Paweł “Pilnik” Pilecki

Paweł “Pilnik” Pilecki – człowiek wielu talentów

Paweł “Pilnik” Pilecki to rzemieślnik z bogatą historią. Z wykształcenia – grafik warsztatowy i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Z zamiłowania majsterkowicz od lat zajmujący się rękodziełem. Początkowo zajmował się pracą w drewnie, tworzeniem biżuterii z tego materiału i wyrabianiem elementów do harmonijek ustnych, których serwisem profesjonalnie się zajmował. Następnie otarł się o knifemaking, po czym na dobre zadomowił się gdzieś pośrodku pomiędzy tymi światami. Od tamtej pory tworzy sprzęt i akcesoria codziennego użytku, które jemu samemu dają radość z wyrabiania i używania, co jest dla niego warunkiem koniecznym.

Warsztat

W swojej pracy Paweł “Pilnik” Pilecki wiele z etapów wyrabiania produktów odbywa się ręcznie lub przy użyciu ręcznie obsługiwanych narzędzi. Pseudonim “Pilnik” stanowiący oczywiste nawiązanie do nazwiska twórcy podkreśla również rękodzielniczy charakter jego wyrobów. Poza tokarką i mini-frezarką w jego warsztacie królują intensywnie eksploatowane narzędzia ręczne, które służą do obrabiania mosiądzu, tytanu i stali.

Produkty

Oferta ma częstokroć charakter czasowy i niejednokrotnie nowy produkt zastępuje starszy. Do tej pory wśród wyrobów wykonawcy można było znaleźć mosiężne: bączki, fidget spinnery, biżuterię, koraliki do noży, wisiorki do kluczy (pacynki), gwizdki, łomiki (pry bar), ołówki, otwieracze do butelek, długopisy z mosiądzu i tytanu.

Paweł Pilecki – ilustrator

Paweł Pilecki to nie tylko projektant i rzemieślnik. To również uzdolniony ilustrator, w swoich pracach pokazujący dystans do otaczającego świata i sporą dozę humoru. Bardzo rzadko, ale czasami szczęśliwcy przy zakupie jego tworów rzemieślniczych mają okazję otrzymać odręcznie narysowaną przez niego ilustrację z jednym z ulubionych motywów znanych jako: “kjuiki” czy “żabol”, “żabiszon”. Dla odróżnienia od działalności rzemieślniczej działka ilustratorska podpisywana jest przez autora imieniem i nazwiskiem bez pseudonimu.

Oferta

Ofertę produktową wykonawcy znajdziesz TUTAJ!

Długopis mosiężny Paweł “Pilnik” Pilecki Brass Pen

$88,56 brutto, ( $72,00 netto )
Długopis mosiężny Paweł "Pilnik" Pilecki Brass Pen to wykonany z rzemieślniczą pasją stylowy codzienny przyrząd do pisania. To propozycja dla miłośników rzeczy wyjątkowych, dla ludzi pieczołowicie dobierających używane przez nich akcesoria. To z pewnością świetne uzupełnienie setu fana produktów z mosiądzu, czy członka społeczności EDC (EveryDay Carry), rozważnie dobierającego swój codzienny sprzęt. Długopis Brass Pen to koncept dla osób, dla których liczy się fakt, w jaki sposób dana rzecz powstaje i kto za nią stoi. To produkt dla tych, dla których ważna jest unikatowość tworu małoseryjnego, gdzie praktycznie w każdym egzemplarzu jakiś mały niuans odróżnia jedną sztukę od drugiej.