Suprlativ Knives

O marce Suprlativ Knives słów kilka

Marka Suprlativ to wynik spotkania trzech amerykańskich knifemakerów, którzy na co dzień pracując pod własnymi nazwiskami, tym razem zebrali siły i postanowili realizować wspólne projekty, czerpiące z ich twórczości, różniące się jednak od ich bazowej działaności. Suprlativ tworzą:

Jared Oeser, Enrique Peña oraz Javi Garcia

W ramach Suprlativ zajmują się projektowaniem, natomiast wykonanie powierzane zostaje specjalistom w branżach, z którymi marka współpracuje. Suprlativ w swojej ofercie ma noże składane, noże z ostrzem stałym, długopisy taktyczne, narzędzia i inne drobne akcesoria.

Jared Oeser i Suprlativ Knives

Jared Oeser od 2011 roku noże wykonuje w ramach projektu Oeser Knives. Przygoda Jareda z nożami zaczęła się oczywiście o wiele wcześniej. Pasja kolekcjonowania i użytkowania noży w dzieciństwie przerodziła się w profesjonalne wykonawstwo ostrzy. Jego projekty custom’owe charakteryzuje perfekcyjny poziom wykonania oraz indywidualizm każdego z nich. Jak sam mawia: “Jestem artystą odkąd pamiętam. Nie rozstaję się z ołówkiem, odkąd byłem małym chłopcem. Przez całe życie studiowałem sztukę i projektowanie i staram się stosować zasady, których się nauczyłem w moich nożach. Chcę, żeby dobrze wyglądały, wyzwalały pozytywne odczucia i działały tak dobrze, jak każdy inny nóż.”

Jared Oeser specjalizuje się głównie w folderach, chociaż wykonuje również noże z ostrzem stałym. W swojej pracy łączy nowoczesne materiały z tradycyjnymi projektami.

Enrique Peña i Suprlativ Knives

Enrique Peña od 2005 roku zajmuje się knifemakingiem i swoje autorskie projekty realizuje w ramach Pena Knives. Knifemaker pochodzi z Laredo w Texasie, w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego kształtująca się od młodych lat fascynacja światem nożowym przerodziła się profesjonalną działalność. Tam zlokalizował więc swój warsztat.  Enrique Pena od zawsze interesował się tradycyjnymi nożami składanymi typu ‘slipjoint’. Jego początki związane są właśnie z tym rodzajem ostrzy i używaniem w produkcji bardziej tradycyjnych materiałów. Stopniowo ewoluował poszerzając zakres stali i tworzyw na noże o te najbardziej nowoczesne i modyfikując ich konstrukcje. Efektem stały się mocno rozpoznawalne noże składane, szybko otwierane dzięki zastosowaniu górnej płetwy (front flipper), która świetnie dopasowała się do lekkich i zwiewnych produktów Pena Knives.

Javi Garcia i Suprlativ Knives

Javi Garcia znany wcześniej ze współpracy z Enrique Peña w ramach projektu Pena X-Series oraz realizujący swoje własne również zaangażował się w markę Suprlativ. Javi Garcia czuwający nad prawidłową realizacją projektów Suprlativ odpowiada za stronę organizacyjną przedsięwzięcia.

Ofertę Suprlativ Knives znajdziesz TUTAJ!

Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black

 406,78 brutto, (  330,72 netto )
Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Canibl to projekt foldera o doskonałych właściwościach penetrujących. Canibl z wysmukłym ostrzem i szlifem wklęsłym znajdzie mnóstwo zastosowań w życiu codziennym a doraźnie sprawdzi się przy filetowaniu ryby, czy porcjowaniu mięsa. Canibl to folder EDC z wyróżniających się materiałów (stal premium M390, tytan, micarta) i o przyjaznej w użytkowaniu konstrukcji. Otwieranie front flipper'em (górną płetwą), w którym to elemencie widać rękę Enriqe Pena (Pena Knives) jest jedną z lepiej wykonanych tego rodzaju konstrukcji. Swobodny i niemęczący ruch palcem wskazującym położonym na karbowaniu, sprawia że ostrze otwiera się łatwo i przyjemnie. Canibl to projekt nietuzinkowy, ale w pełni użytkowy. Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black posiada głownię z pokrytej czarną tytanową powłoką PVD stali premium M390. Korpus noża wykonano z tytanu i przytwierdzono do niego z okładziny z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.