Nóż TRC Knives South Pole #800
Nóż TRC Knives South Pole #800 to ostatnia sztuka niespotykanego już dzisiaj w regularnej sprzedaży noża litewskiego producenta. Odkryta w najgłębszych czeluściach naszego magazynu sztuka nosi unikatowy numer 800. W dodatku okładziny rękojeści przymocowane są do stali za sprawą stalowych śrub, co w nożu South Pole już dzisiaj nie występuje. Jest to z pewnością gratka dla kolekcjonera noży TRC Knives.
Sam South Pole to projekt inspirowany postacią legendarnego zdobywcy Bieguna Południowego Roalda Amundsena. Jest to nóż należący do serii “Tales of Man” (o serii przeczytasz TUTAJ), nierozerwalnie związanej z różnymi postaciami minionych epok, które w swoich czasach jednych szokowały a drugich zadziwiały uporem w dążeniu do celu i odważną realizacją marzeń.
Nóż TRC Knives South Pole #800 posiada ostrze z najwyższej jakości stali Elmax z satynowanym wykończeniem, okładziny rękojeści z czarnej Micarty (Black Canvas Micarta) oraz pochwę z tworzywa kydex. Na rękojeści wygrawerowany jest numer 800. W zestawie znajduje się nóż, czarna pochwa kydex, certyfikat, naklejka TRC, naszywka TRC ora oryginalne pudełko producenta.
Nóż MK Knives & Tools Crowbar “Woodsman”
Nóż MK Knives & Tools Crowbar "Woodsman" wprost emanuje siłą! To jeden z projektów zrealizowanych z myślą o wykonywaniu wymagających zadań survivalowych. Potężny, uniwersalny, już na pierwszy rzut oka wpisujący się w definicję ekstremalnie wytrzymałego narzędzia!
Posiadający okazałe ostrze i całkowitą długość 320 mm podoła ekstremalnym zadaniom terenowym. Skutecznie zastąpi siekierę podczas rozdrabniania drewna. Wycinka mniejszych drzewek, rąbanie konarów, batonowanie większych kawałków nie będzie dla niego problemem. Karczowanie, oczyszczanie terenu pod obóz (funkcja maczety) to również zadania, którym w zupełności sprosta. Crowbar to nóż, na którym będzie można polegać uniwersalnie, przeznaczając go do cięższych prac, ale również wykorzystać go do bardziej subtelnych zadań jak krojenie, cięcie itd.
Nóż MK Knives & Tools Sentinel “Daredevil”
Nóż MK Knives & Tools "Daredevil" to projekt stworzony na potrzeby survivalu i dla użytkowników ceniących sprzęt o cechach taktycznych. Rozmiar (długość całkowita 272 mm), konstrukcja i materiały czynią z niego wytrzymałe narzędzie dedykowane dla osób, które lubią mieć pewność, że w wymagających sytuacjach sprzęt ich nie zawiedzie. Sentinel to w końcu "strażnik", czy też "opiekun", który ma stanowić niezawodne wsparcie dla osoby, która nim operuje.
Nóż posiada unikalną konstrukcję. Budowa rękojeści łączy w sobie zalety konstrukcji full tang oraz hidden tang. Szeroki trzpień noża biegnie przez całą długość rękojeści (tak jak w full tang), ale obudowany został całkowicie skręconymi na nim okładkami z kompozytu G10 (podobnie jak w hidden tang). Taka konstrukcja daje nam równie dużą wytrzymałość jak w klasycznym full tang, jednakże jest przyjemniejsza dla dłoni pracującej na zimnie bez rękawiczki, jak w przypadku noży hidden tang.
Nóż MK Knives & Tools Nomad “Camo #2”
Nóż MK Knives & Tools Nomad "Camo #2" to najbardziej uniwersalny nóż z ostrzem stałym wśród modeli zaprojektowanych przez polskiego knifemkera Marcina Kampkę. Nomad zaplanowany został jako narzędzie pierwszego wyboru na wypady terenowe, kempingi i dłuższe obozowanie. Jego nowoczesny ale stonowany design przypadnie zapewne do gustu bardzo zróżnicowanym użytkownikom. Tradycjonaliści docenią jego optymalne wymiary oraz kształt wykorzystujący naturalne zagłębienia dłoni, sympatycy nowinek - użyte w procesie wytwórczym materiały i sposób wykończenia. Nomad to nóż, który z pewnością byłby odpowiedzią na pytanie jakie ostrze zabrać, kiedy moglibyśmy wybrać tylko i wyłącznie jedno narzędzie aby móc pracować nim jak najbardziej uniwersalnie. To właśnie Nomad z pośród wszystkich modeli MK Knives & Tools będzie można stosować najbardziej wszechstronnie.
Nóż Muela Tactical Rubber Handle 165 mm (21733-G)
Nóż Muela Tactical Rubber Handle 165 mm (21733-G) to niezawodny nóż hiszpańskiej firmy Muela, który doskonale sprawdzi się w roli noża taktycznego, outdoorowego oraz survivalowego. Wyprodukowany ze stali molibdenowo-wanadowej MoVa, ten kompaktowy i masywny nóż jest dostępny w doskonałej cenie.
Nóż składany Extrema Ratio BF2 CD, Stone Washed (04.1000.0145/SW)
Nóż składany Extrema Ratio BF2 CD SW (04.1000.0145/SW) to folder, który choć lekki i kompaktowy, jest niezwykle efektywnym narzędziem pełnowymiarowym, idealnym do profesjonalnego użytku przez służby mundurowe.
Nóż sprężynowy Mikov Predator Palisander Wood z Piłą (241-ND-2/KP)
Nóż sprężynowy Mikov Predator Palisander Wood z Piłą (241-ND-2/KP) to solidna konstrukcja z mocnymi sprężynami otwierającymi klingę, które można wymieniać bez rozkładania noża. To cechy wyróżniające te noże spośród innych. Podczas otwierania, folder wydaje charakterystyczny klik, który odróżnia automatyczny nóż Predator od innych noży sprężynowych. To narzędzie jest wszechstronne i idealnie sprawdza się podczas polowań, biwakowania czy jako codzienne narzędzie EDC. Warto wspomnieć, że jeden z modeli został użyty przez agenta 007 w filmie "Casino Royale".
Nóż składany Bestech Circuit Black G10, Gray Titanized K110 (BG35A-2)
Nóż składany Bestech Circuit Black G10, Gray Titanized K110 (BG35A-2) to kompaktowy folder EDC, który oferuje znakomity stosunek jakości do ceny i jest przeznaczony dla wymagających użytkowników. Posiada wygodną i ergonomiczną rękojeść z praktycznie niezniszczalnego tworzywa G10, a jego klinga wykonana jest ze stali K110. To prawdziwy bestseller!
Nóż składany Sencut Crowley Black Micarta, Stonewashed D2 (S21012-2)
Nóż składany Sencut Crowley Black Micarta, Stonewashed D2 (S21012-2) to doskonały nóż typu E.D.C. (Everyday Carry) z głownią typu Drop Point. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, przy zachowaniu niezwykle atrakcyjnej ceny. Ten folder wyposażony jest w klingę ze stali D2, odwracalny klips oraz solidną blokadę Button Lock. To prawdziwy bestseller!
Nóż składany Real Steel Gslip Compact Dark Brown Micarta, Satin VG-10 by Ostap Hel (7865BM)
Nóż składany Real Steel Gslip Compact Dark Brown Micarta, Satin VG-10 by Ostap Hel (7865BM) to lekkie i poręczne narzędzie na użytek codzienny (EDC).