BPS Knives

O marce

BPS Knives to ukraińska marka, którą założyli bracia Sergii i Pavlo Bondarenko. Jak nie trudno się domyślić nazwa marki zaczerpnięta została z inicjałów twórców. Firma powstała w 2017 roku w oparciu o skromne zasoby rodzinne, z których po pewnym czasie wyewoluował solidny park narzędziowy.

Warsztat

Warsztat firmowy mieści się w Ukrainie w miejscowości Brovary w obwodzie kijowskim. Tam organizowana jest produkcji noży, skórzanych pochew do noży oraz zestawów do pielęgnacji noży. Każdy etap produkcji, łącznie z hartowaniem odbywa się na produkcji BPS Knives. Wiele z etapów jest wykonywanych ręcznie przez wykwalifikowany zespół/

Materiały

Produkcja ukierunkowana jest na wytwarzanie solidnej jakości narzędzi w przystępnym przedziale cenowym. W stalach królują głównie dwa jej rodzaje: stal wysokowęglowa 1066 (HCS – High Carbon Steel 1066) oraz nierdzewna 5Cr14MoV (Stainless Steel 5Cr14MoV). Pierwsza z nich daje użytkownikowi świetną ostrość i dużą agresję cięcia oraz łatwość w ponownym ostrzeniu. Jest to stal wymagająca większej uwagi w zakresie pielęgnacji. W przypadku niezadbania o nią będzie rdzewieć. Druga z nich to stal nierdzewna, nie posiadająca aż takiej ostrości jak poprzednia, ale stosunkowo dobrze trzymająca ostrość i łatwa w pielęgnacji. BPS Knives używa również innych stali w procesie produkcji. Rękojeści powstają głównie z drewna orzecha włoskiego (walnut), czasami z dębu bagiennego (bog oak) i innych materiałów. Noże dostarczane są pochewkami z garbowanej roślinnie skóry naturalnej oraz w zależności od modelu z krzesiwem.

Let the adventure begin, czyli przygodę czas zacząć

W ofercie BPS Knives znajdziemy noże do różnorodnych zastosowań. Jak wspomina motto marki są to ostrza na każdy rodzaj przygody. Oferta zawiera noże do bushcraftu, survivalu, noże myśliwskie, noże outdoorowe, noże campingowe, noże do użytku codzienniego (EDC) i taktycznego. Noży BPS Knives używa Ukraińska Armia.

Noże BPS Knives są kierowane do szerokiej gamy odbiorców, zarówno do osób sporadycznie spędzających czas na świeżym powietrzu, jak i do osób spędzających dużą część czasu w leśnych obozach, uprawiających bushraft i częste wędrówki.

Pozostały asortyment

W ofercie producenta znajdziemy też ostrzałki do noży w postaci zestawów pielęgnacyjnych, czy skórzane i bawełniane akcesoria bushcraftowe (torby na drewno zbierane w lesie, małe zasobniki itd.).

Ofertę BPS Knives znajdziesz TUTAJ!

Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Camping z krzesiwem

 50,37 brutto, (  40,95 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Camping z krzesiwem to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Camping z krzesiwem posiada roboczy profil ostrza typu clip point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry oraz krzesiwo.  

Nóż turystyczny BPS Knives BS3 Camping

 38,87 brutto, (  31,60 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives BS3 Camping to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Noże turystyczne BPS to narzędzia bardzo wszechstronne i solidne. Nóż turystyczny BPS Knives BS3 Camping posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Nóż turystyczny BPS Knives BS2FT Camping

 41,17 brutto, (  33,47 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives BS2FT Camping to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Noże turystyczne BPS to narzędzia bardzo wszechstronne i solidne. Nóż turystyczny BPS Knives BS2FT Camping posiada roboczy profil ostrza typu spear point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SHCOMP Brązowa uniwersalna

 15,87 brutto, (  12,90 netto )
Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SHCOMP Brązowa uniwersalna to wygodne i pewne przenoszenie noża z głownią stałą. SHCOMP wykonana z grubej skóry naturalnej zdobionej jasnymi przeszyciami i tłoczonym logo producenta, posiada wysoki profil, chowający część rękojeści i zwężający się w miejscu trzymania głowni. Noszona jest w pozycji pionowej. Pasuje do modelu producenta BS3 ale także do produktów innych marek o podobnych wymiarach (np Mora Companion).

Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Nierdzewna

 49,91 brutto, (  40,58 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Nierdzewna to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Nierdzewna posiada roboczy profil ostrza typu spear point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali nierdzewnej 5Cr14MoV ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping z krzesiwem

 54,97 brutto, (  44,69 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping z krzesiwem to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping z krzesiwem posiada roboczy profil ostrza typu spear point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali nierdzewnej 5Cr14MoV ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry oraz krzesiwo.  

Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Węglowa z krzesiwem

 43,47 brutto, (  35,34 netto )
Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Węglowa z krzesiwem to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft, polowania i szeroko pojęty outdoor. Noże BPS to narzędzia bardzo wszechstronne i solidne. Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Węglowa z krzesiwem posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem w pełni skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry z krzesiwem.  

Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Nierdzewna

 45,77 brutto, (  37,21 netto )
Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Nierdzewna to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft, polowania i szeroko pojęty outdoor. Noże BPS to narzędzia bardzo wszechstronne i solidne. Nóż myśliwski BPS Knives HK1 Compact Hunting Stal Nierdzewna posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem w pełni skandynawski. Ostrze ze stali nierdzewnej 5CR14MoV ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Nighthawk Camping z krzesiwem

 60,95 brutto, (  49,55 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Nighthawk Camping z krzesiwem to nowa wersja modelu Adventurer. Jest to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives Adventurer Nighthawk Camping z krzesiwem posiada roboczy profil ostrza typu clip point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali nierdzewnej 5Cr14moV ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna dębowego (bog oak wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z czranej skóry oraz krzesiwo.  

Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Węglowa

 38,87 brutto, (  31,60 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Węglowa to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives B1 Camping Stal Węglowa posiada roboczy profil ostrza typu spear point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SH07 Czarna uniwersalna z krzesiwem

 27,37 brutto, (  22,25 netto )
Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SH07 Czarna uniwersalna z krzesiwem to wygodne i pewne przenoszenie noża z głownią stałą. SH07 wykonana z grubej skóry naturalnej zdobionej jasnymi przeszyciami, posiada wysoki profil, chowający część rękojeści dla pewnego i bezpiecznego przenoszenia noża. Noszona jest w pozycji pionowej i wyposażona w szlufkę typu dangler. Pasuje między innymi do modeli producenta BK06, HK5, HK6 i innych noży o podobnych rozmiarach (Mora Garberg, Mora 2000). Pochwa dostarczana z krzesiwem w specjalnie na nie wykonanej szlufce.

Nóż bushcraftowy BPS Knives Bushmate by DBK z krzesiwem

 89,47 brutto, (  72,74 netto )
Nóż bushcraftowy BPS Knives Bushmate powstały w wyniku kooperacji designersko-produkcyjnej. Za projekt odpowiadają znani Holenderscy testerzy znani jako: DBK - Dutch Bushcraft Knives, a za produkcją stoi ukraiński producent. Efektem tej współpracy jest uniwersalny nóż outdoorowy ze znanej ze swej ostrości stali węglowej 1066, rękojeścią z drewna orzecha i skórzaną pochwą zawierającą krzesiwo do rozpalania ognia.  

Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SH06 Brązowa uniwersalna

 15,87 brutto, (  12,90 netto )
Pochwa skórzana BPS Knives na nóż SH06 Brązowa uniwersalna to wygodne i pewne przenoszenie noża z głownią stałą. SH06 wykonana z grubej skóry naturalnej zdobionej jasnymi przeszyciami, posiada wysoki profil, chowający część rękojeści dla pewnego i bezpiecznego przenoszenia noża. Noszona jest w pozycji pionowej i wyposażona w szlufkę typu dangler. Pasuje do modelu producenta BK06 ale także do produktów innych marek o podobnych wymiarach (np Mora).

Nóż turystyczny BPS Knives BS1FT Compact Camping Stal Nierdzewna

 36,57 brutto, (  29,73 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives BS1FT Compact Camping Stal Nierdzewna to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives BS1FT Compact Camping Stal Nierdzewna posiada roboczy profil ostrza typu spear point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali nierdzewnj 5Cr14MoV ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna jesionowego (ash wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.  

Pochwa skórzana BPS Knives na nóż na szyję Neck Czarna

 13,57 brutto, (  11,03 netto )
Pochwa skórzana BPS Knives na nóż na szyję Neck Czarna została stworzona do przenoszenia noża na szyi. Pochwa wykonana jest z grubej skóry i ozdobiona jest jasnymi, nylonowymi szwami oraz tłoczonym logo producenta. Wyposażona została w długą linkę i piny przelotowe do innych form mocowania. Można na przykład umocować ją do pasa w pozycji horyzontalnej i nosić w niej niewielki fixed lub smukły folder.

Nóż wyprawowy BPS Knives HK5 Bushcraft

 39,10 brutto, (  31,79 netto )
Nóż wyprawowy BPS Knives HK5 Bushcraft to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft, polowania i szeroko pojęty outdoor. Noże BPS to narzędzia bardzo wszechstronne i solidne. Nóż wyprawowy BPS Knives HK5 Bushcraft posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem w pełni skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma satynowe wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami i nitami kabura z czarnej skóry.  

Nóż turystyczny BPS Knives BK06 Camping Stal Węglowa

 44,85 brutto, (  36,46 netto )
Nóż turystyczny BPS Knives BK06 Camping Stal Węglowa to nóż przeznaczony szczególnie na biwaki, wycieczki górskie, bushcraft i szeroko pojęty outdoor. Nóż turystyczny BPS Knives BK06 Camping Stal Węglowa posiada roboczy profil ostrza typu drop point ze szlifem skandynawskim. Ostrze ze stali węglowej 1066 ma polerowane wykończenie a rękojeść wykonana została z drewna orzechowego (walnut wood). W komplecie z nożem znajduje się zdobiona przeszyciami kabura z brązowej skóry.