Nóż Williams Blade Design OZM001 Osoraku Zukuri Mini Kaiken 3.5″
Nóż Williams Blade Design OZM001 Osoraku Zukuri Mini Kaiken 3.5" to projekt Jamesa i Christophera Williamsa. Ojciec i Syn. Ojciec - znany amerykański trener dalekowschodnich sztuk walki, wcześniej projektujący noże dla firmy nożowej CRKT (Columbia River Knife and Tool), Syn - dumnie kontynuujący i wnoszący powiew świeżości do projektowej pracy Ojca. Efektem są autorskie projekty Williams Blade Design, które finalnie wykonywane są przez znanych i cenionych w branży nożowej producentów.
"Zaprojektowane dla tych, których życie zależy od ich narzędzi" - górnolotne, ale dobrze oddające ducha projektów Williams Blade Design słowa, wskazują na co kładziony jest nacisk podczas pracy projektowej. Ciekawy kształt, materiały wysokiej jakości i pełna użytkowość to z pewnością główne wyznaczniki ich działalności.
W tym duchu zaprojektowany został OZK 001 Osoraku Zukuri Kaiken 3.5". Przedstawiając projekt oddajmy głos jego twórcom:
Seria OZM to kompaktowe noże z ostrzem stałym z naszym klasycznym szlifem Osoraku Zukuri. Wydajne ostrze ze stali Sleipner, rękojeścią z płóciennej micarty, wraz z ukrytym w niej trzpieniem, tworzą opływowy pakiet, który pozostaje wierny klasycznemu japońskiemu wzornictwu. Wypukła śruba po zewnętrznej stronie rękojeści umożliwia indeksowanie w taki sam sposób, jak tradycyjna rękojeść ze skóry rayskin, naśladująca węzeł cesarski. Kabura Kydex została fachowo wykonana przez TRC Knives i jest wyposażona w pętelkę z zatrzaskiem Pull-the-DOT, co zapewnia szereg opcji noszenia. Jest to wysokiej jakości kompaktowe ostrze do użytku w EDC i outdoorowego.
Nóż MK Knives & Tools Scout “3X #1” | Vanadis 4 Extra Green
Nóż MK Knives & Tools Scout "3X #1" | Vanadis 4 Extra Green to projekt stworzony z myślą o użytkownikach którzy do codziennego stosowania (EDC - Every Day Carry) wybierają noże z ostrzem stałym.
Scout (MK-02) to nóż dla osób, które preferują ostrza bardziej dyskretne i rozmiarowo nieprzesadzone, takie z którymi można swobodniej się przemieszczać, przebywać w terenie czy w środowisku pracy. Scout to połączenie nowoczesnego designu oraz wysokiej klasy materiałów.
Zaprezentowany nóż MK Knives & Tools Scout "3X #1" | Vanadis 4 Extra Green posiada ostrze z pokrytej czarną powłoką PVD stali Vanadis 4 Extra z innowacyjnym szlifem (rowki na ostrzu). Okładziny rękojeści wykonane zostały z zielonego kompozytu G10. Kabura powstała z czarnego tworzywa kydex. Kydex posiada możliwość zamontowania w pionie lub w poziomie (wzdłuż paska, co pozwala na dyskretne przenoszenie), dzięki specjalnie to tego zaprojektowanej klamrze kompatybilnej z systemami typu MOLLE.
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm to przydatny dodatek służący organizacji osobistego sprzętu. Użyteczny np. w przypadku potrzeby przypięcia dodatkowego elementu do kluczy. Sprawdzi się również w razie konieczności organizacji sprzętu na zewnątrz plecaka, torby itd. Przypięcie kubka, dodatkowego worka z zawartością i innych elementów będzie szybkie i proste. Katalog zastosowań karabińczyka ograniczy tylko fantazja użytkownika. Przydatność tego małego elementu z pewnością docenimy w domu, w podróży, w trakcie kempingu, na wycieczce do lasu, w drodze do pracy itd. Co istotne karabińczyk umożliwia szybkie przypinanie i odpinanie zabezpieczonego nim elementu i jego natychmiastową dostępność.
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm wykonany został z lekkiego i wytrzymałego aluminium anodyzowanego na kolor czarny (jest odporny na wilgoć - nierdzewny). Sprężynujący element ruchomy karabińczyka posiada kolor srebrny, który w sposób intuicyjny wskazuje miejsce, jakie należy nacisnąć aby karabińczyk otworzyć. Nieodłącznym elementem karabińczyka jest stalowe kółko służące do podpięcia do stałego elementu plecaka, kluczy itd.
Karabińczyk FOX 8 Aluminiowy IO-30708 Zielony 8 cm na srebrnym elemencie prezentuje napis "NOT FOR CLIMBING" podkreślający, że nie jest to produkt przeznaczony do sportu wspinaczkowego.
Nóż QSP Knife Canary QS141-A1 14C28N Black/Yellow G10
Nóż QSP Knife Canary QS141-A1 14C28N Black/Yellow G10 to nóż do użytku codziennego i outdoorowego.
Canary to tak zwany neck knife czyli nóż do noszenia na szyi. Posiada konstrukcję full tang i bardzo kompaktowe rozmiary. Kydex'owa pochwa z łańcuszkiem i pinami przelotowymi pozwala nosić go nie tylko na szyi.
Nóż QSP Knife Canary QS141-A1 14C28N Black/Yellow G10 posiada głownie typu spear point ze szlifem płaskim i wykończeniem stonewash, wykonaną ze stali 14C28N oraz okładki z czarno-żółtego kompozytu G10. Rękojeść została nawiercona dla lepszego wyważenia noża i lepszej trakcji podczas chwytu.
Nóż MK Knives & Tools Scout “Wood Spirit III”
Nóż MK Knives & Tools Scout "Wood Spirit III" to projekt stworzony z myślą o użytkownikach którzy do codziennego stosowania (EDC - Every Day Carry) wybierają noże z ostrzem stałym. Preferują oni mocniejsze ostrza, z którymi czują się pewniej niż z nożem składanym, jednakże na tyle dyskretne i rozmiarowo "nieprzesadzone", aby swobodnie poruszać się z nimi w drodze, w środowisku pracy itd.
Nóż Scout w wyjątkowym wykonaniu "Wood Spirit" to połączenie nowoczesnego designu oraz materiałów z elementami naturalnymi zauważalnymi w konstrukcji (drewno). Scout w prezentowanej wersji przygotowany tylko w jednym egzemplarzu prezentuje cechy użytkowe oraz kolekcjonerskie. To z jednej strony elegancki talizman a z drugiej użyteczne narzędzie, którego naturalnym środowiskiem i przeznaczeniem jest użytek codzienny i outdoorowy.
Nóż MK Knives & Tools Scout “R100R #1”
Nóż MK Knives & Tools Scout "R100R #1" to projekt stworzony z myślą o użytkownikach którzy do codziennego stosowania (EDC - Every Day Carry) wybierają noże z ostrzem stałym. Preferują oni mocniejsze ostrza, z którymi czują się pewniej niż z nożem składanym, jednakże na tyle dyskretne i rozmiarowo "nieprzesadzone", aby swobodnie poruszać się z nimi w drodze, w środowisku pracy itd.
Scout w wersji "R100R #1" został stworzony do pracy w wilgotnym środowisku z uwagi na zastosowanie ekstremalnie nierdzennej stali.
Portfel WISPORT Lizard Cordura MULTICAM BLACK
Portfel WISPORT Lizard Cordura MULTICAM BLACK to wygodny, mocny i pojemny portfel w szarym kolorze z zieloną lamówką, wyprodukowany w Polsce.
Lizard wykonany został z Cordury dostępnej w kilku wariantach kolorystycznych. Portfel zamykany jest na rzep a zewnętrzna kieszeń posiada zamek błyskawiczny i przeznaczona została na monety i różne drobiazgi, które łatwo zgubić. Wewnątrz znajdują się trzy przegrody na karty kredytowe, dwie przegrody na banknoty oraz przegródka z folii. Lizard bez problemu pomieści także dowód rejestracyjny pojazdu.
Nóż MK Knives & Tools Scout “Perky #3” Outdoorowy
Nóż MK Knives & Tools Scout "Perky #3" Outdoorowy to projekt stworzony z myślą o użytkownikach którzy do codziennego stosowania (EDC - Every Day Carry) wybierają noże z ostrzem stałym. Preferują oni mocniejsze ostrza, z którymi czują się pewniej niż z nożem składanym, jednakże na tyle dyskretne i rozmiarowo "nieprzesadzone", aby swobodnie poruszać się z nimi w drodze, w środowisku pracy itd.
Nóż MK Knives & Tools Rambler “Postapo” Bushcraftowy
Nóż MK Knives & Tools Rambler "Postapo" to projekt stworzony z myślą o wędrówce i przebywaniu na łonie natury. W kontekście wyboru uniwersalnego noża do lasu polecamy właśnie ten model. Jest na tyle duży (całość 260 mm), że sprosta cięższej pracy w drewnie, batonowaniu itp. Jego 130 mm ostrze jest jednocześnie dość szerokie i uniwersalnie wyprofilowane, co czyni je bardzo sprawnym i użytecznym do wykonywania również drobniejszych prac obozowych jak np. przygotowanie posiłku.
Seria „Postapo” zainspirowana została książkami, serialami, filmami i ogólnie światem postapokaliptycznym. Serię wyróżniają piktogramy w postaci znaku 'promieniowanie' ('radiation"' motywującego do bycia czujnym i przygotowanym oraz 'motyw czaszki w masce przeciwgazowej'. Czaszka symbolizująca ulotność życia ludzkiego z nałożoną maską podkreśla potrzebę posiadania wyposażenia na którym użytkownik będzie mógł polegać w świecie zmienionym przez dramatyczne okoliczności. Czasami do przetrwania potrzebne jest coś więcej niż tylko chęć.