Nóż składany FOX Edge Atrax FE-026 AOD by Denis Simonutti
Nóż składany FOX Edge Atrax FE-026 AOD by Denis Simonutti to projekt powstały w kooperacji włoskiego designera z producentem z zagłębia nożowego w Maniago.
Atrax to budżetowy nóż na codzienny użytek. Przyjemna ergonomia i użytkowe ostrze przydadzą się podczas typowych zadań codziennych (EDC).
Nóż składany FOX Edge Atrax FE-026 AOD by Denis Simonutti posiada głownię ze stali nierdzewnej 9Cr13MoV (w czarnej powłoce black Indroglider stonewashed) oraz rękojeść ze stalowymi linersami i okładkami z zielonego aluminium. Ostrze noża otwieramy jedną ręką używając do tego flippera lub otworów w głowni. Otwartą głownię przed zamknięciem zabezpiecza blokada liner lock. Nóż wyposażony został w stalowy klips mocujący.
Nóż QSP Knife Neckmuk QS125-C
Neckmuk to produkowany przez QSP Knife projekt Arthur’a Brehm’a.
Jest to typowy nóż typu neck (na szyję), co podkreślone zostało również w jego nazwie. Miano Neckmuk odnosi się również bezpośrednio do kształtu ostrza wzorowanego na nożach używanych przez jednego z bardziej znanych dziewiętnastowiecznych amerykańskich popularyzatorów życia na łonie natury Georga „Nessmuk’a” Sears’a.
Z racji tego, że Nessmuk dużą część swojego życia spędzał w terenie, uważał że nóż do obozowania nie powinien być zbyt dużych rozmiarów, w tym mieć przesadzonej grubości a jego kształt powinien pomagać w oprawianiu zwierzyny, krojeniu mięsa i przygotowywaniu jedzenia.
Projekt Neckmuk zdecydowanie mieści się w tym kanonie. Jest to mały, poręczny i zwinny nóż z ostrzem stałym, który sprawdzi się podczas różnorodnych aktywności terenowych, ale z powodzeniem może być też Twoim ostrzem codziennego użytku.
