejsca łożyskowania). Oprócz smarowania konserwuje i zabezpiecza przed korozją.

Olejek dedykowany do noży składanych, multitooli, zapięć zegarków, gwintów, elementów broni palnej itd.

Ofertę Pruciak Protector znajdziesz TUTAJ!

Olejek do noży Pruciak Protector Glide

29,99  brutto, ( 24,38  netto )
Olejek do noży Pruciak Protector Glide opracowany przez Pawła Pruciaka. W 100% naturalna mieszanka olejów do smarowania śrub (w tym pivotów) i innych elementów pracujących w nożach składanych. Odpowiednio lepki, nie wysychający i trzymający się smarowanej powierzchni. Wytrzymałość temperaturowa olejku, aż do 200° C, pozwala na stosowanie w miejscach gdzie występuje zwiększone zjawisko tarcia materiału o materiał (m.in. miejsca łożyskowania). Oprócz smarowania konserwuje i zabezpiecza przed korozją. Olejek dedykowany do noży składanych, multitooli, zapięć zegarków, gwintów, elementów broni palnej itd. Olejek do noży Pruciak Protector Glide dostarczany jest w poręcznej buteleczce o pojemności 10 mm z zakraplaczem służącym do łatwej aplikacji na wybranych elementach.

Olejek do noży Pruciak Protector Glide O.T.U. Aplikator Jednorazowy

6,49  brutto, ( 5,28  netto )
Olejek do noży Pruciak Protector Glide O.T.U. Aplikator Jednorazowy opracowany przez Pawła Pruciaka. W 100% naturalna mieszanka olejów do smarowania śrub (w tym pivotów) i innych elementów pracujących w nożach składanych. Odpowiednio lepki, nie wysychający i trzymający się smarowanej powierzchni. Wytrzymałość temperaturowa olejku, aż do 200° C, pozwala na stosowanie w miejscach gdzie występuje zwiększone zjawisko tarcia materiału o materiał (m.in. miejsca łożyskowania). Oprócz smarowania konserwuje i zabezpiecza przed korozją. Olejek dedykowany do noży składanych, multitooli, zapięć zegarków, gwintów, elementów broni palnej itd. Olejek do noży Pruciak Protector Glide O.T.U. Aplikator Jednorazowy dostarczany jest w pipecie jednorazowego użytku. Wystarczy odciąć plastikową zatyczkę i aplikator jest gotowy do użycia.
Czytaj dalej

Skórzane etui na Pruciak Protectory i inne elementy

189,99  brutto, ( 154,46  netto )
Skórzane etui na Pruciak Protectory i inne elementy opracowany przez Pawła Pruciaka. Skórzane etui pomieści 4 sztyfty z rodziny wosków do pielęgnacji i konserwacji ostrzy noży, rękojeści, elementów skórzanych itd. Etui może służyć na inne drobne elementy o wielkości sztyftu 66 mm (wysokość) x 16 mm (średnica). Etui nie zawiera sztyftów. Sztyfty są do kupienia oddzielnie.  

Wosk do noży Pruciak Protector Atena w sztyfcie uniwersalny z dodatkiem zapachowym

19,89  brutto, ( 16,17  netto )
Wosk do noży Pruciak Protector Atena w sztyfcie uniwersalny z dodatkiem zapachowym opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia noża podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Uniwersalny w zastosowaniu, do kompleksowej ochrony wszystkich elementów składowych noża: stalowego ostrza, rękojeści (z drewna, z micarty itd.), pokrowca na nóż (skórzana pochwa). Nadaje połysku, chroni przed wodą. Zrobiony z całkowicie naturalnych składników jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Atena zawiera dodatek zapachowy. W trakcie użycia wyczuwalne są wydzielające się z wosku nuty zapachowe dzikiej róży, słodycz pomarańczy, aromat mięty pieprzowej.

Wosk do noży Pruciak Protector Blade w sztyfcie do pielęgnacji ostrza

29,99  brutto, ( 24,38  netto )
Wosk do noży Pruciak Protector Blade w sztyfcie do pielęgnacji ostrza opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia ostrza podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Przeznaczony do pielęgnacji ostrza i jego konserwacji. Rekomendowany szczególnie do zabezpieczenia ostrza noża, maczety i innych ostrzy w przypadku, kiedy planowane jest dłuższe ich nieużywanie. Do szybkiego zabezpieczenia ostrza i całego noża wystarczy Protector Standard (Original) czarny. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Wosk do noży Protector Blade w sztyfcie dla łatwej identyfikacji został opatrzony etykietą w kolorze szarym.

Wosk do noży Pruciak Protector Exotic w sztyfcie do pielęgnacji rękojeści noży

29,99  brutto, ( 24,38  netto )
Wosk do noży Pruciak Protector Exotic w sztyfcie do pielęgnacji rękojeści noży opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia materiałów rękojeści noży (drewno, drewno egzotyczne, drewno stabilizowane, laminaty) podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Rekomendowany szczególnie do pielęgnacji drewna egzotycznego. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji wystarczy Protector Standard (Original) czarny. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Wosk do noży Protector Exotic w sztyfcie dla łatwej identyfikacji został opatrzony etykietą w zielonym.

Wosk do noży Pruciak Protector Leather w sztyfcie do pielęgnacji elementów skórzanych

29,99  brutto, ( 24,38  netto )
Wosk do noży Pruciak Protector Leather w sztyfcie do pielęgnacji elementów skórzanych opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia skór pochw, sakw i inych elementów podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Przeznaczona do pielęgnacji skór i ich konserwacji. Rekomendowany szczególnie do zabezpieczenia bardziej zaniedbanych skór oraz tych, które nie będą używane dłuższy czas. Do szybkiej i codziennej pielęgnacji skór wystarczy Protector Standard (Original) czarny. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd. Wosk do noży Protector Leather w sztyfcie dla łatwej identyfikacji został opatrzony etykietą w brązowym.

Wosk do noży Pruciak Protector Standard (Original) w sztyfcie

19,99  brutto, ( 16,25  netto )
Wosk do noży Pruciak Protector Standard (Original) w sztyfcie opracowany przez Pawła Pruciaka. Autorska receptura do pielęgnacji i zabezpieczenia noża podana w formie wygodnego, kieszonkowego aplikatora o wielkości szminki do ust. Uniwersalny w zastosowaniu, do kompleksowej ochrony wszystkich elementów składowych noża: stalowego ostrza, rękojeści (z drewna, z micarty itd.), pokrowca na nóż (skórzana pochwa). Nadaje połysku, chroni przed wodą. Zrobiony z całkowicie naturalnych składników jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Minimalistyczny, nie zajmujący dużo miejsca. Świetne rozwiązanie pomagające zadbać o swój ekwipunek w trakcie wypadu do lasu, wyjazdu, wycieczki, kempingu itd.