ZlideON

ZlideOn! Napraw, nie wyrzucaj!

Marka ZlideON to wynik szwedzkiej pomysłowości i rezultat czujnej obserwacji otaczającej nas rzeczywistości. Fundatorzy marki wiedzeni intuicją i podpatrzonymi zwyczajami Szwedów przeprowadzili badania, które wykazały jednoznacznie, że jedna trzecia ich rodaków wyrzuca przedmiot, jeżeli pęknie w nim zamek błyskawiczny. Około jedna czwarta z nich, sama go wymienia, zwykle usuwając cały suwak i zamek i wszywając nowy. ZlideOn, to odpowiedź na wyniki tych obserwacji. ZlideOn to odpowiedź na pytanie: po co wyrzucać bluzę, torbę, spodnie czy plecak, skoro produkt po drobnej naprawie nadaje się do dalszego używania. Dzięki wymiennemu zamkowi błyskawicznemu ZlideOn naprawa staje się szybka i łatwa.

ZlideOn Szwecja

Marka powstała w Szwecji, w małej wiosce w Smalandii. Została opatentowana i tam też jest produkowana. Zamki błyskawiczne ZlideOn są wykonane z cynku i stali i gwarantują trwałość użytkowania.

ZlideOn jako marka przyjazna dla środowiska

Marka idzie z duchem czasu. Co bardzo cenne, jej koncepcja jest przyjazna środowisku. To proste. Za każdym razem kiedy zdecydujemy się naprawić, a nie wyrzucać naszą rzecz, pomagamy środowisku.  Nie są to tylko puste słowa. Dając prosty przykład. Za każdym razem, kiedy naprawiona zostanie cześć naszej garderoby, czy wyposażenia, nie kupimy kolejnej nowej rzeczy. Dzięki temu natura nie dostanie nowego zastrzyku aż 5 kg CO2, który generowany jest przy produkcji jednej rzeczy z poliestru. W dodatku do środowiska nie trafi wyrzucony produkt, który może rozkładać się aż 200 kolejnych lat! Naprawiając zamek w starych ulubionych dżinsach oszczędzamy 10 000 litrów wody w obszarach, gdzie występuje ich niedobór.

ZlideOn jako odpowiedź na potrzebę mobilności

ZlideOn to nie tylko rozwiązanie na użytek w domu. Marka to przede wszystkim rozwiązanie dla ludzi będących w ruchu. Zamki błyskawiczne na wymianę to małe i poręczne akcesoria stanowiące “backup” dla mamy odprowadzającej dzieci do szkoły w środku zimy, kiedy błyskawicznie trzeba naprawić suwak i wyprawić pociechę w drogę. To również wsparcie dla turysty, którego plecak uległ awarii a rzeczy “popłynęły” w siną dal i trzeba szybko “ogarnąć” swój sprzęt, aby ruszyć w dalszą drogę. To także rozwiązanie dla miłośnika noclegów w terenie, fana wypadów outdoorowych, bushcraftera itd., któremu awarii uległ śpiwór i dzięki zamkowi na błyskawiczną wymianę niebezpieczeństwo chłodu w nocy zostało zażegnane. Zamki błyskawiczne ZlideOn to produkty ratujące skórę w niezliczonej liczbie sytuacji, również tych stanowiących większe wyzwania, czego przykładem niech będzie ich użytkowanie przez wojskowych z Brytyjskiej armii.

Ofertę zamków ZlideOn znajdziesz TUTAJ!

Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe

899,00  brutto, ( 730,89  netto )
Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe to ostrze codziennego użytku projektu teksańskiego knifemekera. Fixed blade - ostrze stałe o roboczym profilu modified wharncliffe (zmodyfikowany wharncliffe) to odskocznia od codziennych folderowych prac Enrique Pena. Pomimo całkowicie innej konstrukcji, porównując ją do noży składanych Amerykanina, zauważamy cechy zbieżne z jego folderami. Kompaktowy rozmiar umożliwiający przenoszenie w kieszeni, robocze ostrze o dość uniwersalnej konstrukcji i skórzana pochwa do przenoszenia czynią z tego noża, wygodne i łatwe do przenoszenia narzędzie. Nóż Pena Knives X-Series Fixed Blade Modified Wharncliffe posiada głownię z satynowanej stali premium M390 oraz szkieletową rękojeść. Do przenoszenia noża służy skórzana pochwa zaopatrzona w tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta

1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Bravo to projekt knifemekera Enrique Pena. Bravo wyróżnia głownia typu sheepsfoot ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz z krawędzią tnącą w formie delikatnego łuku uniwersalizującą ostrze. Głownia posiada możliwość otwierania na dwa sposoby: górną płetwą (front flipper) lub obustronnym kołkiem (double sided thumb stud). Projekt wyróżniają składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Brown Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z brązowej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper) lub obustronnego kołka, natomiast blokowanie zapewnia liner lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Caballero Ebony

1 699,00  brutto, ( 1 381,30  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Caballero Ebony to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Caballero to projekt knifemekera Enrique Pena. Caballero to słowo wywodzące się z języka hiszpańskiego oznaczające gentlemana. Taki ów folder właśnie jest. Subtelny w kształcie, elegancki w linii, lekki w wadze i przyjemny w obsłudze. Caballero wyróżnia głownia typu drop point ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz subtelnie poprowadzoną krawędzią tnącą. Głownia otwierana jest górną płetwą (front flipper), co jest jednym ze znaków rozpoznawczych knifemakera z Texasu. Projekt wyróżniają składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Bravo Caballero Ebony posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z wstawkami z drewna hebanowego. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta

1 599,00  brutto, ( 1 300,00  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Black Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta

1 599,00  brutto, ( 1 300,00  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Brown Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z brązowej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta

1 599,00  brutto, ( 1 300,00  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Large Texas Trapper to projekt knifemekera Enrique Pena. Na pierwszy rzut oka nawiązujący do tradycyjnych noży składanych typu slipjoint, po bliższym zapoznaniu się ujawnia swoje zalety. Czerpiąc z bardzo uniwersalnych projektów z ostrzami typu clip point, gdzie ostrze jest niezbyt szerokie, ale poręczne i bardzo wydajne, daje użytkownikowi do dyspozycji system szybkiego otwierania za sprawą front flippera i współpracującym z nim łożyskowaniem (łożyska ceramiczne). Całości projektu dopełniają materiały najwyższej jakości: stal ostrza M390, tytanowy korpus oraz okładki rękojeści z micarty. Nóż składany Pena Knives X-Series Large Texas Trapper Green Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z zielonej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta

1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Raptor to projekt knifemekera Enrique PenaNóż Raport wyróżnia głownia typu wharncliffe ze ścięciem na grzbiecie (w rodzaju swedge) oraz prosta krawędź tnąca. Te cechy ułatwiają przecinanie np. węzłów i dostęp do ciasnych miejsc. Głownia otwierana jest górną płetwą (front flipper), co jest jednym ze znaków rozpoznawczych knifemakera z Texasu. Projekt wyróżniają również składające się na nóż materiały premium oraz ogólna stylistyka, w której widać "rękę" Enrique Pena. Nóż składany Pena Knives X-Series Raptor Black Canvas Micarta posiada głownię z satynowanej stali premium M390, oraz tytanowy korpus z okładzinami rękojeści z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.

Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black

1 479,00  brutto, ( 1 202,44  netto )
Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black to narzędzie służące do użytku codziennego (EDC). Canibl to projekt foldera o doskonałych właściwościach penetrujących. Canibl z wysmukłym ostrzem i szlifem wklęsłym znajdzie mnóstwo zastosowań w życiu codziennym a doraźnie sprawdzi się przy filetowaniu ryby, czy porcjowaniu mięsa. Canibl to folder EDC z wyróżniających się materiałów (stal premium M390, tytan, micarta) i o przyjaznej w użytkowaniu konstrukcji. Otwieranie front flipper'em (górną płetwą), w którym to elemencie widać rękę Enriqe Pena (Pena Knives) jest jedną z lepiej wykonanych tego rodzaju konstrukcji. Swobodny i niemęczący ruch palcem wskazującym położonym na karbowaniu, sprawia że ostrze otwiera się łatwo i przyjemnie. Canibl to projekt nietuzinkowy, ale w pełni użytkowy. Nóż składany Suprlativ Knives Canibl PVD All Black posiada głownię z pokrytej czarną tytanową powłoką PVD stali premium M390. Korpus noża wykonano z tytanu i przytwierdzono do niego z okładziny z czarnej micarty. Otwieranie ostrza następuję za sprawą górnej płetwy (front flipper), natomiast blokowanie zapewnia frame lock. Do przenoszenia noża służy tytanowy klips mocujący.