ANV Knives – ACTA NON VERBA – CZYNY, NIE SŁOWA

ANV Knives to marka noży od początku do końca zaprojektowana i realizowana w Republice Czeskiej. Wyróżniają ją przemyślane, ciekawe projekty, wykonanie z europejskich materiałów oraz wysokie standardy produkcyjne. Drobiazgowe, ręczne wykończenie każdego z noży nadaje produktowi ostateczny kształt.

ANV Knives posiada w swojej ofercie noże z ostrzem stałym do użytku outdoorowego, survivalowego, taktycznego oraz noże z ostrzem składanym do użytku codziennego (EDC – Every Day Carry). Charakterystyczna dla marki jest możliwość konfiguracji danego noża według indywidualnych preferencji. Nabywca może zadecydować czy woli mieć ostrze z pełną krawędzią tnącą czy z częściowo ząbkowaną, czy wybiera surowsze wykończenie stali czy też preferuje czarną powłokę DLC. Może również w zależności od modelu wybrać kolor rękojeści: czarny, oliwkowy, pomarańczowy, brązowy a nawet biały. W przypadku noży z ostrzem stałym dokonuje również wyboru sposobu przenoszenia w skórzanej pochwie lub kydexowej kaburze.

[Wybrane z wyżej przedstawionych opcji prezentujemy Państwu w naszej ofercie]

Na uwagę w przypadku marki zasługuje przemyślana kompletna koncepcja każdego z produktów począwszy od samego noża, po przez akcesoria dodatkowe, kończąc na zestawie w jakim każdy z noży jest dostarczany. O klasie marki, po za drobiazgowym wykończeniem każdego produktu, świadczy chociażby kompletowanie każdego noża składanego z przydatnym smarem załączanym do opakowania, czy też bardzo drobiazgowo pozaplatane odcinki paracordu w przypadku noży z ostrzem stałym. Odcinki te znajdują się przy każdym nożu, przy każdej kaburze kydex. Za każdym razem są wykańczane profesjonalnym węzłem lub splotem. To oczywiście wymaga zaangażowania, czasu i jest wyrazem szacunku dla użytkownika, który otrzymuje w pełni gotowy produkt.

ACTA NON VERBA – CZYNY, NIE SŁOWA!

Poniżej prezentujemy przesłanie marki, które przez wzgląd na bliskość z naszą filozofią cytujemy w całości:

Czym jest odwaga bez działań? Czym jest mądrość bez działań? Czym jest dobroć bez działań? Do czego służy wola bez działań?
Wszędzie jest tyle słów, zdań i wyrażeń. Nasz świat jest przepełniony słowami, każdy ma swoje zdanie i dzieli się nim ze światem.
Gdzie są jednak działania?
Co zostawimy za sobą? Czy będą to słowa? Czy raczej będą to działania i czyny? Czy będzie to dom zbudowany, urodzone dziecko, zasadzone drzewo? A może będzie to wiele wymówek i podane powody, dla których wtedy nie mogłem, nie chciałem, nie byłem w stanie, nie miałem pozwolenia, nie znalazłem odwagi, wolałem nie ryzykować …?
Liczy się tylko działanie! Działania, poczynając od najprostszych, takich jak karmienie dziecka, aż po zbudowanie rakiety statku kosmicznego. Nasz świat składa się z działań. Liczy się tylko działanie! Tylko działania, tylko czyny, które podejmiemy lub nie. Impulsywne i długo planowane działania. Codzienne i niezwykłe działania, strach inspirujący i radosny.
Kim byliby nasi przodkowie bez działań? Kim jest nasza rodzina, nasz naród bez działań? Działania czynią człowieka i jego naturę. Jesteśmy wynikiem działań, pracy, czynów i decyzji podejmowanych przez naszych przodków. Ich działania zbliżają nas do siebie. Działania i czyny są ważne!
Wybór sposobu działania zależy od nas. My decydujemy, jakie działania podejmiemy. Zostaliśmy obdarowani wolną wolą! I od nas zależy, czy dokonamy właściwego wyboru, a nasze działania przyniosą dobro. My decydujemy czy wybrać drogę Abla, a nie Kaina.
My decydujemy czy wybrać dzisiaj i tutaj, odwagę czy tchórzostwo, dobro czy zło.
Nasze działania mają wielką moc, z ich konsekwencjami pozostawimy naszych potomków, naszych ukochanych. Zostaną ich bezpośrednią spuścizną. Potomni nie będą pamiętać naszej mowy i wszystkich słów. Nasze działania będą żyć w nich i w ich pamięci.
Czyny, nie słowa – ACTA NON VERBA!

 

 • Nóż ANV Knives M311 Spelter ANVM311-003 stal Elmax czarna powłoka DLC Kydex

  1 539,00 
 • OCZEKIWANIE NA DOSTAWĘ

  Nóż składany ANV Knives Z100 ANVZ100-035 stal N690 powłoka DLC pomarańczowe G10 liner lock EDC

  489,00 
 • Brelok do kluczy ANV Remove Before Fight

  19,99 
 • Nóż składany ANV Knives Z100 ANVZ100-012 stal N690 stonewash coyote G10 liner lock EDC

  388,00 
 • Nóż ANV Knives P300 ANVP300-014 stal N690 stonewash Kydex

  665,00 
 • Opaska silikonowa na rękę ANV Acta Non Verba

  9,99 
 • Nóż składany ANV Knives Z100 ANVZ100-013 stal N690 stonewash coyote G10 liner lock EDC

  388,00 
 • Nóż ANV Knives P100 ANVP100-002 stal N690 stonewash czarny oplot EDC neck Kydex

  359,00 
 • Nóż składany ANV Knives Z200 ANVZ200-001 stal D2 stonewash czarny G10 liner lock EDC

  335,00 
 • Skórzany brelok do kluczy ANV

  19,99 
 • Nóż ANV Knives P200 ANVP200-014 stal N690 czarna powłoka DLC Kydex

  649,00 
 • Nóż składany ANV Knives Z100 ANVZ100-008 stal N690 stonewash czarny G10 liner lock EDC

  339,00