Nóż TRC Knives TR-12s N690 Orange (Nowy z 2016)
Nóż TRC Knives TR-12s wykonany w pracowni litewskiego knifemakera Andriusa Triciusa. Rozmiar noża ukierunkowuje go na codzienne użytkowanie, a konstrukcja umożliwia przenoszenie przy pasku bądź na szyi jako nóż typu neck.
Prezentowany model, o stanie magazynowym (“fabrycznie nowy”) wykonany został w 2016 (!) roku i jest z pewnością rzadkością. Jest to egzemplarz wykonany ze stali N690, z okładkami rękojeści z pomarańczowego kompozytu G10 skręconymi śrubami ze stali nierdzewnej. W zestawie znajduje się kabura Kydex przytwierdzana do paska za sprawą zaprojektowanej do tego klamry.
Kieszeń WISPORT Handy Pocket Graphite | Organizer
Kieszeń WISPORT Handy Pocket Graphite | Organizer
Mała kieszonka mocowana do pasa biodrowego lub rozwiązania typu MOLLE. Wykonana z cordury, zapinana na zamek błyskawiczny.
Mocowana za pomocą taśm PALS do pasa, plecaka lub oporządzenia. Kieszonka pomieści telefon, dokumenty, mały portfel lub inne elementy codziennego użytku.
Do używania samodzielnie lub podpięcia do większej saszetki biodrowej, plecaka, torby itd. Może posłużyć również jako organizer pakowany do bagażu.
Nóż MK Knives & Tools Claw “Triple Strike #3”
Nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #3" to nóż z ostrzem typu karambit. Oryginalnie karambit powstał w odległych czasach na terenie Malezji oraz Filipin a jego kształt inspirowany był pazurami wielkich drapieżnych kotów. Charakterystyczne dla jego budowy były zakrzywione ostrze oraz odwrócona rękojeść z otworem na palec. Nóż Claw (MK-05) nawiązuje do tej stylistyki, jednakże jego ostrze posiada prostą krawędź tnącą, co zdecydowanie służy zwiększeniu jego funkcjonalności.
Nóż Claw (MK-05) przez wzgląd na budowę może nadawać się do użytku taktycznego i na potrzeby służb mundurowych. Sprawdzi się przy przecinaniu lin, tworzyw, materiałów do których ciężko podejść, ale również jego otrze będzie można wykorzystać w życiu codziennym bardziej uniwersalnie. Przez wzgląd na swoją budowę Claw będzie bardzo skuteczny do przycinania roślin, gałęzi drzewek itd.
Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Claw "Triple Strike #3" posiada ostrze ze stali Elmax z innowacyjnyjm szlifem wklęsłym (charakterystyczne rowki na ostrzu) oraz zbroczem (fuller). Okładki rękojeści wykonane zostały z wytrzymałego kompozytu G10 (kolor Desert Tan). Nóż posiada szarą kaburę z tworzywa kydex (kolor Grey Storm) wyposażoną w klamrę do przenoszenia (kolor Desert Tan).
