Demko Knives

Demko Knives to amerykańska marka założona przez znanego i cenionego w branży knifemakera Andrew Demko.

O Demko Knives

Andrew Demko od 25 lat tworzy innowacyjne mechanizmy blokujące oraz noże custom. Wiele z jego projektów znajdziemy u znanego amerykańskiego producenta Cold Steel, z którym współpracował w przeszłości.

Od roku 2020 Andrew Demko i jego brat John Demko skupiają się na kolejnych projektach wyłącznie w ramach Demko Knives. Ostatnią, najświeższą innowacją zaprojektowaną i wykonaną przez Andrew Demko jest blokada Shark Lock™, która wdrożona została do serii noży składanych AD20 (wykonania custom) oraz produkcyjnych noży składanych AD20.5.

Blokada Shark Lock™ na przykładzie noża AD20.5

Opatentowany mechanizm Shark Lock™ służy łatwemu otwieraniu i zamykaniu noża jedną ręką. W połączeniu z łożyskami kulkowymi, okładzinami rękojeści z tworzywa grivory osadzonymi na stalowych linersach otrzymujemy swobodnie pracujący nóż, który sprosta większości zadań!

Mechanizm Shark Lock™ znajduje się na grzbiecie noża i jest obsługiwany za pomocą górnej płetwy. Otwarcie ostrza powoduje, że sprężynowe ramię blokujące przesuwa się i umiejscawia ostrze wyciętym w nim uchwytem pod kołkiem blokującym. Na ten element należy zwrócić szczególną uwagę. Mechanizm Shark Lock™ jest wyjątkowy, ponieważ blokada porusza się do przodu i do tyłu, jednocześnie poruszając się w górę i w dół. Umożliwia to zablokowanie ostrza na większym odcinku stali, co daje niezwykle skuteczną wytrzymałość całej blokady. Sprężyna napędowa, która przesuwa element blokujący do pozycji zablokowanej, znajduje się w samym ramieniu blokującym, co chroni przed pyłkami i zabrudzeniami. Shark Lock™ jest porównywalny z większością zamków Tri-Ad pod względem rozmiaru i wagi. Nóż AD-20.5 został przetestowany z siłą obciążenia 10 kg/m (875 funtów/cal), co jest niezwykle imponującym wynikiem na nóż ważący tylko 100 gram (3,5 uncji).

Zapraszamy na Kapuga.pl do sekcji Demko Knives!

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium

1 899,00  brutto, ( 1 543,90  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives , firmy prowadzonej przez braci Demko, Andrew i John'a dostępne są produkcyjne wersje noży z serii AD, w postaci linii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany rodzaj blokady Shark Lock™. Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Smooth Titanium posiada ostrze o roboczym profilu clip point z amerykańskiej stali CPM 3V z wykończeniem stonewash, tytanową rękojeść (smooth titanium) oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy

799,00  brutto, ( 649,59  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheeps foot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z pomarańczowego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Shark Lock Gray Grivory Szary

899,00  brutto, ( 730,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Gray Grivory Szary to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A Gray Grivory Szary posiada ostrze o roboczym profilu clip point z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A wykończonej w stylu stonewash, rękojeść z szarego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny

799,00  brutto, ( 649,59  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheeps foot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z czarnego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber

1 578,00  brutto, ( 1 282,93  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Carbon Fiber posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z włókna węglowego oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Shark Lock Gray Grivory Szary

899,00  brutto, ( 730,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Gray Grivory Szary to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Gray Grivory Szary posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A wykończonej w stylu stonewash, rękojeść z szarego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Digi Camo G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Smooth Titanium

1 899,00  brutto, ( 1 543,90  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Smooth Titanium to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives , firmy prowadzonej przez braci Demko, Andrew i John'a dostępne są produkcyjne wersje noży z serii AD, w postaci linii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany rodzaj blokady Shark Lock™. Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Smooth Titanium posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) z amerykańskiej stali CPM 3V z wykończeniem stonewash, tytanową rękojeść (smooth titanium) oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy

799,00  brutto, ( 649,59  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy posiada ostrze o roboczym profilu clip point z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z pomarańczowego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Digi Camo G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Natural G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Natural G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Natural G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber

1 578,00  brutto, ( 1 282,93  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Carbon Fiber posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z włókna węglowego oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot S35VN Shark Lock Black G10 posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z czarnego kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Coyote Tan G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Coyote Tan G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Black G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z czarnego kompozytu G10 oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Textured Titanium

2 259,00  brutto, ( 1 836,59  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Smooth Titanium to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives , firmy prowadzonej przez braci Demko, Andrew i John'a dostępne są produkcyjne wersje noży z serii AD, w postaci linii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany rodzaj blokady Shark Lock™. Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot 3V Shark Lock Smooth Titanium posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheepsfoot) z amerykańskiej stali CPM 3V z wykończeniem stonewash, tytanową rękojeść (smooth titanium) oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10

1 498,00  brutto, ( 1 217,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10 to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point S35VN Shark Lock Natural G10 posiada ostrze o roboczym profilu clip point ze szlifem płaskim z nierdzewnej stali CPM S35VNwykończenie stonewash, rękojeść z kompozytu G10 o naturalnej barwie oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Textured Titanium

2 399,00  brutto, ( 1 950,41  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Textured Titanium to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives , firmy prowadzonej przez braci Demko, Andrew i John'a dostępne są produkcyjne wersje noży z serii AD, w postaci linii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany rodzaj blokady Shark Lock™. Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point 3V Shark Lock Textured Titanium posiada ostrze o roboczym profilu clip point z amerykańskiej stali CPM 3V z wykończeniem stonewash, teksturowaną tytanową rękojeść (textured titanium) oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy

899,00  brutto, ( 730,89  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Shark Foot AUS10A Shark Lock Orange Grivory Pomarańczowy posiada ostrze o roboczym profilu shark foot (sheeps foot) z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A wykończonej w stylu stonewash, rękojeść z pomarańczowego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.

Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny

949,00  brutto, ( 771,54  netto )
Nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny to projekt znanego amerykańskiego knifemakera Andrew Demko. Andrew Demko to twórca ceniony za projekty innowacyjnych blokad w nożach składanych oraz producent noży custom. Jego produkty cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz pomysłowością wykonania. Od 2021 w ofercie Demko Knives dostępne są produkcyjne wersje jego noży z serii AD20.5 wyposażone w najnowszy, niezwykle wytrzymały, opatentowany przez niego rodzaj blokady Shark Lock™. Prezentowany nóż składany Demko Knives AD20.5 Clip Point AUS10A DLC Shark Lock Black Grivory Czarny posiada ostrze o roboczym profilu clip point z japońskiej nierdzewnej stali AUS10A pokrytej czarną powłoką DLC, rękojeść z czarnego tworzywa grivory oraz blokadę Shark Lock™.