Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników

Nóż MK Knives & Tools Claw “Triple Strike #1”

$402,96 brutto, ( $327,61 netto )
Nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #1" to nóż z ostrzem typu karambit. Oryginalnie karambit powstał w odległych czasach na terenie Malezji oraz Filipin a jego kształt inspirowany był pazurami wielkich drapieżnych kotów. Charakterystyczne dla jego budowy były zakrzywione ostrze oraz odwrócona rękojeść z otworem na palec. Nóż Claw (MK-05) nawiązuje do tej stylistyki, jednakże jego ostrze posiada prostą krawędź tnącą, co zdecydowanie służy zwiększeniu jego funkcjonalności. Nóż Claw (MK-05) przez wzgląd na budowę może nadawać się do użytku taktycznego i na potrzeby służb mundurowych. Sprawdzi się przy przecinaniu lin, tworzyw, materiałów do których ciężko podejść, ale również jego otrze będzie można wykorzystać w życiu codziennym bardziej uniwersalnie. Przez wzgląd na swoją budowę Claw będzie bardzo skuteczny do przycinania roślin, gałęzi drzewek itd. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #1" posiada ostrze ze stali Elmax z innowacyjnyjm szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu) oraz zbroczem (fuller). Okładki rękojeści wykonane zostały z wytrzymałego zielonego kompozytu G10. Nóż posiada czarną kaburę z tworzywa kydex wyposażoną w zieloną klamrę do przenoszenia.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Claw “Triple Strike #2”

$407,76 brutto, ( $331,51 netto )
Nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #2" to nóż z ostrzem typu karambit. Oryginalnie karambit powstał w odległych czasach na terenie Malezji oraz Filipin a jego kształt inspirowany był pazurami wielkich drapieżnych kotów. Charakterystyczne dla jego budowy były zakrzywione ostrze oraz odwrócona rękojeść z otworem na palec. Nóż Claw (MK-05) nawiązuje do tej stylistyki, jednakże jego ostrze posiada prostą krawędź tnącą, co zdecydowanie służy zwiększeniu jego funkcjonalności. Nóż Claw (MK-05) przez wzgląd na budowę może nadawać się do użytku taktycznego i na potrzeby służb mundurowych. Sprawdzi się przy przecinaniu lin, tworzyw, materiałów do których ciężko podejść, ale również jego otrze będzie można wykorzystać w życiu codziennym bardziej uniwersalnie. Przez wzgląd na swoją budowę Claw będzie bardzo skuteczny do przycinania roślin, gałęzi drzewek itd. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #2" posiada ostrze ze stali Elmax z innowacyjnyjm szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu) oraz zbroczem (fuller). Okładki rękojeści wykonane zostały z wytrzymałej czarnej papierowej micarty (Black Paper Micarta) oraz G10 w kolorze olive, z którego zrobione zostały przekładki (linersy) . Nóż posiada kaburę z tworzywa kydex (kolor F.D.E. Spring) wyposażoną w czarną klamrę do przenoszenia.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Claw “Triple Strike #3”

$402,96 brutto, ( $327,61 netto )
Nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #3" to nóż z ostrzem typu karambit. Oryginalnie karambit powstał w odległych czasach na terenie Malezji oraz Filipin a jego kształt inspirowany był pazurami wielkich drapieżnych kotów. Charakterystyczne dla jego budowy były zakrzywione ostrze oraz odwrócona rękojeść z otworem na palec. Nóż Claw (MK-05) nawiązuje do tej stylistyki, jednakże jego ostrze posiada prostą krawędź tnącą, co zdecydowanie służy zwiększeniu jego funkcjonalności. Nóż Claw (MK-05) przez wzgląd na budowę może nadawać się do użytku taktycznego i na potrzeby służb mundurowych. Sprawdzi się przy przecinaniu lin, tworzyw, materiałów do których ciężko podejść, ale również jego otrze będzie można wykorzystać w życiu codziennym bardziej uniwersalnie. Przez wzgląd na swoją budowę Claw będzie bardzo skuteczny do przycinania roślin, gałęzi drzewek itd. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #3" posiada ostrze ze stali Elmax z innowacyjnyjm szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu) oraz zbroczem (fuller). Okładki rękojeści wykonane zostały z wytrzymałego kompozytu G10 (kolor Desert Tan). Nóż posiada szarą kaburę z tworzywa kydex (kolor Grey Storm) wyposażoną w klamrę do przenoszenia (kolor Desert Tan).  
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Nomad “Black & Orange” | Elmax | DLC

$455,76 brutto, ( $370,54 netto )
Nóż MK Knives & Tools Nomad "Black & Orange" | Elmax | DLC to bodajże najbardziej uniwersalny nóż z ostrzem stałym wśród modeli które zaprojektował Marcin Kampka. Nomad pomyślany został jako narzędzie pierwszego wyboru na wypady terenowe, kempingi i dłuższe obozowanie. Jego nowoczesny ale stonowany design  przypadnie zapewne do gustu bardzo zróżnicowanym użytkownikom. Tradycjonaliści docenią jego optymalne wymiary oraz kształt wykorzystujący naturalne zagłębienia dłoni, sympatycy nowinek - użyte w procesie wytwórczym materiały i sposób wykończenia. Nomad to nóż, który z pewnością byłby odpowiedzią na pytanie jakie ostrze zabrać, kiedy moglibyśmy wybrać tylko i wyłącznie jedno narzędzie (aby móc pracować nim jak najbardziej uniwersalnie). To właśnie Nomad z pośród wszystkich modeli MK Knives & Tools będzie można stosować najbardziej wszechstronnie. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Nomad "Black & Orange" | Elmax | DLC posiada czarne ostrze ze stali Elmax pokrytej powłoką DLC, rękojeść z pomarańczowego kompozytu G10, oraz kaburę z tworzywa kydex. Kydex posiada możliwość zamontowania w pionie lub w poziomie (wzdłuż paska, co pozwala na dyskretne przenoszenie). Został też dostosowany do montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą specjalnie do tego zaprojektowanej, będącej elementem zestawu dodatkowej klamry z kydexu.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Nomad “Full Black” | Elmax | DLC

$455,76 brutto, ( $370,54 netto )
Nóż MK Knives & Tools "Full Black" | Elmax | DLC to bodajże najbardziej uniwersalny nóż z ostrzem stałym wśród modeli które zaprojektował Marcina Kampka. Nomad pomyślany został jako narzędzie pierwszego wyboru na wypady terenowe, kempingi i dłuższe obozowanie. Jego nowoczesny ale stonowany design  przypadnie zapewne do gustu bardzo zróżnicowanym użytkownikom. Tradycjonaliści docenią jego optymalne wymiary oraz kształt wykorzystujący naturalne zagłębienia dłoni, sympatycy nowinek - użyte w procesie wytwórczym materiały i sposób wykończenia. Nomad to nóż, który z pewnością byłby odpowiedzią na pytanie jakie ostrze zabrać, kiedy moglibyśmy wybrać tylko i wyłącznie jedno narzędzie (aby móc pracować nim jak najbardziej uniwersalnie). To właśnie Nomad z pośród wszystkich modeli MK Knives & Tools będzie można stosować najbardziej wszechstronnie. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools "Full Black" | Elmax | DLC posiada czarne ostrze ze stali Elmax pokrytej powłoką DLC, rękojeść z kompozytu G10, oraz kaburę z tworzywa kydex. Kydex posiada możliwość zamontowania w pionie lub w poziomie (wzdłuż paska, co pozwala na dyskretne przenoszenie). Został też dostosowany do montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą specjalnie do tego zaprojektowanej, będącej elementem zestawu dodatkowej klamry z kydexu.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Nomad | Elmax | DLC | Brown Micarta

$477,36 brutto, ( $388,10 netto )
Nóż MK Knives & Tools Nomad | Elmax | DLC | Brown Micarta to bodajże najbardziej uniwersalny nóż z ostrzem stałym wśród modeli które zaprojektował Marcin Kampka. Nomad zaplanowany został jako narzędzie pierwszego wyboru na wypady terenowe, kempingi i dłuższe obozowanie. Jego nowoczesny ale stonowany design  przypadnie zapewne do gustu bardzo zróżnicowanym użytkownikom. Tradycjonaliści docenią jego optymalne wymiary oraz kształt wykorzystujący naturalne zagłębienia dłoni, sympatycy nowinek - użyte w procesie wytwórczym materiały i sposób wykończenia. Nomad to nóż, który z pewnością byłby odpowiedzią na pytanie jakie ostrze zabrać, kiedy moglibyśmy wybrać tylko i wyłącznie jedno narzędzie (aby móc pracować nim jak najbardziej uniwersalnie). To właśnie Nomad z pośród wszystkich modeli MK Knives & Tools będzie można stosować najbardziej wszechstronnie. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Nomad | Elmax | DLC | Brown Micarta posiada czarne ostrze ze stali Elmax pokrytej powłoką DLC, rękojeść z brązowej micarty oraz kaburę z tworzywa kydex. Kydex posiada możliwość zamontowania w pionie lub w poziomie (wzdłuż paska, co pozwala na dyskretne przenoszenie). Został też dostosowany do montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą specjalnie do tego zaprojektowanej, będącej elementem zestawu dodatkowej klamry z kydexu.

Nóż MK Knives & Tools Rambler “Sylvan”

$479,76 brutto, ( $390,05 netto )
Nóż MK Knives & Tools Rambler "Sylvan" to projekt stworzony z myślą o wędrówce i przebywaniu na łonie natury. W kontekście wyboru uniwersalnego noża do lasu polecamy właśnie ten model. Jest na tyle duży (całość 260 mm), że sprosta cięższej pracy w drewnie, batonowaniu itp. Jego 130 mm ostrze jest jednocześnie dość szerokie i uniwersalnie wyprofilowane, co czyni je bardzo sprawnym i użytecznym do wykonywania również drobniejszych prac obozowych jak np. przygotowanie posiłku. Rambler "Sylvan" to nóż w odcieniach runa leśnego starego boru. Plejada odcieni brązu: ciemniejszego (micarta), jaśniejszego (kydex: coyote), czerni (przekładki - spacers z G10), szarości (szkiełkowane śruby i grzbiet ostrza) świetnie współgra ze srebrzącą się w słońcu poziomą satyną, ręcznie pieczołowicie  dopieszczoną na ostrzu. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Rambler "Sylvan" posiada satynowane ostrze ze stali premium Elmax, okładziny rękojeści z brązowej micarty z czarnymi przekładkami z G10 (spacers). W zestawie znajduje się kabura z kydexu w kolorze coyote. Kabura posiada możliwość montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą dodawanej dodatkowo do zestawu, specjalnie do tego zaprojektowanej klamry z Kydexu.

Nóż MK Knives & Tools Rambler “Wood Spirit” | Desert Tan

$551,76 brutto, ( $448,59 netto )
Nóż MK Knives & Tools Rambler "Wood Spirit" | Desert Tan to projekt Marcina Kampki, stworzony z myślą o wędrówce i przebywaniu na łonie natury. Wybierając uniwersalny nóż do lasu polecamy właśnie ten model. Jest na tyle duży (całość 260 mm), że sprosta cięższej pracy w drewnie, batonowaniu itp. Jego 130 mm ostrze jest dość szerokie i uniwersalnie wyprofilowane, co czyni je bardzo sprawnym i użytecznym do wykonywania również drobniejszych prac obozowych jak np. przygotowanie posiłku. Rambler w wyjątkowym wykonaniu "Wood Spirit" to połączenie nowoczesnego designu oraz materiałów z elementami naturalnymi zauważalnymi w konstrukcji (zawsze drewno, skóra naturalna, w zależności od wykonania). Rambler "Wood Spirit" prezentuje cechy użytkowe oraz kolekcjonerskie. To z jednej strony elegancki talizman a z drugiej konkretne i użyteczne narzędzie, którego naturalnym środowiskiem i przeznaczeniem jest środowisko leśne. Każdy kawałek drewna jest inny i niepowtarzalny, każdy Rambler "Wood Spirit" jest więc inny, jedyny w swoim rodzaju! Nie ma dwóch takich samych sztuk, każde wykonanie jest po prostu unikatowe. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Rambler "Wood Spirit" | Desert Tan posiada satynowane ostrze ze stali premium Elmaxrękojeść z kompozytu G10 w kolorze Desert Tan, z czarnymi przekładkami z tego samego materiału oraz wstawki z drewna stabilizowanego. W zestawie znajduje się kabura z brązowego tworzywa Holstex, wzbogacona o dobrane kolorystycznie dodatki. Kabura posiada możliwość montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą dodawanej dodatkowo do zestawu, specjalnie do tego zaprojektowanej klamry z Kydexu.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Rambler “Wood Spirit” | Olive

$551,76 brutto, ( $448,59 netto )
Nóż MK Knives & Tools Rambler "Wood Spirit" | Olive to projekt Marcina Kampki, stworzony z myślą o wędrówce i przebywaniu na łonie natury. Wybierając uniwersalny nóż do lasu polecamy właśnie ten model. Jest na tyle duży (całość 260 mm), że sprosta cięższej pracy w drewnie, batonowaniu itp. Jego 130 mm ostrze jest dość szerokie i uniwersalnie wyprofilowane, co czyni je bardzo sprawnym i użytecznym do wykonywania również drobniejszych prac obozowych jak np. przygotowanie posiłku. Rambler w wyjątkowym wykonaniu "Wood Spirit" to połączenie nowoczesnego designu oraz materiałów z elementami naturalnymi zauważalnymi w konstrukcji (zawsze drewno, skóra naturalna, w zależności od wykonania). Rambler "Wood Spirit" prezentuje cechy użytkowe oraz kolekcjonerskie. To z jednej strony elegancki talizman a z drugiej konkretne i użyteczne narzędzie, którego naturalnym środowiskiem i przeznaczeniem jest środowisko leśne. Każdy kawałek drewna jest inny i niepowtarzalny, każdy Rambler "Wood Spirit" jest więc inny, jedyny w swoim rodzaju! Nie ma dwóch takich samych sztuk, każde wykonanie jest po prostu unikatowe. Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Rambler "Wood Spirit" | Olive posiada satynowane ostrze ze stali premium Elmaxrękojeść z kompozytu G10 w kolorze Olive, z czarnymi przekładkami z tego samego materiału oraz wstawki z drewna stabilizowanego. W zestawie znajduje się kabura z brązowego tworzywa Holstex, wzbogacona o dobrane kolorystycznie dodatki. Kabura posiada możliwość montażu do rozwiązań typu MOLLE, za sprawą dodawanej dodatkowo do zestawu, specjalnie do tego zaprojektowanej klamry z Kydexu.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Sentinel “Black & Olive” | Vanadis 4 Extra | PVD

$503,76 brutto, ( $409,56 netto )
Nóż MK Knives & Tools MK Knives & Tools Sentinel "Black & Olive" | Vanadis 4 Extra | PVD to projekt MK Knives & Tools (Marcina Kampka), stworzony na potrzeby użytkowników zainteresowanych survivalem i ceniących sprzęt taktyczny. Rozmiar (długość całkowita 272 mm), konstrukcja i materiały czynią z niego ekstremalnie wytrzymałe narzędzie dedykowane dla użytkowników, którzy lubią mieć pewność, że w ekstremalnych sytuacjach sprzęt ich nie zawiedzie. Sentinel to w końcu "strażnik", czy też "opiekun", który ma stanowić niezawodne wsparcie dla osoby, która nim operuje. Nóż MK Knives & Tools MK Knives & Tools Sentinel "Black & Olive" | Vanadis 4 Extra | PVD posiada unikalną konstrukcję. Ostrze z wytrzymałej stali Vandis 4 Extra o dużej twardości (63 HRC), powleczone zostało czarną, znacznie grubszą niż w innych modelach MK Knives & Tools (możesz je znaleźć TUTAJ) powłoką PVD. Innowacyjna budowa rękojeści łączy w sobie zalety konstrukcji full tang oraz hidden tang. Szeroki trzpień noża biegnie przez całą długość rękojeści (tak jak w full tang), ale obudowany został całkowicie skręconymi na nim okładkami z kompozytu G10 (podobnie jak w hidden tang). Taka konstrukcja daje nam równie dużą wytrzymałość jak w klasycznym full tang, jednakże jest przyjemniejsza dla dłoni pracującej na mrozie bez rękawiczki, jak w przypadku noży hidden tang. Prezentowany nóż posiada uchwyt na paracord (linkę itd.) zaprojektowany na zakończeniu rękojeści. W komplecie z nożem otrzymujemy kaburę z kydexu w komplecie z dodatkową klamrą zaprojektowaną na montaż do sytemu MOLLE.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Spike “Black & Coyote” | Vanadis 4 Extra | PVD

$167,76 brutto, ( $136,39 netto )
Nóż MK Knives & Tools Spike "Black & Coyote" | Vanadis 4 Extra | PVD to projekt, który wykonał Marcina Kampka dla zwolenników codziennego minimalizmu. Z pewnością docenią go osoby, które nie wyobrażają sobie swojego stałego wyposażenia bez użytecznego ostrza w komplecie, jednakże preferują rozwiązania bardziej dyskretne, nie rzucające się w oczy. Nóż Spike to mini ostrze, które z całą pewnością spełni te wymagania. Niewielkie rozmiary, ale duże możliwości! Skuteczne ostrze typu wharncliffe ze świetnej stali Vanadis 4 Extra, w czarnej powłoce tytanowej (PVD). Do tego niesztampowa dwukolorowa - łącząca czerń i coyote kabura z kydexu. Kabura posiada możliwość przenoszenia przy pasku w pionie lub w poziomie, oraz z opcję przenoszenia na szyi (nóż typu neck). Zgrabna całość zamknięta w pięknym projekcie, wykonana w niezwykłym, drobiazgowym stylu MK Knives & Tools. Nóż MK Knives & Tools Spike "Black & Coyote" | Vanadis 4 Extra | PVD posiada ostrze wyprowadzone innowacyjnym szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu), kaburę z tworzywa kydex.
Czytaj dalej

Nóż MK Knives & Tools Spike “Black & Orange” | Elmax | DLC

$167,76 brutto, ( $136,39 netto )
Nóż MK Knives & Tools Spike "Black & Orange" | Emax | DLC to projekt, który wykonał Marcina Kampka dla zwolenników codziennego minimalizmu. Z pewnością docenią go osoby, które nie wyobrażają sobie swojego stałego wyposażenia bez użytecznego ostrza w komplecie, jednakże preferują rozwiązania bardziej dyskretne, nie rzucające się w oczy. Nóż Spike to mini ostrze, które z całą pewnością spełni te wymagania. Niewielkie rozmiary, ale duże możliwości! Skuteczne ostrze typu wharncliffe ze świetnej stali Elmax oraz czarnej powłoce DLC (twardośc ok. 90 HRC). Do tego dwukolorowa - łącząca czerń i pomarańcz kabura z kydexu. Kabura posiada możliwość przenoszenia przy pasku w pionie lub w poziomie, oraz z opcję przenoszenia na szyi (nóż typu neck). Zgrabna całość zamknięta w pięknym projekcie, wykonana w niezwykłym, drobiazgowym stylu MK Knives & Tools. Nóż MK Knives & Tools Spike "Black & Orange" | Elmax | DLC posiada ostrze wyprowadzone innowacyjnym szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu),  kaburę z tworzywa kydex i dostarczany jest w zestawie z czarnym stalowym koralikiem MK.
Czytaj dalej