Sliwkosky  Knives

“Moje noże to obietnica”

Sliwkosky Knives: Jakub Śliwka, polski twórca noży z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Zajmuje się profesjonalnym knifemakingiem od 2018 roku. Jego przygoda z produkcją noży rozpoczęła się zdecydowanie wcześniej i wynikała bezpośrednio z talentu technicznego i zamiłowania do majsterkowania, które zauważono u niego w młodości. Dodatkowo, zetknięcie się i zainteresowanie branżą nożową w pewnym momencie jego życia odegrało niebagatelną rolę. Kombinacja tych elementów stanowiła fundamenty dla projektu nazwanego później Sliwkosky Knives, co stanowi oczywiste nawiązanie do nazwiska knifemakera (śliwka = plum języku angielskim). Zanim to jednak nastąpiło, minęło kilka lat poświęconych zdobywaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności w tworzeniu noży oraz uczestnictwie w wydarzeniach branżowych, stanowiących rodzaj forum do wymiany doświadczeń. W międzyczasie Jakub Śliwka ukończył również studia inżynierskie, chociaż w innym obszarze, mniej związanym z branżą noży, ale dostarczającym solidną dawkę wiedzy na temat różnych procesów technicznych, planowania, itp.

Wracając do Sliwkosky Knives, warto dodać, że w przypadku Jakuba Śliwki nazwa jego przedsięwzięcia i kształt owocu śliwki, widoczny w projektowanym logotypie, stały się zwiastunem zauważalnego indywidualizmu, cechy obecnej w każdym z jego projektów, zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i inspirowanych wzorcami charakterystycznymi dla różnych krajów i kultur.

Te ślady są wyraźnie widoczne, na przykład, w jednym z jego z projektów o nazwie Bushcraft, który jest indywidualnym dziełem czerpiącym inspirację z popularnych szwedzkich noży. Są również zauważalne w projektach Urban Bowie, Modern Puukko, Kukri czy Kwaiken. Jak widać, bardzo zróżnicowane inspiracje stykają się ze skandynawskimi krajami, Dalekim Wschodem czy Ameryką. Pozornie odległe, jednak w wykonaniach Sliwkosky Knives z pewnością znajdziemy wspólne szczegóły charakterystyczne dla Jakuba Śliwki.

Dziś Sliwkosky Knives skupia się głównie na produkcji noży z premium materiałów. Ostrza są wykonane z takich rodzajów stali jak: Elmax, M390, Vanadis 4 Extra, Sleipner, D2, AEB-L. Wszystkie one są stale hartowane przez samego twórcę, starannie monitorującego przebieg całego procesu. Rękojeści są zazwyczaj wykonane z Micarty, kompozytu G10, włókna węglowego lub drewna stabilizowanego. Knifemaker preferuje bardziej wytrzymałe materiały, aby użytkownik mógł cieszyć się swoim nożem przez długi czas i bez problemów. Pochwy są głównie wykonane z Kydexu, czasami z naturalnej skóry, którą twórca poleca, jeśli pasuje do stylu danego noża.

Oferta Sliwkosky Knives obejmuje noże do codziennego użytku, do użytku outdoorowego, do bushcraftu, survivalu, myślistwa, a także do użytku kuchennego.

Jakub Śliwka mawia: “Moje noże to obietnica”, podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w dostarczanie niezawodnych i wysokiej jakości noży, które sprawią satysfakcję klientom. Niech jego słowa zwiastują rzetelność i wysokie standardy, które możesz znaleźć dzisiaj w ofercie Kapuga.pl w sekcji Sliwkosky Knives.

Sliwkosky Knives Full Tang Puukko “Balos”

1 559,00  brutto, ( 1 267,48  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Full Tang Puukko "Balos" zainspirowany został tradycyjnymi nożami z Finlandii. Twórca nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż w wersji full tang, tym samym wzmacniając konstrukcję tradycyjnego projektu puukko, który jak wiadomo tradycyjnie wykonywany jest jako hidden tang, czyli nóż z ukrytym w rękojeści trzpieniem. Efektem stało się ostrze z wysokim szlifem typu skandynawskiego połączone z rękojeścią o prostym i wygodnym kształcie. Całość (238 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a  118 mm rękojeść bardzo wygodnie układa się w dłoni. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Brown Jute Micarta

1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Brown Jute Micarta to nóż stylem czerpiący z filozofii obozowania żyjącego na początku XX wieku amerykańskiego popularyzatora spędzania czasu na łonie natury Horacego Sowersa Kepharta. Kephart to nóż o dość prostej budowie i ładnie wyprofilowanym ostrzu. Na szczególną uwagę w jego budowie zasługuje zastosowany na ostrzu rodzaj szlifu, tzw. szlif wypukły: "convex". Jest to szlif ułatwiający rozszczepywanie czy też batonowanie drewna. W połączeniu z zastosowaną w nożu stalą premium Elmax, znaną ze swojej wytrzymałości, posiadającą doskonałe właściwości antykorozyjne, powstało wytrzymałe i uniwersalne narzędzie do lasu. Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Brown Jute Micarta posiada jasne, szkiełkowane ostrze ze stali Elmax, okładziny rękojeści z brązowej micarty (Brow Jute Micarta), przekładki (linersy) z czarnego kompozytu G10 oraz kaburę z kydexu w kolorze coyote.

Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Coyote Kydex

389,00  brutto, ( 316,26  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Coyote Kydex to niewielkich rozmiarów nóż na szyję, który wykonał knifemaker Jakub Śliwka. Bug to świetna propozycja na ostrze codziennego użytku (EDC - Everyday Carry). Niewielki rozmiar pozwala na wykonywanie drobnych codziennych prac. Całość wraz z kaburą prezentuje się dyskretnie i jest łatwa w przenoszeniu zarówno na szyi, jak też w niewielkiej saszetce, torebce biodrowej, czy małym organizerze. Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Coyote Kydex posiada wykończone w stylu acid stonewash ostrze ze stali D2, budowę szkieletową oraz kaburę kydex w kolorze czarnym z podpiętym paracordem, służącym do przenoszenia na szyi. Kolor paracordu jest wysyłany losowo.

Nóż Sliwkosky Knives Hardy ‘Desert Tan’

1 399,00  brutto, ( 1 137,40  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Hardy 'Desert Tan' to rzeczywiście "twardy zawodnik" przeznaczony do wykonywania ciężkich prac. Knifemaker Jakub Śliwka tym razem wykonał nóż, który z pewnością może posłużyć jako survivalowy, gotowy aby sprostać większości zadaniom, jakie możemy spotkać w lesie czy bardziej wymagającym terenie. Bardzo wytrzymała 4,0 mm grubości stal Sleipner, znana ze swojej wytrzymałości na wykruszenia i odporności na przeciążenia zapewni ponadprzeciętną wytrzymałość. Konstrukcja oraz rozmiar całości 260 mm pozwoli nie tylko na sprawne cięcie, struganie, siekanie, czy pracę z krzesiwem (dzięki dostosowanym do tego krawędziom grzbietu). W połączeniu z rękojeścią wyprofilowaną w sposób utrudniający wysunięcie się noża z dłoni, będzie skuteczny również podczas ścinania mniejszych drzewek czy batonowania drewna. Hardy to nóż przeznaczony z pewnością dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd.

Sliwkosky Knives Full Tang Puukko “Smoky”

1 559,00  brutto, ( 1 267,48  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Full Tang Puukko "Smoky" zainspirowany został tradycyjnymi nożami z Finlandii. Twórca nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż w wersji full tang, tym samym wzmacniając konstrukcję tradycyjnego projektu puukko, który jak wiadomo tradycyjnie wykonywany jest jako hidden tang, czyli nóż z ukrytym w rękojeści trzpieniem. Efektem stało się ostrze z wysokim szlifem typu skandynawskiego połączone z rękojeścią o prostym i wygodnym kształcie. Całość (238 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a  118 mm rękojeść bardzo wygodnie układa się w dłoni. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Green Canvas Micarta

1 799,00  brutto, ( 1 462,60  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Green Canvas Micarta to nóż stylem czerpiący z filozofii obozowania żyjącego na początku XX wieku amerykańskiego popularyzatora spędzania czasu na łonie natury Horacego Sowersa Kepharta. Kephart to nóż o dość prostej budowie i ładnie wyprofilowanym ostrzu. Na szczególną uwagę w jego budowie zasługuje zastosowany na ostrzu rodzaj szlifu, tzw. szlif wypukły: "convex". Jest to szlif ułatwiający rozszczepywanie czy też batonowanie drewna. W połączeniu z zastosowaną w nożu stalą premium Elmax, znaną ze swojej wytrzymałości, posiadającą doskonałe właściwości antykorozyjne, powstało wytrzymałe i uniwersalne narzędzie do lasu. Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Elmax | Convex Grind | Green Canvas Micarta posiada jasne, szkiełkowane ostrze ze stali Elmax, okładziny rękojeści z zielonej micarty (Green Canvas Micarta), przekładki (linersy) z pomarańczowego kompozytu G10 oraz zieloną kaburę z kydexu.

Zestaw 6 noży kuchennych Sliwkosky Knives | AEB-L & Bog Oak

6 599,00  brutto, ( 5 365,04  netto )
Zestaw 6 noży kuchennych Sliwkosky Knives | AEB-L & Bog Oak powstał z potrzeby posiadania wysokiej klasy przyborów kuchennych o wyjątkowych cechach i charakterze ręcznej, rzemieślniczej produkcji. Siłą rzeczy, noże jakich najczęściej używamy to te, które znajdują się pod ręką w kuchni. Dlaczegóż by więc nie stworzyć zestawu, który oprócz tego, że jest używany codziennie, to daje nam przyjemność z faktu samego już posiadania i jest ozdobą naszej kuchni, czy ekskluzywnym dodatkiem do mebli? Sprostać temu zadaniu postanowił Sliwkosky Knives (Jakub Śliwka) a efekt jego pracy to set 6 noży, zróżnicowanych pod względem wielkości i docelowego zastosowania. Wykonanie z przyjemnej w pielęgnacji stali nierdzewnej AEB-L oraz ekskluzywnego rodzaju drewna stabilizowanego, tj. dębu bagiennego certyfikowanego na 6000 lat, nadaje całości wyjątkowego charakteru. Dołączany do zestawu drewniany stojak magnetyczny pomaga w łatwym i higienicznym użytkowaniu.

Prezentowany zestaw dostępny jest na indywidualne zamówienie klienta. Istnieje możliwość zastąpienia drewnianego stojaka skórzanym etui (rollbag) do przenoszenia zestawu. W razie chęci zamówienia zestawu prosimy o kontakt.

Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10 Leather & Kydex

1 689,00  brutto, ( 1 373,17  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10 Leather & Kydex zainspirowany został fińskimi nożami typu puukko. Knifemaker Jakub Śliwka nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż z nowoczesnych materiałów. "Modern" w nazwie nawiązuje również do samego designu, w którym możemy dostrzec "grę kanciastości", widoczną szczególnie na stalowej gardzie. W tym obszarze poszczególne płaszczyzny stali przybierają różny odcień w zależności od kąta trzymania noża i padającego nań cienia. Jest to tylko złudzenie, dające jednak bardzo nietypowy ekskluzywny efekt. Całość projektu prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko i podkreślana jest jeszcze bardziej poprzez jakość i precyzję wykonania. Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10 Leather & Kydex posiada satynowane ostrze ze stali Elmax, rękojeść z czarnego kompozytu G10 z czerwoną przekładką (liners) oraz stalowa gardę. W zestawie znajduje się czarna pochwa ze skóry naturalnej z czerwonymi przeszyciami oraz kabura kydex ze skórzanymi dodatkami. Użytkownik ma możliwość wybrania w jaki sposób w danym momencie będzie przenosił swój nóż.

Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Black G10

1 449,00  brutto, ( 1 178,05  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Black G10 to bardzo uniwersalny nóż outdoorowy. Posiadający ostrze z wysokim szlifem oraz rękojeść hidden-tang z bardzo przyjemnie układającą się w dłoni i bardzo chwytną rękojeścią może być używany podczas każdego rodzaju aktywności na łonie natury. Dość sporą rozmiarowo całość (235 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a stosunkowo gruba w swoim owalu 120 mm rękojeść dobrze leży w dłoni nawet podczas pracy w rękawiczce. Ponadto konstrukcja hidden-tang sprawia, że pracuje się komfortowo również bez rękawiczek nawet przy dość zimnej pogodzie przez wzgląd na brak bezpośredniego kontaktu dłoni z metalem. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10

1 449,00  brutto, ( 1 178,05  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10 zainspirowany został fińskimi nożami typu puukko. Knifemaker Jakub Śliwka nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż z nowoczesnych materiałów. "Modern" w nazwie nawiązuje również do samego designu, w którym możemy dostrzec "grę kanciastości", widoczną szczególnie na stalowej gardzie. W tym obszarze poszczególne płaszczyzny stali przybierają różny odcień w zależności od kąta trzymania noża i padającego nań cienia. Jest to tylko złudzenie, dające jednak bardzo nietypowy ekskluzywny efekt. Całość projektu prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko i podkreślana jest jeszcze bardziej poprzez jakość i precyzję wykonania. Nóż Sliwkosky Knives Modern Puukko | Elmax | Black & Red G10 posiada satynowane ostrze ze stali Elmax, okładziny rękojeści z czarnego kompozytu G10 z czerwoną przekładką (liners), stalowa gardę oraz czarną pochwę ze skóry naturalnej z czerwonymi przeszyciami.

Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Sleipner | Convex Grind | Green Canvas Micarta

1 619,00  brutto, ( 1 316,26  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Sleipner | Convex Grind | Green Canvas Micarta to nóż stylem czerpiący z filozofii obozowania żyjącego na początku XX wieku amerykańskiego popularyzatora spędzania czasu na łonie natury Horacego Sowersa Kepharta. Kephart to nóż o dość prostej budowie i ładnie wyprofilowanym ostrzu. Na szczególną uwagę w jego budowie zasługuje zastosowany na ostrzu rodzaj szlifu, tzw. szlif wypukły: "convex". Jest to szlif ułatwiający rozszczepywanie czy też batonowanie drewna. W połączeniu z zastosowaną w nożu stalą Sleipner, znaną ze swojej wytrzymałości na wykruszenia i odporności na przeciążenia powstało wytrzymałe i uniwersalne narzędzie do lasu. Nóż Sliwkosky Knives Kephart | Sleipner | Convex Grind | Green Canvas Micarta posiada jasne, szkiełkowane ostrze ze stali Sleipner, okładziny rękojeści z zielonej micarty (Green Canvas Micarta), przekładki (linersy) z pomarańczowego kompozytu G10 oraz zieloną kaburę z kydexu.

Nóż Sliwkosky Knives Nessy | Sleipner | Green Canvas Micarta

1 749,00  brutto, ( 1 421,95  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Nessy | Sleipner | Green Canvas Micarta to potężny nóż survivalowy nawiązujący stylem do ostrza typu nessmuk, znanemu dzięki upowszechnieniu go przez dziewiętnastowiecznego amerykańskiego popularyzatora życia na łonie natury Georga „Nessmuk’a” Sears’a. Nessy jest raczej luźnym nawiązaniem do kształtu, ponieważ jego wymiary bardziej przypominają rozmiar maczety itd. Zamierzeniem wykonawcy (knifemaker Jakub Śliwka) w tym konkretnym przypadku było uzyskanie bardzo wytrzymałego noża, które z pewnością może posłużyć jako survivalowy i sprosta większości wymagających zadań, jakie możemy spotkać w lesie czy bardziej wymagającym terenie. Dla uzyskania pożądanego efektu, w nożu zastosowana została stal Sleipner, znana ze swojej wytrzymałości na wykruszenia i odporności na przeciążenia. Rozmiar całości 335 mm przy zastosowanym kształcie samego ostrza i wyprofilowaniu rękojeści w sposób utrudniający wysunięcie się noża z dłoni całości, wręcz zachęca do prac takich jak: karczowanie terenu pod obóz, batonowanie drewna, ścinanie drzewek, gałęzi itd. Nóż Sliwkosky Knives Nessy | Sleipner | Green Canvas Micarta posiada czarne, wykończone w stylu stonewash ostrze ze stali Sleipner, okładziny rękojeści z zielonej micarty (Green Canvas Micarta), przekładki (linersy) z pomarańczowego kompozytu G10 oraz zieloną kaburę z kydexu.

Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang “Karelian Blue” M390

Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang "Karelian Blue" M390 zainspirowany został fińskimi nożami typu puukko. Knifemaker Jakub Śliwka nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż w wersji full tang, tym samym wzmacniając konstrukcję tradycyjnego projektu puukko (tradycyjnie puukko posiada konstrukcję hidden tang). Efektem stało się ostrze z wysokim szlifem typu skandynawskiego połączone z rękojeścią o prostym i wygodnym kształcie. Dość sporą rozmiarowo całość (236 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a  120 mm rękojeść dobrze układa się w dłoni. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu. Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang "Karelian Blue" M390 posiada satynowane ostrze ze stali M390, okładziny rękojeści z drewna stabilizowanego o bardzo ładnej kolorystyce (barwiona na niebiesko brzoza karelska), przekładki (linersy) z zielonego kompozytu G10 oraz czarną pochwę ze skóry naturalnej z turkusowymi przeszyciami.

Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | M390 Green Canvas Micarta

1 559,00  brutto, ( 1 267,48  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | M390 Green Canvas Micarta to bardzo uniwersalny nóż outdoorowy. Posiadający ostrze z wysokim szlifem oraz rękojeść hidden-tang z bardzo przyjemnie układającą się w dłoni i bardzo chwytną rękojeścią może być używany podczas każdego rodzaju aktywności na łonie natury. Dość sporą rozmiarowo całość (235 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a stosunkowo gruba w swoim owalu 120 mm rękojeść dobrze leży w dłoni nawet podczas pracy w rękawiczce. Ponadto konstrukcja hidden-tang sprawia, że pracuje się komfortowo również bez rękawiczek nawet przy dość zimnej pogodzie przez wzgląd na brak bezpośredniego kontaktu dłoni z metalem. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Black Kydex

389,00  brutto, ( 316,26  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Black Kydex to niewielkich rozmiarów nóż na szyję, który wykonał knifemaker Jakub Śliwka. Bug to świetna propozycja na ostrze codziennego użytku (EDC - Everyday Carry). Niewielki rozmiar pozwala na wykonywanie drobnych codziennych prac. Całość wraz z kaburą prezentuje się dyskretnie i jest łatwa w przenoszeniu zarówno na szyi, jak też w niewielkiej saszetce, torebce biodrowej, czy małym organizerze. Nóż Sliwkosky Knives Bug | Neck D2 Black Kydex posiada wykończone w stylu acid stonewash ostrze ze stali D2, budowę szkieletową oraz kaburę kydex w kolorze czarnym z podpiętym paracordem, służącym do przenoszenia na szyi. Kolor paracordu jest wysyłany losowo.

Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang “Karelian Blue” Elmax

Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang "Karelian Blue" Elmax zainspirowany został fińskimi nożami typu puukko. Knifemaker Jakub Śliwka nawiązał do designu pochodzącego rodem ze Skandynawii, ale wykonał nóż w wersji full tang, tym samym wzmacniając konstrukcję tradycyjnego projektu puukko (tradycyjnie puukko posiada konstrukcję hidden tang). Efektem stało się ostrze z wysokim szlifem typu skandynawskiego połączone z rękojeścią o prostym i wygodnym kształcie. Dość sporą rozmiarowo całość (236 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a  120 mm rękojeść dobrze układa się w dłoni. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu. Nóż Sliwkosky Knives Puukko Full Tang "Karelian Blue" Elmax posiada satynowane ostrze ze stali elmax, okładziny rękojeści z drewna stabilizowanego o bardzo ładnej kolorystyce (barwiona na niebiesko brzoza karelska), przekładki (linersy) z zielonego kompozytu G10 oraz czarną pochwę ze skóry naturalnej z niebieskimi przeszyciami.

Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Green Canvas Micarta

1 449,00  brutto, ( 1 178,05  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Green Canvas Micarta to bardzo uniwersalny nóż outdoorowy. Posiadający ostrze z wysokim szlifem oraz rękojeść hidden-tang z bardzo przyjemnie układającą się w dłoni i bardzo chwytną rękojeścią może być używany podczas każdego rodzaju aktywności na łonie natury. Dość sporą rozmiarowo całość (235 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a stosunkowo gruba w swoim owalu 120 mm rękojeść dobrze leży w dłoni nawet podczas pracy w rękawiczce. Ponadto konstrukcja hidden-tang sprawia, że pracuje się komfortowo również bez rękawiczek nawet przy dość zimnej pogodzie przez wzgląd na brak bezpośredniego kontaktu dłoni z metalem. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL Premium Elmax Carbon

1 499,00  brutto, ( 1 218,70  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL Premium zainspirowany został designem noży z rodziny bowie. Próżno jednak szukać w nim szczegółowego odwzorowania klasycznego bowie, bowiem twórca - Jakub Śliwka zaczerpnął z historycznego noża tylko kilka charakterystycznych elementów właściwych dla profilu ostrza. Przede wszystkim uwspółcześnił rozmiar (całość ma 215 mm długości) dopasowując go do potrzeb wypadów outdoorowych, w których nie zawsze potrzebne jest ostrze dużych rozmiarów. W efekcie powstał nóż full-tang o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu, w klasycznym, bardzo ładnym wykonaniu, który z przyjemnością można spożytkować w trakcie biwaku, na kempingu, w lesie itd. Urban Bowie XL świetnie nada się do przygotowywania mięsa, krojenia ryb i ogólnie do przyrządzania posiłków. Nie straszne mu będzie również struganie, przecięcie średniej grubości gałęzi, czy inne czynności, których potrzeba wykonania może zaistnieć w obozie.

Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL Elmax Honey

1 369,00  brutto, ( 1 113,01  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL zainspirowany został designem noży z rodziny bowie. Próżno jednak szukać w nim szczegółowego odwzorowania klasycznego bowie, bowiem twórca - Jakub Śliwka zaczerpnął z historycznego noża tylko kilka charakterystycznych elementów właściwych dla profilu ostrza. Przede wszystkim uwspółcześnił rozmiar (całość ma 215 mm długości) dopasowując go do potrzeb wypadów outdoorowych, w których nie zawsze potrzebne jest ostrze dużych rozmiarów. W efekcie powstał nóż full-tang o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu, w klasycznym, bardzo ładnym wykonaniu, który z przyjemnością można spożytkować w trakcie biwaku, na kempingu, w lesie itd. Urban Bowie XL świetnie nada się do przygotowywania mięsa, krojenia ryb i ogólnie do przyrządzania posiłków. Nie straszne mu będzie również struganie, przecięcie średniej grubości gałęzi, czy inne czynności, których potrzeba wykonania może zaistnieć w obozie. Prezentowana wersja Urban Bowie XL posiada satynowane ostrze ze stali Elmax, okładziny rękojeści z laminatu Natural Canvas Micarta (odcień Honey - miodowy), przekładki (linersy) z oliwkowego kompozytu G10 oraz kaburę z Kydex'u w kolorze coyote z czarnymi dodatkami.

Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Brown Jute Micarta

1 449,00  brutto, ( 1 178,05  netto )
Nóż Sliwkosky Knives Bushcraft | Elmax Brown Jute Micarta to bardzo uniwersalny nóż outdoorowy. Posiadający ostrze z wysokim szlifem oraz rękojeść hidden-tang z bardzo przyjemnie układającą się w dłoni i bardzo chwytną rękojeścią może być używany podczas każdego rodzaju aktywności na łonie natury. Dość sporą rozmiarowo całość (235 mm długości) trzyma się bardzo pewnie, a stosunkowo gruba w swoim owalu 120 mm rękojeść dobrze leży w dłoni nawet podczas pracy w rękawiczce. Ponadto konstrukcja hidden-tang sprawia, że pracuje się komfortowo również bez rękawiczek nawet przy dość zimnej pogodzie przez wzgląd na brak bezpośredniego kontaktu dłoni z metalem. Zaprezentowany nóż przeznaczony jest dla użytkowników uprawiających turystykę leśną, pasję bushcraftową, obozujących na łonie natury itd. Nie straszne mu będzie przygotowanie posiłku, przygotowanie drewnianych strużyn czy rozpalenie ognia krzesiwem z użyciem wykończonej specjalnie w tym celu na ostro krawędzi grzbietu.

Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL Elmax Green Canvas Micarta

Nóż Sliwkosky Knives Urban Bowie XL zainspirowany został designem noży z rodziny bowie. Próżno jednak szukać w nim szczegółowego odwzorowania klasycznego bowie, bowiem twórca - Jakub Śliwka zaczerpnął z historycznego noża tylko kilka charakterystycznych elementów właściwych dla profilu ostrza. Przede wszystkim uwspółcześnił rozmiar (całość ma 215 mm długości) dopasowując go do potrzeb wypadów outdoorowych, w których nie zawsze potrzebne jest ostrze dużych rozmiarów. W efekcie powstał nóż full-tang o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu, w klasycznym, bardzo ładnym wykonaniu, który z przyjemnością można spożytkować w trakcie biwaku, na kempingu, w lesie itd. Urban Bowie XL świetnie nada się do przygotowywania mięsa, krojenia ryb i ogólnie do przyrządzania posiłków. Nie straszne mu będzie również struganie, przecięcie średniej grubości gałęzi, czy inne czynności, których potrzeba wykonania może zaistnieć w obozie. Prezentowana wersja Urban Bowie XL posiada satynowane ostrze ze stali Elmax, okładziny rękojeści z laminatu Green Canvas Micarta, przekładki dystansowe (linersy) z pomarańczowego kompozytu G10 oraz kaburę z zielonego Kydex'u z czarnymi dodatkami.