Fox Knives

We make it sharp!

Fox Knives i Oreste Frati S.R.L.

Fox Knives, to zapewne najbardziej znana marka włoskiej firmy Oreste Frati S.R.L., założonej we włoskim Maniago w 1977 roku. Fundatorem jest Oreste Frati, którego imię i nazwisko dały nazwę firmę, a jego inicjały znajdziemy w słowie FOX. Historia firmy, to suma doświadczeń założyciela i jego zespołu, to ogromna ilość zrealizowanych projektów produkcyjnych, wprowadzanych i wielokrotnie nagradzanych innowacji, to ewolucja która doprowadziła do świetnie prosperującego i znanego w świecie nożowym przedsiębiorstwa.

Na dzień dzisiejszy w skład grupy FOX (Fox Group) wchodzą: FOX Cutlery oraz DEFCON5.

Działalność FOX Knives ściśle związana jest z rozwojem następujących marek: FOX Knives, Black FOX, FKMD, FOX Edge, DUE CIGNI (noże kuchenne).

Fox Knives jako marka wiodąca

Fox Knives jest najbardziej znaną marką grupy FOX. Nazwa jest rozpowszechniona do tego stopnia, że praktycznie funkcjonuje na rynku zamiennie z nazwą przedsiębiorstwa. Przekrój asortymentowy marki jest bardzo szeroki. W ofercie znajdziemy bardzo zróżnicowane projekty, zarówno własne jak też powstałe w wyniku współpracy ze znanymi światowymi designerami (knifemakerami i designerami noży). Asortyment prezentuje bogactwo rozwiązań, mechanizmów noży, materiałów i kształtów, od bardziej podstawowych po najbardziej ekskluzywne. Znajdziemy w nim szerokie reprezentacje produktowe noży składanych i noży z ostrzem stałym. Wśród projektantów naszą uwagę przykują znane w świecie nożowym nazwiska takie jak: Gudy Van Poppel, Jasper Voxnaes, Denis Simonutti, Jens Anso, Bob Terzuola itd.

Fox Knives i materiały

Fox Knives w swojej działaności stosuje najnowsze technologie i rozwiązania. Dotyczy to zarówno procesu w produkcyjnego jak też stosowanych materiałów. Głownie noży powstają z różnorodnych stali m.in. CPM S90V, CPM 20V, M390, Elmax, N690Co, D2,n 440C, 420C, BECUT, 1.4116, NILOX i innych. Rękojeści w nożach składanych i nożach z ostrzem stałym z: tytanu, G10, micarty, włókna węglowego (carbon fibre i fat carbon), aluminium 7075, miedzi (copper), mosiądzu (brass), nylonu FRN, drewna, drewna stabilizowanego i wielu innych.

FKMD – Fox Knives Military Division

Marka FKMD powstała w rezultacie współpracy grupy FOX z branżą wojskową, utworzona dla odróżnienia produkcji na potrzeby wojska od produkcji na potrzeby rynku cywilnego. Marka istniejąca od 2005 roku kieruje swoją ofertę do fanów militariów i sprzętu taktycznego. Wiele z produktów występujących w FKMD posiada certyfikację NATO Stock Number (NSN), 13-cyfrowy kod numeryczny identyfikujący produkty w krajach NATO.

Black FOX

Black FOX to linia produktów zaprojektowana na potrzeby użytku outdoorowego, życia obozowego, wędkarstwa i łowiectwa i codziennego użytku (EveryDay Carry – EDC). Produkty Black FOX częściej wykonane z budżetowych materiałów, są dostępne dla szerokiego grona użytkowników

Fox Edge

Fox Edge to budżetowa linia produktów na potrzeby najbardziej podstawowego użytku.

Ofertę noży FOX Knives znajdziesz TUTAJ!

Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Czarny 6 cm

$0,91 brutto, ( $0,74 netto )
Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Czarny 6 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Czarny 6 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Czarny 6 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.

Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Zielony 6 cm

$0,91 brutto, ( $0,74 netto )
Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Zielony 6 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Zielony 6 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 6 Aluminiowy IO-30706 Zielony 6 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.

Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Czarny 7 cm

$1,03 brutto, ( $0,84 netto )
Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Czarny 7 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Czarny 7 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Czarny 7 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.

Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Zielony 7 cm

$1,03 brutto, ( $0,84 netto )
Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Zielony 7 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Zielony 7 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 7 Aluminiowy IO-30707 Zielony 7 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.

Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Czarny 8 cm

$1,15 brutto, ( $0,93 netto )
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Czarny 8 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Czarny 8 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Czarny 8 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.
Czytaj dalej

Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm

$1,15 brutto, ( $0,93 netto )
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność. Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd. Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.

Karta survivalowa FOX Knives 2000 Piastrina Survival INOX

$8,14 brutto, ( $6,62 netto )
Karta survivalowa FOX Knives 2000 Piastrina Survival INOX to multi-narzędzie codziennego użytku. Karta survivalowa wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej posiadająca szereg użytecznych funkcji przydatnych w życiu codziennym. Kompaktowa, o wymiarach mniejszych niż karta płatnicza zmieści się do portfela, kieszeni, saszetki itd., aby w razie potrzeby zawsze była pod ręką. Survivalowa z nazwy, uniwersalna z zastosowania. Tak jak banknot rezerwowy ukryty wśród naszego codziennego wyposażenia, karta ma być 'ostatnią linią obrony' na wypadek braku narzędzia podstawowej potrzeby. Zostawimy nóż w domu, ostrze karty udostępni swoją krawędź tnącą. Odkręci nam się śrubka przy wózku dla dziecka, karta z pewnością ją dokręci. Urwiemy uchwyt otwierający konserwę w trakcie pikniku w parku, karta poradzi sobie z tym wyzwaniem. Wszystkie funkcjonalności karty podajemy w dalszej części opisu.

Multitool Black FOX BF-200 | Czarny 17 Funkcji

$25,92 brutto, ( $21,07 netto )
Multitool Black FOX BF-200 | Czarny 17 Funkcji to włoski projekt wykonany na potrzeby codziennego użytku. Multitool Black FOX BF-200 to pełnowymiarowe składane narzędzie o wielu funkcjonalnościach zaprojektowane w kompaktowej, poręcznej formie. Wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej pokrytej czarną powłoką tytanową jest uniwersalnym narzędziem dla każdego rodzaju użytkownika. Przez wzgląd na solidną konstrukcję i cechy taktyczne (czarny kolor) rekomendowany jest również dla służb mundurowych. Multitool Black FOXBF-200 jest dostarczany w zestawie z nylonową pochwą umożliwiającą montaż do paska lub do systemów typu MOLLE.

Multitool Black FOX BF-201 | 13 Funkcji

$22,80 brutto, ( $18,54 netto )
Multitool Black FOX BF-201 | 13 Funkcji to włoski projekt wykonany na potrzeby codziennego użytku. Multitool Black FOX BF-201 to poręczne składane narzędzie o wielu funkcjonalnościach zaprojektowane w kompaktowej formie. Wykonany z wytrzymałej stali narzędziowej posiada okładki rękojeści z wytrzymałego, anodyzowanego na czarny kolor aluminium. Lekki i solidny, rekomendowany dla majsterkowicza i każdego rodzaju użytkownika. Przez wzgląd na zawarte w nim narzędzia może być narzędziem wspierającym dla elektronika hobbysty*. Multitool Black FOXBF-201 jest dostarczany w zestawie z nylonową pochwą umożliwiającą montaż do paska lub do systemów typu MOLLE.
*Praca tylko i wyłącznie bez napięcia elektrycznego. Multitool nie posiada izolacji zabezpieczającej przed porażaniem prądem w trakcie pracy pod napięciem.

Multitool Black FOX BF-205 OR Pocket Boss Multi Tool Aluminium Orange

$14,16 brutto, ( $11,51 netto )
Multitool Black FOX BF-205 OR Pocket Boss Multi Tool Aluminium Orange to włoski projekt wykonany na potrzeby codziennego użytku. Multitool Black FOX BF-205 OR to mini narzędzie zaprojektowane w formie breloka do kluczy. Do podpinania służy specjalnie zaprojektowane na ten cel oczko, ułatwiające przenoszenie. Poszczególne narzędzia wykonane zostały ze stali nierdzewnej 420 (Stainless Steel AISI 420), natomiast obudowę z tworzywa i anodyzowanego na czarny kolor aluminium. Multitool z pewnością wyróżnia blokada narzędzi, zapobiegająca ich niekontrolowanemu złożeniu podczas użytkowania. Całość prezentuje się bardzo subtelnie i ładnie. BF-205 to gadżet idealny na prezent, to świetna propozycja na pierwszą linię naszego sprzętu EDC.  

Multitool Black FOX BF-205 Pocket Boss Multi Tool Aluminium Black

$14,16 brutto, ( $11,51 netto )
Multitool Black FOX BF-205 Pocket Boss Multi Tool Aluminium Black to włoski projekt wykonany na potrzeby codziennego użytku. Multitool Black FOX BF-205 to mini narzędzie zaprojektowane w formie breloka do kluczy. Do podpinania służy specjalnie zaprojektowane na ten cel oczko, ułatwiające przenoszenie. Poszczególne narzędzia wykonane zostały ze stali nierdzewnej 420 (Stainless Steel AISI 420), natomiast obudowę z tworzywa i anodyzowanego na czarny kolor aluminium. Multitool z pewnością wyróżnia blokada narzędzi, zapobiegająca ich niekontrolowanemu złożeniu podczas użytkowania. Całość prezentuje się bardzo subtelnie i ładnie. BF-205 to gadżet idealny na prezent, to świetna propozycja na pierwszą linię naszego sprzętu EDC.  

Multitool Black FOX BF-205 R Pocket Boss Multi Tool Aluminium Red

$14,16 brutto, ( $11,51 netto )
Multitool Black FOX BF-205 R Pocket Boss Multi Tool Aluminium Red to włoski projekt wykonany na potrzeby codziennego użytku. Multitool Black FOX BF-205 R to mini narzędzie zaprojektowane w formie breloka do kluczy. Do podpinania służy specjalnie zaprojektowane na ten cel oczko, ułatwiające przenoszenie. Poszczególne narzędzia wykonane zostały ze stali nierdzewnej 420 (Stainless Steel AISI 420), natomiast obudowę z tworzywa i anodyzowanego na czarny kolor aluminium. Multitool z pewnością wyróżnia blokada narzędzi, zapobiegająca ich niekontrolowanemu złożeniu podczas użytkowania. Całość prezentuje się bardzo subtelnie i ładnie. BF-205 to gadżet idealny na prezent, to świetna propozycja na pierwszą linię naszego sprzętu EDC.  

Nóż FOX Knives FX-634 FKMD RYU by Black Roc Knives

$184,56 brutto, ( $150,05 netto )
Nóż FOX Knives FX-634 FKMD RYU by Black Roc Knives to projekt o przeznaczeniu taktycznym. RYU to nóż powstały przy współpracy z Black Roc Knives, na podstawie wersji custom. Charakteryzuje go relatywnie długa głownia z unoszącym się lekko sztychem oraz ergonomiczna, agresywnie teksturowana rękojeść z podcięciem pod palce dla bezpiecznego chwytu. Nóż FOX Knives FX-634 FKMD RYU by Black Roc Knives ma konstrukcję full tang, głownię trailing point ze szlifem płaskim a całość została wykończona w stylu black Idroglider stonewash. Do konstrukcji przykręcone zostały okładki z czarnego kompozytu G10. Zestaw uzupełnia kabura z kydex'u dzięki, której nóż może być przenoszony w pozycji pionowej lub horyzontalnej.

Nóż FOX Knives FX-634 MOD FKMD RYU by Black Roc Knives

$174,96 brutto, ( $142,24 netto )
Nóż FOX Knives FX-634 MOD FKMD RYU by Black Roc Knives to projekt o przeznaczeniu taktycznym. RYU to nóż powstały przy współpracy z Black Roc Knives, na podstawie wersji custom. Charakteryzuje go relatywnie długa głownia z unoszącym się lekko sztychem oraz ergonomiczna, agresywnie teksturowana rękojeść z podcięciem pod palce dla bezpiecznego chwytu. Nóż FOX Knives FX-634 MOD FKMD RYU by Black Roc Knives ma konstrukcję full tang, głownię trailing point ze szlifem płaskim a całość została wykończona w stylu stonewash. Do konstrukcji przykręcone zostały okładki z jasnozielonej micarty (OD green). Zestaw uzupełnia kabura z kydex'u dzięki, której nóż może być przenoszony w pozycji pionowej lub horyzontalnej.

Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart

$165,36 brutto, ( $134,44 netto )
Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart to projekt powstały w kooperacji niemieckiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Perser to nóż z ostrzem stałym na pierwszy rzut oka kojarzący się z nożami typu perskiego. Do tego zresztą nawiązuje też nazwa. Jednakże sam design oprócz krzywizny grzbietu jest już bardziej stonowany niż historyczne 'persiany'. Kompaktowa budowa i dość wysmukłe ostrze sprawdzą się z pewnością podczas przygotowywania żywności w terenie. Nóż FOX Knives Perser FX-143 MB Niolox Black Jute Micarta by Markus Reichart posiada głownię ze stali Niolox z satynowanym wykończeniem. Okładziny rękojeści uformowane zostały z czrnej micarty (Black Jute Micarta) a do jego przenoszenia służy skórzana pochwa.
Czytaj dalej

Nóż ratowniczy specjalny FKMD FOX Rescue Emergency Tool AISI 420 Black

$16,56 brutto, ( $13,46 netto )
Nóż ratowniczy specjalny FKMD FOX Rescue Emergency Tool AISI 420 Black to projekt włoskiego producenta wykonany na potrzeby wojska i udostępniony dla użytkowników cywilnych. Nóż ratowniczy FKMD to narzędzie ratunkowe stworzone, aby zapewnić bardzo prostą i szybką reakcję w przypadku natychmiastowej potrzeby przecięcia lin, linki spadochronowej, pasów bezpieczeństwa, sieci rybackich i tak dalej. Pochwa posiada z tyłu klips umożliwiający umieszczenie narzędzia w różnych pozycjach w kurtce bojowej, a także w sprzęcie nurkowym, szlufkach plecaka itp. Dzięki otworowi z przodu, po dołączeniu linki można używać go jako noż na szyję. Nóż posiada numer identyfikacyjny NATO: NSN 5110-15-000-0215. Nóż posiada ostrze ząbkowane z nierdzewnej stali 420J2B oraz rękojeść i kaburę z tworzywa FRN NYLON® (reinforced fiberglass - black) o czarnym kolorze.

Nóż składany Black Fox Argus BF-760

$62,16 brutto, ( $50,54 netto )
Nóż składany FOX Knives Argus BF-760 to lekki nóż do użytku codziennego (EDC). Black Fox Argus posiada ergonomiczną rękojeść, niską wagę i stosunkowo długą głownię, co pozwoli na wykorzystanie tego noża do większości zadań. Sprawdzi się na wycieczce, w biurze a nawet pomoże w kuchni. Nóż składany FOX Knives Argus BF-760 posiada głownię wharncliffe ze szlifem płaskim i wykończenie black stoneawsh dla ukrywania ewentualnych rys. Otwierany jest flipperem pozwalającym na szybkie rozłożenie noża a za blokowanie odpowiada liner lock. Rękojeść to stalowe linersy, połączone stalowym, anodyzowanym backspacerem oraz okładki z G10. Całość uzupełnia stalowy klips (Tip-Up).

Nóż składany Black Fox Argus BF-760 W

$59,76 brutto, ( $48,59 netto )
Nóż składany FOX Knives Argus BF-760 W to lekki nóż do użytku codziennego (EDC). Black Fox Argus posiada ergonomiczną rękojeść, niską wagę i stosunkowo długą głownię, co pozwoli na wykorzystanie tego noża do większości zadań. Sprawdzi się na wycieczce, w biurze a nawet pomoże w kuchni. Nóż składany FOX Knives Argus BF-760 W posiada głownię wharncliffe ze szlifem płaskim i wykończenie satynowym. Otwierany jest flipperem pozwalającym na szybkie rozłożenie noża a za blokowanie odpowiada liner lock. Rękojeść to stalowe linersy, połączone stalowym, anodyzowanym backspacerem oraz okładki z drewna ziricote. Całość uzupełnia stalowy klips (Tip-Up).

Nóż składany Black FOX B.Key BF-750 BL Blue by Beric Design

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 BL Blue by Beric Design to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago przy współpracy z knifemakerem Beric Knives. B.Key to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. B.Key to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. B.Key otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 BL Blue by Beric Design posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440A (wykończenie: stone washed) oraz rękojeść z anodyzowanego na niebiesko aluminium. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.

Nóż składany Black FOX B.Key BF-750 Black by Beric Design

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 Black by Beric Design to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago przy współpracy z knifemakerem Beric Knives. B.Key to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. B.Key to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. B.Key otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 Black by Beric Design posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440A (wykończenie: stone washed) oraz rękojeść z anodyzowanego na czarno aluminium. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.
Czytaj dalej

Nóż składany Black FOX B.Key BF-750 OD Green by Beric Design

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 OD Green by Beric Design to projekt wykonany przez znanego włoskiego producenta Fox Cutlery z zagłębia nożowego w Maniago przy współpracy z knifemakerem Beric Knives. B.Key to folder w formie breloka do kluczy, to ostrze które można ze sobą zabrać praktycznie zawsze i wszędzie. B.Key to mały spryciarz, który zawsze wpadnie do ręki kiedy będzie potrzebny. B.Key otworzy niejeden karton, niejedną paczkę i rozetnie niejeden splątany węzeł. Nóż składany FOX Knives B.Key BF-750 OD Green by Beric Design posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440A (wykończenie: stone washed) oraz rękojeść z anodyzowanego na zielono aluminium. Głownię noża blokuje liner lock, a do jego przenoszenia służy stalowy klips mocujący lub brelok: kółko stalowe z parcianą naszywką identyfikacyjną znajdująca się w zestawie.

Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 by Serge Panchenko

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 by Serge Panchenko to projekt powstały w kooperacji ukraińskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Bean to nóż produkowany przez wiele lat jako wyrób customowy, udostępniony przez jego twórcę Serge Panchenko (Serge Knives) do produkcji seryjnej. Wkraczając do rodziny przyjaznych budżetowo folderów Bean stał się dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Jego minimalistyczny rozmiar oraz tradycyjna konstrukcja typu slipjoint sprawiają, że jest legalny w większości krajów na kuli ziemskiej. Jak mówi sam twórca: "Bean został zaprojektowany jako nóż, który można łatwo nosić bez względu na miejsce i czas. W środowisku miejskim, gdzie większy, szybko otwierany nóż może być postrzegany jako groźny lub niepraktyczny, Bean (Fasola) błyszczy” (Źródło: Fox News 2022). Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 by Serge Panchenko posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440C oraz rękojeść ze stali nierdzewnej (całość wykończena w stylu stone washed). Ostrze noża otwieramy jedną ręką używając do tego otworu w głowni lub oburącz. Nóż wyposażony został w stalowy klips mocujący.

Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 G10 Black by Serge Panchenko

$35,76 brutto, ( $29,07 netto )
Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 G10 Black by Serge Panchenko to projekt powstały w kooperacji ukraińskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Bean to nóż produkowany przez wiele lat jako wyrób customowy, udostępniony przez jego twórcę Serge Panchenko (Serge Knives) do produkcji seryjnej. Wkraczając do rodziny przyjaznych budżetowo folderów Bean stał się dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Jego minimalistyczny rozmiar oraz tradycyjna konstrukcja typu slipjoint sprawiają, że jest legalny w większości krajów na kuli ziemskiej. Jak mówi sam twórca: "Bean został zaprojektowany jako nóż, który można łatwo nosić bez względu na miejsce i czas. W środowisku miejskim, gdzie większy, szybko otwierany nóż może być postrzegany jako groźny lub niepraktyczny, Bean (Fasola) błyszczy” (Źródło: Fox News 2022). Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 G10 Black by Serge Panchenko posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440C (czarne wykończenie) oraz rękojeść ze stali i wytrzymałego czarnego kompozytu G10. Ostrze noża otwieramy jedną ręką używając do tego otworu w głowni lub oburącz. Nóż wyposażony został w stalowy klips mocujący.

Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 MI Green Micarta by Serge Panchenko

$38,16 brutto, ( $31,02 netto )
Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 MI Green Micarta by Serge Panchenko to projekt powstały w kooperacji ukraińskiego designera z włoskim producentem z zagłębia nożowego w Maniago. Bean to nóż produkowany przez wiele lat jako wyrób customowy, udostępniony przez jego twórcę Serge Panchenko (Serge Knives) do produkcji seryjnej. Wkraczając do rodziny przyjaznych budżetowo folderów Bean stał się dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Jego minimalistyczny rozmiar oraz tradycyjna konstrukcja typu slipjoint sprawiają, że jest legalny w większości krajów na kuli ziemskiej. Jak mówi sam twórca: "Bean został zaprojektowany jako nóż, który można łatwo nosić bez względu na miejsce i czas. W środowisku miejskim, gdzie większy, szybko otwierany nóż może być postrzegany jako groźny lub niepraktyczny, Bean (Fasola) błyszczy” (Źródło: Fox News 2022). Nóż składany Black FOX Bean Gen2 BF-719 MI Green Micarta by Serge Panchenko posiada głownię typu sheepsfoot ze stali nierdzewnej 440C (satynowane wykończenie) oraz rękojeść ze stali i zielonej micarty. Ostrze noża otwieramy jedną ręką używając do tego otworu w głowni lub oburącz. Nóż wyposażony został w stalowy klips mocujący.