MS Knives

Litewski knifemaker Modestas Skirmantas wykonujący autorskie projekty noży. Swoje noże wytwarza ręcznie z wysokiej klasy materiałów. Na ostrza używa stali Elmax, rękojeści powstają zazwyczaj z micarty lub drzewa “ironwood”.  Pokrowce powstają z kydexu lub skóry naturalnej. W swojej ofercie posiada noże outdoor’owe, do bushcraftu, survivalu, myślistwa itd.

Modestas Skirmantas jest przedstawicielem młodego pokolenia litewskich knifemakerów (ur. 1984 r.). Swoją przygodę z ręcznym wytwarzaniem noży rozpoczął w wieku 11 lat od tworzenia ostrzy na własne potrzeby, które wykorzystywał do rozwijania hobby, jakim było w rzeźbienie w drewnie. Stopniowo pasja do pracy w drewnie przerodziła się w pasję do obrabiania stali, z której zaczęły powstawać pierwsze, autorskie modele noży. Zanim MS Knives rozwinęło się na dobre Modestas Skirmantas zdążył jeszcze ukończyć studia z zakresu projektowania mebli, oraz podejmował się różnorodnych prac po za rodzimym krajem m.in. w budownictwie. Niemniej jednak jego pasja – knifemaking, zawsze była blisko, szczególnie że sam jest również miłośnikiem przebywania na łonie natury podczas którego testuje noże i sprzęt outdoorowy. Po pewnym czasie projektowanie i wykonywanie noży dla siebie zmieniło się w wytwarzanie ich dla przyjaciół i znajomych, a następnie w miarę klarowania się koncepcji MS Knives dla szerszego grona odbiorców.

Dzisiaj Modestas Skirmantas – MS Knives realizuje się jako knifemaker wytwarzający noże z ostrzem stałym do survivalu, bushcraftu, zastosowań codziennych (EDC – Every Day Carry) itd. W projektach łączy klasyczne kształty z nowoczesnymi nutami personalizującymi każdy z nich.

 

Nóż MS Knives Infinity Black Canvas Micarta

1 694,00 
Nóż MS Knives Infinity to autorski projekt, którego inicjatorem i wykonawcą jest litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Projekt zrodził się z potrzeby posiadania w ofercie noża bardziej uniwersalnego w zastosowaniach na łonie natury. Infinity zaplanowany został do zastosowań outdoorowych, bushcraftu a także survivalu. Infinity (z angielskiego "nieskończoność") to nóż, który podoła mnogiej ilości zadań. Z powodzeniem sprawdzi się w środowisku leśnym, podczas wycieczki w góry czy też w trakcie pobytu w obozie. Przygotowywanie posiłku, struganie drewna, kłucie, cięcie, siekanie a nawet w batonowanie to czynności, którym z łatwością sprosta. Prezentowany nóż MS Knives Infinity zrobiony został ze stali premium: elmax, posiada rękojeść z czarnej bawełnianej micarty, a do jego przechowywania służy ładnie dopasowana kabura kydex.
Czytaj dalej
Zamknij

Nóż MS Knives Infinity Black Paper Micarta

1 694,00 
Nóż MS Knives Infinity to autorski projekt, którego inicjatorem i wykonawcą jest litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Projekt zrodził się z potrzeby posiadania w ofercie noża bardziej uniwersalnego w zastosowaniach na łonie natury. Infinity zaplanowany został do zastosowań outdoorowych, bushcraftu a także survivalu. Infinity (z angielskiego "nieskończoność") to nóż, który podoła mnogiej ilości zadań. Z powodzeniem sprawdzi się w środowisku leśnym, podczas wycieczki w góry czy też w trakcie pobytu w obozie. Przygotowywanie posiłku, struganie drewna, kłucie, cięcie, siekanie a nawet w batonowanie to czynności, którym z łatwością sprosta. Prezentowany nóż MS Knives Infinity zrobiony został ze stali premium: elmax, posiada rękojeść z czarnej papierowej micarty, a do jego przechowywania służy ładnie dopasowana kabura kydex.

Nóż MS Knives Liberty

1 369,00 
Nóż MS Knives Liberty to autorski projekt, którego inicjatorem i wykonawcą jest litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Projekt zrodził się z potrzeby posiadania w ofercie noża do codziennych zadań, który wyróżniałby się wyglądem i stanowił ładny gadżet dla jego właściciela. Liberty jest dowodem na to, że użytkowość i elegancję można uzyskać również w dość frywolnym kształcie. Stąd nazwa projektu, która oczywiście w pierwszym znaczeniu oznacza wolność, ale oznacza również swobodę, co w tym przypadku oznacza swoistą lekkość projektu, dowolność kształtu i mnogość możliwych zastosowań. Liberty swobodnie nada się do przygotowania posiłku, podziurawienia kartonu, ale również poradzi sobie ze struganiem większego kawałka drewna podczas wypadu do lasu. Nóż MS Knives Liberty zrobiony został ze stali premium: elmax, posiada rękojeść z micarty, a do jego przechowywania służy ładnie dopasowana pochwa z naturalnej skóry.
Czytaj dalej

Nóż MS Knives Shark

1 826,00 
Nóż MS Knives Shark to autorski projekt, którego inicjatorem i wykonawcą jest litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Projekt zrodził się z potrzeby posiadania w ofercie noża o większych wymiarach, który sprosta cięższym pracom na łonie natury. Shark zaplanowany został do zastosowań outdoorowych, bushcraftu a także survivalu. Shark podoła bardziej wymagającym pracom takim jak batonowanie, ciosanie, rąbanie mniejszych kawałków drewna itd. Nóż MS Knives Shark zrobiony został ze stali premium: elmax, posiada rękojeść z micarty, a do jego przechowywania służy ładnie dopasowana kabura kydex.
Czytaj dalej

Nóż MS Knives Shark Ironwood

1 975,00 
Nóż MS Knives Shark to autorski projekt, którego inicjatorem i wykonawcą jest litewski knifemaker Modestas Skirmantas. Projekt zrodził się z potrzeby posiadania w ofercie noża o większych wymiarach, który sprosta cięższym pracom na łonie natury. Shark zaplanowany został do zastosowań outdoorowych, bushcraftu a także survivalu. Shark podoła bardziej wymagającym pracom takim jak batonowanie, ciosanie, rąbanie mniejszych kawałków drewna itd. Nóż MS Knives Shark zrobiony został ze stali premium: elmax, posiada rękojeść z drewna ironwood, a do jego przechowywania służy pochwa ze skóry naturalnej. Całość prezentuje się bardzo naturalnie, co docenią szczególnie osoby lubujące się w bardziej tradycyjnym stylu nożowego wytwórstwa.
Czytaj dalej