MS Knives

Litewski knifemaker Modestas Skirmantas wykonujący autorskie projekty noży. Swoje noże wytwarza ręcznie z wysokiej klasy materiałów. Na ostrza używa stali Elmax, rękojeści powstają zazwyczaj z micarty lub drzewa “ironwood”.  Pokrowce powstają z kydexu lub skóry naturalnej.

Modestas Skirmantas jest przedstawicielem młodego pokolenia litewskich knifemakerów. Swoją przygodę z ręcznym wytwarzaniem noży rozpoczął w wieku 11 lat od tworzenia ostrzy na własne potrzeby, które wykorzystywał do rozwijania hobby, jakim było w rzeźbienie w drewnie. Stopniowo pasja do pracy w drewnie przerodziła się w pasję do obrabiania stali, z której zaczęły powstawać pierwsze, autorskie modele noży. Zanim MS Knives rozwinęło się na dobre Modestas Skirmantas zdążył jeszcze ukończyć studia z zakresu projektowania mebli, oraz podejmował się różnorodnych prac po za rodzimym krajem m.in. w budownictwie. Niemniej jednak jego pasja – knifemaking, zawsze była blisko, szczególnie że sam jest również miłośnikiem przebywania na łonie natury podczas którego testuje noże i sprzęt outdoorowy. Po pewnym czasie projektowanie i wykonywanie noży dla siebie zmieniło się w wytwarzanie ich dla przyjaciół i znajomych, a następnie w miarę klarowania się koncepcji MS Knives dla szerszego grona odbiorców.

Dzisiaj Modestas Skirmantas – MS Knives realizuje się jako knifemaker wytwarzający noże z ostrzem stałym do survivalu, bushcraftu, zastosowań codziennych (EDC – Every Day Carry) itd. W projektach łączy klasyczne kształty z nowoczesnymi nutami personalizującymi każdy z nich.