Torbé Knives

O Torbé Knives

Torbé KnivesMaciej Torbé to polski knifemaker zawodowo zajmujący się wytwarzaniem noży od 2012 roku. Przygoda z nożami jest bezpośrednią konsekwencją zainteresowań z dzieciństwa. Maciej Torbé od najmłodszych lat okupujący warsztat w domu rodzinnym pasję do majsterkowania przeobraził w sposób na życie. Jak sam twierdzi zawsze cieszyło go samodzielne wykonywanie rzeczy i sam fakt, że po zakończeniu prac, efekt jego wysiłków stawał się namacalnym, realnym “bytem”. Praca w zawodzie knifemekera pozwoliła mu jeszcze bardziej realizować ukształtowaną w ten sposób pasję tworzenia.

Torbé Knives – znaki rozpoznawcze

Torbé KnivesMaciej Torbé oprócz noży projektuje i wykonuje również gadżety sprzętowe. Sam proces produkcyjny jest niezwykle istotny, ale wszystko zaczyna się od projektowania, w trakcie którego twórca skupia się na użytkowej i wizualnej stronie produktów. W jego pracach nie może zabraknąć akcentów charakterystycznych dla jego stylu. W nożach zauważamy kombinacje detali takich jak: jimpingi, często w zmodyfikowanej w odniesienie do tradycyjnej formie, charakterystyczne, mocno pochylone wyjścia szlifu, kliny, trójkątne otwory na linki mocujące (smycze czy paracordy), ciemne lub czarne wykończenia ostrzy.

Torbé Knives – materiały

Materiały używane do produkcji noży to stale takie jak: Elmax, Sleipner, materiały na rękojeści to: kompozyt G10 czy Micarta. Ulubione rodzaje wykończeń ostrzy to czarne powłoki jak np. DLC – Diamond Like Carbon. Inne metody to pociemniające ostrza: acid wash, acid stonewash (wykonywane kwasami) czy oksyda na gorąco (hot oxidazing). Pochwy powstają z tworzywa Kydex. Gadżety codziennego użytku powstają często z tytanu czy też mosiądzu.

Torbé Knives – oferta

W ofercie Torbé Knives znajdziemy noże średniej wielkości do użytku outdoorowego, ale również duże, cięższe noże do użytku survivalowego. Ofertę dopełniają koraliki do noży w indywidualnych wykonaniach (custom), gadżety EDC (np. gwizdek) itd.

Ofertę Torbé Knives znajdziesz TUTAJ!

Koralik Torbé Knives Small Sprocket | Vintage Brass

69,00  brutto, ( 56,10  netto )
Koralik Torbé Knives Small Sprocket | Vintage Brass to mały ozdobnik do ulubionego noża, latarki, lub stylowy wisiorek do kluczy. Koraliki wykonane ręcznie przez polskiego knifemekera (Maciej Torbé) posiadają indywidualne wzory i kształty nadane przez twórcę (cechy produktu "custom"). Koraliki wysyłane są losowo! Różnią się od siebie wymiarami, kształtem, żłobieniami, fazowaniami, zagłębieniami. Zdjęcia prezentują kilka przykładowych wykonań. Materiał to mosiądz w wykończeniu "vintage brass". Wymiary w wysokości pomiędzy 11-17 mm i średnicy 11-15 mm.  

Nóż Torbé Knives Tiny Tot Pearl Tone

1 889,00  brutto, ( 1 535,77  netto )
Nóż Torbé Knives Tiny Tot Pearl Tone to projekt na użytek outdoorowy. Tiny Tot (Mały Brzdąc) to średniej wielkości nóż z ostrzem stałym. Dość wysokie ostrze oraz profil roboczy drop point predysponują go do uniwersalnego zastosowania. Tiny Tot to nóż bardzo poręczny i kompaktowy a przy tym po prostu elegancki. Jest to z pewnością świetna propozycja dla osób ceniących użytkowość narzędzi, ale ważna jest również dla nich estetyka projektu i wykonania. Nóż Torbé Knives Lontra Tiny Tot Pearl Tone posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to gładki biały kompozyt G10. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Contoured

1 889,00  brutto, ( 1 535,77  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Contoured to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Contoured posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to teksturowany oliwkowo-piaskowy kompozyt G10. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Striped

1 889,00  brutto, ( 1 535,77  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Striped to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra O-Tan Striped posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to oliwkowo-piaskowy kompozyt G10 z wzdłużnym teksturowaniem. W zestawie znajduje się oliwkowa kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra White Stripe

1 889,00  brutto, ( 1 535,77  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra White Sprite to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra White Stripe posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to niebieski kompozyt G10 z teksturowaniem w stylu skorupy. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex z białym paskiem. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Koralik Torbé Knives Big Sprocket | Vintage Brass

89,00  brutto, ( 72,36  netto )
Koralik Torbé Knives Big Sprocket | Vintage Brass to mały ozdobnik do ulubionego noża, latarki, lub stylowy wisiorek do kluczy. Koraliki wykonane ręcznie przez polskiego knifemekera (Maciej Torbé) posiadają indywidualne wzory i kształty nadane przez twórcę (cechy produktu "custom"). Koraliki wysyłane są losowo! Różnią się od siebie wymiarami, kształtem, żłobieniami, fazowaniami, zagłębieniami. Zdjęcia prezentują kilka przykładowych wykonań. Materiał to mosiądz w wykończeniu "vintage brass". Wymiary w wysokości pomiędzy 16-22 mm i średnicy 18-20 mm.  

Nóż Torbé Knives Tiny Tot Blue Roots

2 299,00  brutto, ( 1 869,11  netto )
Nóż Torbé Knives Tiny Tot Blue Roots to projekt na użytek outdoorowy. Tiny Tot (Mały Brzdąc) to średniej wielkości nóż z ostrzem stałym. Dość wysokie ostrze oraz profil roboczy drop point predysponują go do uniwersalnego zastosowania. Tiny Tot to nóż bardzo poręczny i kompaktowy a przy tym po prostu elegancki. Jest to z pewnością świetna propozycja dla osób ceniących użytkowość narzędzi, ale ważna jest również dla nich estetyka projektu i wykonania. Nóż Torbé Knives Lontra Tiny Tot Blue Roots posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to niebieski kompozyt G10 z teksturowaniem w stylu skorupy. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra Orange

2 299,00  brutto, ( 1 869,11  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra Orange to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra Orange posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to pomarańczowy kompozyt G10 z poprzecznym teksturowaniem. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra Blue Shell

2 299,00  brutto, ( 1 869,11  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra Blue Shell to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra Blue Shell posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to niebieski kompozyt G10 z teksturowaniem w stylu skorupy. W zestawie znajduje się czarna kabura Kydex. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).

Nóż Torbé Knives Lontra Brown Zebra

2 299,00  brutto, ( 1 869,11  netto )
Nóż Torbé Knives Lontra Brown Zebra to projekt na użytek outdoorowy. Lontra, którego pierwowzorem był nóż Jughead Stoat, inspiracją sięga do krainy zwierząt wodnych. W budowie Lontra to zwinne i sprytne jak wydra narzędzie, świetnie radzące sobie z napotkanymi wyzwaniami. Nóż Lontra posiada wysokie ostrze efektywne w siekaniu i zwężający się sztych skuteczny w kłuciu. Ostrze w stylu fusion z wydajnym obustronnym zbroczem (fuller) i ścięciem od strony grzbietu (swedge) uwydatnia właściwości penetrujące. Podzielona na dwie części gładka krawędź tnąca sprawdzi się przy zwykłych cięciach i cięciach wymagających docisku od strony grzbietowej. Lontra ze swoim niestandardowym kształtem, to bardzo użytkowy projekt dedykowany różnorodnym rodzajom prac. Nóż Torbé Knives Lontra Brown Zebra posiada wydajne ostrze ze znanej z wytrzymałości na przeciążenia stali Sleipner, pokrytej czarną powłoką DLC (o twardości zbliżonej do aż 90 HRC). Okładziny rękojeści to piaskowy kompozyt G10 (Desert Tan) z poprzecznym teksturowaniem. W zestawie znajduje się kabura Kydex w ubarwieniu 'brown zebra'. Nóż dostarczany jest z niepowtarzalnym mosiężnym koralikiem wykonanym w stylu vintage (koralik custom).