Nóż LionSTEEL M1 Walnut Wood M390 by Molletta
Nóż LionSTEEL M1 Walnut Wood M390 by Molletta to ostrze bardzo wszechstronne powstałe w kooperacji włoskiego producenta z Maniago i projektanta znanego jako Molletta.
M1 to kompaktowych rozmiarów nóż o konstrukcji full tang idealnie wpisujący się w konwencję outdoor oraz EDC (EveryDay Carry). Uniwersalny design, głownia drop point i wygodna rękojeść to cechy decydujące o atrakcyjności tego ostrza. Projekt z pewnością przypadnie do gustu zarówno miłośnikom nowinek materiałowych (nowoczesna stal M390), jak też lubujących się w tradycyjnych, bardziej klasycznych rozwiązaniach takich jak wykorzystane w projekcie drewno i skóra.
Nóż LionSTEEL M1 Walnut Wood M390 by Molletta posiada roboczy profil ostrza typu drop point z pełnym szlifem płaskim. Ostrze ze stali M390 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (Walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry oraz tytanowy koralik (TIP - small TItanium Pearl).
Nóż Muela Full Tang 3D Black Micarta 100 mm (RHINO-10SV.M)
Nóż Muela Full Tang 3D Black Micarta 100 mm (RHINO-10SV.M) to prawdziwy rasowy nóż ze stałą klingą od renomowanej hiszpańskiej firmy Muela. Jego konstrukcja full tang zapewnia niezwykłą wytrzymałość, a wykonanie z wyjątkowej stali molibdenowo-wanadowej (MoVa) czyni go narzędziem o doskonałych parametrach. To ekskluzywny nóż, który przypadnie do gustu miłośnikom polowań i entuzjastom aktywnego wypoczynku na łonie natury.
Nóż QSP Knife Neckmuk QS125-B
Neckmuk to produkowany przez QSP Knife projekt Arthur’a Brehm’a.
Jest to typowy nóż typu neck (na szyję), co podkreślone zostało również w jego nazwie. Miano Neckmuk odnosi się również bezpośrednio do kształtu ostrza wzorowanego na nożach używanych przez jednego z bardziej znanych dziewiętnastowiecznych amerykańskich popularyzatorów życia na łonie natury Georga „Nessmuk’a” Sears’a.
Z racji tego, że Nessmuk dużą część swojego życia spędzał w terenie, uważał że nóż do obozowania nie powinien być zbyt dużych rozmiarów, w tym mieć przesadzonej grubości a jego kształt powinien pomagać w oprawianiu zwierzyny, krojeniu mięsa i przygotowywaniu jedzenia.
Projekt Neckmuk zdecydowanie mieści się w tym kanonie. Jest to mały, poręczny i zwinny nóż z ostrzem stałym, który sprawdzi się podczas różnorodnych aktywności terenowych, ale z powodzeniem może być też Twoim ostrzem codziennego użytku.
